מעל 8 מיליון סיסמאות דלפו מהפריצה לאתר המשחקים און ליין Gamigo

הפריצה לאתר בוצעה בפברואר וכעת פורסמו הכתובות; בתוך הידיעה – קישור לאתר הבודק האם גם אתם ברשימהחברת ESET פירסמה היום מידע לפיו למעלה מ- 8 מיליון סיסמאות דלפו מהפריצה לאתר המשחקים און ליין, Gamigo, שבוצעה בפברואר האחרון. האתר נפרץ אמנם לפני כמעט חצי שנה אך רק אתמול פורסמו ברשת הסיסמאות וכתובות האימייל של המשתמשים, במה שנראה כפריצה הגדולה ביותר עד כה השנה.

Gamigo הוא אתר משחקים און-ליין המתמקד במשחקי תפקידים רבי משתתפים. עד כה פרסם האתר כ- 20 משחקים ויש לו 14 מיליון משתמשים. ב Gamigo ידעו על הפריצה לשרתים שלהם כבר בפברואר ופרסמו רשימה של הנחיות שלפיהן היו אמורים המשתמשים לנהוג על מנת להגן על עצמם מפני נזק ממשי לנכסיהם הדיגיטאליים.

"שיטה נפוצה שבה האקרים מנסים לפענח סיסמאות מוצפנות שדלפו, היא להשתמש בתוכנה שמשתמשת ב-word list בעלות קומבינציות שונות" כותב קמרון קאמפ, מומחה אבטחה בחברת ESET בבלוג שלו. "רשימות מילים" כאלו זמינות בצורה חופשית ברשת, וחלק מההאקרים משלבים רשימות שונות ביחד ומוכרים אותן לאקרים אחרים.

למרות שבהודעה הראשונית נטען שנגנבו יותר מ-12 מיליון סיסמאות, בדיקה מחודשת של כפילויות ברשימה הראתה שהמספר המדויק נע באזור ה-8 מיליון סיסמאות. "תוספת של שמונה מיליון רשומות ל"רשימות המילים" הקיימות היא משמעותית ויכולה לתת להאקרים יתרון משמעותי בפריצות עתידיות" מוסיף קאמפ.

כדי להימנע ככל האפשר מפריצה לחשבונות שלכם ממליץ קאמפ לגולש לבחור סיסמא חזקה ולא להשתמש באותה סיסמא לחשבונות שונים. כדי לבדוק אם האימייל שלכם מופיע באחת מ"רשימות המילים", ממליץ קאמפ על האתר הזה.
 

דילוג לתוכן