מעבדת קספרסקי מציגה גרסאות חדשות של פתרונות האבטחה שלה למשתמשים פרטיים

בין האיפיונים: טכנולוגיה להתמודדות עם איומי כופר והצפנה מלאה של תקשורת ב-Wi-Fi ציבורי
קספרסקי ישראל משיקה בימים אלו גרסאות חדשות של Kaspersky Internet Security ו- Kaspersky Total Security. פתרונות הדגל של מעבדת קספרסקי מספקים למשתמשים אפשרויות חדשות לניהול ההגנה על האינטרנט ולשמירה על ביטחון הנתונים שלהם. הפתרונות החדשים ממשיכים להגן על משתמשי חלונות, מק ואנדרואיד, מפני קוד זדוני, אתרים מסוכנים, מעקב ברשת, הונאות וגניבת כספים, וגם מהאיום המתגבר של תוכנות כופר.
פתרונות מעבדת קספרסקי משלבים מספר יכולות חדשות. לדוגמה, משתמשים חדשים יכולים להגן על עצמם מפני יירוט הנתונים שלהם במהלך חיבור שאינו מאובטח לרשת באמצעות Secure Connection. הם יכולים לבצע עדכונים ל"חורים" באבטחת המכשיר שלהם עם Software Updater ו- Software Cleaner, או להגן על עצמם מתוכנות כופר באמצעות טכנולוגיית System Watcher המסוגלת לחסום ולבטל שינויים זדוניים שנעשו במכשיר, כגון הצפנת קבצים או חסימת גישה למסך.
Kaspersky Total Security הולך צעד נוסף קדימה: הפתרון מציע גם שכבות הגנה נוספות עבור המשפחה כולה, כגון שמירה מאובטחת של סיסמאות והגנה נוספת על נתונים אישיים ומידע רגיש אחר וגם את מאפיין Safe Kids המאפשר להורים להגן על פעילות הילדים ברשת, להפעיל בקרות בכל מכשיר ולנהל את השימוש של ילדיהם ברשת, בשימוש באפליקציות ואף בעולם הפיזי – עם התראות מובנות המודיעות להורים אם מזוהה פעילות מסוכנת או אם ילדים עוזבים באופן פיזי את האיזור הבטוח שהוגדר עבורם.
Secure Connection
Secure Connection מאפשר למשתמשים להתחבר לאינטרנט בבטחה, באמצעות הצפנת כל הנתונים הנשלחים והמתקבלים דרך הרשת. הדבר חשוב במיוחד כאשר מבצעים פעילות פיננסית, כניסה לאתרים, או העברת מידע חסוי. בכל התרחישים האלה יירוט של הנתונים על ידי האקרים ועבריינים יכול לגרום למשתמש לפגיעה פיננסית או אובדן מידע.
מאפיין זה חשוב במיוחד כאשר נמצאים בנסיעות, כאשר משתמשים רבים מתחברים לרשתות Wi-Fi שאינן מאובטחות. על פי מחקר של מעבדת קספרסקי, 82% מתחברים לרשתות Wi-Fi ציבוריות בעת נסיעות ו18%- נפלו קורבן לעברייני סייבר במהלך נסיעה. הדבר אינו מפתיע בהתחשב בעובדה כי אחד מחמישה נוסעים (18%) אינו נוקט באף אמצעי כדי להגן על עצמו ברשת.
ניתן להפעיל את Secure Connection באופן אוטומטי, כאשר המכשיר מחובר לרשת Wi-Fi ציבורית או כאשר המשתמש מקליד מידע חסוי, כגון באתרי בנקאות, חנויות מקוונות, מערכות תשלומים, דואר אלקטרוני או רשתות חברתיות. כחלק מרישיון המוצר, מקבלים המשתמשים נפח תעבורה מוצפנת של עד 200 מגה ליום. בעלות חודשית או שנתית נוספת הם יכולים לקבל תעבורה ללא הגבלה.
Software Updater
אחת מהשיטות הנפוצות ביותר שבהן קוד זדוני חודר למכשיר היא שימוש בפרצות בתוכנות שונות. מפתחים מעדכנים באופן קבוע את המוצרים שלהם, עם זאת לא כל המשתמשים מפעילים את העדכונים באופן קבוע. ה- Software Updater יכול למצוא

