מעבדת קספרסקי: 75% ממשתמשי האינטרנט אינם מסוגלים לזהות איום מקוון

שלושה רבעים (74%) ממשתמשי האינטרנט עלולים להוריד קובץ זדוני, מכיוון שהם חסרים את יכולת ה"שליטה בסייבר" שתאפשר להם לזהות סכנות ברשת, כך עולה מתוצאות סקר שערכה מעבדת קספרסקי, בו העידו 18,000 משתמשי אינטרנט על הרגלי הגלישה שלהם באינטרנט. הסקר מעורר דאגה לגבי היכולת של משתמשים לזהות איומים ברשת.
מודעות משתמשי האינטרנט לאיומי סייבר נבחנה במהלך סקר שיזמה מעבדת קספרסקי בו התבקשו הנשאלים להוריד את השיר "Yesterday" של הביטלס. מתוך ארבע אפשרויות הורדה, רק אפשרות אחת הייתה קובץ WMA אשר נרשם בכוונה עם טעות Betles.Yesterday.wma. הקובץ נבחר על ידי רבע (26%) בלבד מהמשיבים אשר זיהו כי זהו קובץ מסוג בלתי מזיק על אף הטעות בשם השיר בקובץ.
מבין האפשרויות האחרות, הקובץ המסוכן ביותר מסוג .exe כלל את המונח mp3 כחלק משמו: beatles_Yesterday.mp3.exe, והצליח לגרום ל- 34% מהמשיבים לבחור בו. 14% בחרו בקובץ בשם- scr.screensaver להורדה, סוג קובץ אשר לאחרונה נעשה בו שימוש כדי להפיץ חומר זדוני. לבסוף 26% בחרו בקובץ zip, אשר עלול להכיל קבצים מסוכנים.
חוסר היכולת של משתמשים לזהות סכנות ברשת אינו מוגבל למוזיקה. על פי הסקר, אחד מ- 5 משתמשים (21%) מוריד קבצים ממגוון מקורות שונים, ומגדיל בכך את הסיכון להיתקלות בקוד זדוני. במהלך הסקר, רק 24% מהמשתמשים הצליחו לזהות דף אינטרנט מקורי אל מול דף פישינג מקביל. בנוסף, בתגובה לבקשה לציין דפי רשת בהם הם מוכנים להזין את הנתונים שלהם, מעל 58% מהמשתמשים ציינו אתרים מזויפים בלבד.
התוצאות מגיעות בהמשך למחקר של מעבדת קספרסקי ו- B2B, אשר חשף כי 45% ממשתמשי האינטרנט חוו אירוע קוד זדוני במהלך 12 החודשים האחרונים, כש- 13% מאלה שנפגעו לא ידעו כיצד הדבר התרחש.
לדברי דיוויד אם, חוקר אבטחה ראשי במעבדת קספרסקי, "צרכנים צריכים להעלות את רמת המודעות שלהם לסכנות בעולם האינטרנט המקוון, על מנת להגן על עצמם ועל אחרים. אם משתמש היה מוצא את עצמו בבר מפוקפק, סביר להניח שהוא לא היה מתחיל לספור בו שטרות כסף גדולים, זה פשוט לא יהיה חכם. אותו אינסטינקט צריך להיכנס לפעולה כאשר גולשים באינטרנט. חיפוש אחר סימנים לפעילות זדונית, והידיעה כיצד לזהות דף פישינג או אפשרות להורדה זדונית, הם חיוניים. עם זאת, לא משנה עד כמה אדם שולט בסייבר, לא יהיה בטוח לגלוש ברשת ללא הגנה של פתרונות אבטחה מתאימים. עברייני הסייבר מפתחים באופן שוטף דרכים חדשות לפגוע באנשים ורק תוכנת אבטחה עדכנית ומעודכנת יכולה להגן מפני איומים מסוימים".
Kaspersky Internet Security – Multi-Device ו- Kaspersky Total Security – Multi-Device, יחד עם פתרונות אבטחה חינמיים של מעבדת קספרסקי, מסייעים למשתמשים לזהות איומים שהם אינם מצליחים לאתר. הפתרונות החינמיים של מעבדת קספרסקי מספקים הגנה ברמה גבוהה, המספיקה כדי להתמודד עם רוב האיומים הנפוצים. פתרונות מעבדת קספרסקי בתשלום משלבים את מנוע האנטי וירוס העוצמתי שלה עם יכולות פרימיום וביצועים מתקדמים.
לסקר של קספרסקי: https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/

דילוג לתוכן