באופן אוטומטי אפליקציות הזקוקות לעדכון, ואם משתמש מסכים לכך, הן מתקינות את הגרסה האחרונה מאתר הספק. המשתמש יכול לבקש לעדכן את האפליקציה ידנית או להוסיף אותה לרשימת אפליקציות שאין לעדכן (במקרה שיש למשל צורך בגרסה הישנה).
Software Cleaner
על פי מחקר של מעבדת קספרסקי, 37% מהמשתמשים מאחסנים במכשירים שלהם תוכנות שהם לא עושים בהן שימוש. בנוסף לעובדה שהדבר מעמיס על זיכרון המכשיר, הוא גם מספק לעברייני הסייבר הזדמנויות נוספות לחדור למערכת. Software Cleaner סורק את כל האפליקציות שהותקנו על המכשיר ומסמן את אלו שמהוות סיכון. משתמשים לעיתים לא מודעים לכך שאפליקציות מסוימות הותקנו על המכשירים שלהם ולכן, אינם מודעים לאיום הפוטנציאלי שבהן.
Software Cleaner יודיע למשתמש אם תוכנה הותקנה ללא ידיעתו או הסכמתו המפורשת (לדוגמא, תוכנה שהותקנה במהלך התקנה של אפליקציה אחרת), או אם היא מאיטה את פעולת המכשיר, מציגה מידע שגוי או חסר לגבי דרך פעילותה, פועלת ברקע, מציגה באנרים או הודעות ללא רשות המשתמש (לצורך פרסום, לדוגמא), ואף מתריע על אפליקציות הנמצאות בשימוש בתדירות נמוכה. בעת קבלת הדוח מ-Software Cleaner, המשתמש יכול לבחור להסיר או להשאיר את האפליקציה המסוימת.
בנוסף ליכולות אלו, שודרגו הפתרונות החדשים עם טכנולוגיות מתקדמות משופרות, כגון הגנה רב שכבתית על פעולות פיננסיות (Safe Money), מניעת התקנה של אפליקציות שאינן רצויות (Application Manager) וחסימה של באנרים פרסומיים בדפדפן (Anti-Banner).
System Watcher

תוכנות כופר, תוכנות זדוניות אשר נועלות או מצפינות את הנתונים המאוחסנים במכשיר ולאחר מכן דורשות תשלום כופר כדי לשחרר את הקבצים, הפכו בשנים האחרונות למגפה גלובלית. רק בשלושת החודשים הראשונים של 2016, חסמה מעבדות קספרסקי 372,602 מתקפות כופר ברחבי עולם, כשבשנה האחרונה נרשם גידול של פי ארבעה במספר המכשירים מבוססי אנדרואיד שהותקף. למרות נתונים דרמטיים אלה, כמעט מחצית (43%) מהמשתמשים עדיין לא מודעים לאיומי תוכנות הכופר ו-44% אינם מבינים מהן השלכות מתקפת כופר.
גם כנגד תופעת תוכנות הכופר מציעה מעבדת קספרסקי הגנה רב שכבתית. הפתרונות החדשים של מעבדת קספרסקי נלחמים בכל סוג ידוע של תוכנת כופר כדי ללכוד את תוכנות הכופר כאשר הן מנסות לחדור למכשיר. אבל אפילו אם קוד זדוני מצליח לחמוק פנימה, קיימת שכבת הגנה נוספת – טכנולוגיית System Watcher – המסוגלת לחסום ולבטל שינויים זדוניים שנעשו במכשיר, כגון הצפנת קבצים או חסימת גישה למסך.

"אנו מאמינים כי אבטחת מידע אינה עוסקת רק ביעילות פתרון האבטחה. היא גם עוסקת במוכנות הסייבר של המשתמש עצמו הנדרש להתנהג בזהירות ולפקוח עין לנוכח האיומים. עם זאת, אנחנו משתדלים לספק למשתמשים את הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים ביותר כדי להגן על הדברים החשובים לנו ביותר– בין אם מדובר במידע אישי, קבצים, פרטיות, או כדי לשמור על שקט נפשי לגבי בני המשפחה. אנו שואפים להציע למשתמש את האפשרויות האלה בכל גרסה חדשה שאנו משיקים", אמר נעם פרוימוביץ', מנכ"ל קספרסקי ישראל.
זמינות מוצרים מיידית.
ניתן לרכישה באתר קספרסקי ואצל המשווקים המקומיים

דילוג לתוכן