מעבדת קספרסקי מכריזה על קו חדש של פתרונות הגנה למשתמשים פרטיים עם מאפיינים מתקדמים להגנת הפרטיות

מעבדת קספרסקי מציגה גרסאות חדשות לפתרונות הדגל שלה להגנת משתמשים פרטיים – Kaspersky Internet Security – Multi-Device ו- Kaspersky Total Security – Multi-Device – מוצרים שפותחו במיוחד להגן על מה שחשוב למשתמשים: פרטיות, נתונים, זהויות, כסף והמכשיר עצמו. הפתרונות החדשים כוללים טכנולוגיות מעודכנות המבטיחות כי משתמשים מוגנים בכל פעולה שהם עושים עם המכשיר שלהם ברשת, ועל כל פלטפורמה שהם בוחרים: חלונות, OS X או אנדרואיד. מערך של מאפיינים חדשים התווסף לפתרונות החדשים מתוך מטרה להגן על פרטיות החיים של המשתמשים.
סקר סיכוני אבטחה 2015 הראה כי שיעור משתמשי האינטרנט המודאגים לגבי הפרטיות שלהם ברשת צמח משמעותית מהשנה שעברה. 70% מהמשתמשים מודאגים כי מישהו יוכל לקבל גישה לקבצים האישיים שלהם, 61% מודאגים מתוכנה או נוזקה שתופעל על המכשירים שלהם ותאסוף עליהם מידע ו- 49% אינם בוטחים במצלמות הרשת שלהם – בשל החשש כי ניתן לעשות שימוש במצלמות כדי לרגל אחר בעלי מכשירים. כל הבעיות האלה דורשות פתרונות אבטחה שיספקו דרכים חדשות להבטיח את פרטיות המשתמש בשלל המכשירים שבהם הוא משתמש. הגרסאות החדשות של פתרונות קספרסקי – Internet Security – Multi-Device ו- Kaspersky Total Security – Multi Device עבור חלונות פותחו מתוך חשיבה על מתן פתרון לבעיות אלו, כשהם משלבים טכנולוגיות חדשות להגנה על פרטיות.
רשתות חברתיות וסוכנויות פרסום ואנליטיקה מבקשות לעתים קרובות מידע אודות פעילות הדפדפנים של משתמשים, המיקום שלהם, היסטוריית החיפושים ועוד. גופים ניגשים למידע זה דרך הדפדפן ויכולים למכור אותו, או להשתמש בו כדי להציג פרסום התואם את התנהגות המשתמש. טכנולוגית "גלישה פרטית" מסירה נתונים כאלה מתעבורת האינטרנט ומדווחת וחוסמת בקשות אל המשתמש באמצעות תוסף ייעודי (אשר זמין עבור פיירפוקס, אינטרנט אקספלורר וכרום). הטכנולוגיה של מעבדת קספרסקי שונה מזו של כלים אחרים המשולבים בתוך הדפדפנים: המוצר עושה מעבר למניעת זיהוי של משתמשים באמצעות קבצי עוגיות (cookies), או סימון לאתרים על כך שהוא אינו מעוניין לשדר מידע אשר יכול לשמש למעקב אחריו: הטכנולוגיה של קספרסקי מבטיחה באופן ממשי כי הנתונים אינם עוזבים את המכשיר.
קיימת גם תופעה נפוצה נוספת של הוספת הרחבות למכשיר המשתמש ללא ידיעתו כאשר הוא מתקין תוכנות חינמיות. שינויים אלה עלולים להשפיע על בחירת עמוד הבית של הדפדפן ועל מנוע החיפוש הפועל כברירת מחדל, או לגרום להתקנה של תוספים והרחבות נוספים. בנוסף, הגדרות רשת ומערכת יכולות להשתנות ללא הסכמת בעל המכשיר. כל המרכיבים האלה הם בעלי השפעה על פרטיות המשתמש, מאחר וחלק מהתוספים וההרחבות יכולים גם לאסוף מידע אודות משתמשים והפעילות שלהם באינטרנט, ולעשות שימוש במידע למטרות שונות. Change Control מזהה כל תהליך המנסה לבצע שינויים שכאלה, מדווח למשתמש, ומבקש באופן פשוט ונגיש האם לאשר או לחסום את התהליך.
"הזכות לפרטיות היא זכות יסוד עבור כולם, בין אם היא בעולם האמיתי או הוירטואלי. זו הסיבה שאנו במעבדת קספרסקי עושים כל שניתן כדי להגן על כל דבר שהוא בעל ערך עבור המשתמשים – הקבצים האישיים והפרטיות – מפני עברייני סייבר ועיניים בולשות אחרות באינטרנט. באופן טבעי, אמצעים אלה יהיו יעילים יותר אם משתמשים יעקבו אחר הרגלי שימוש בטוחים: יגנו על המכשירים שלהם והחשבונות באמצעות סיסמאות חזקות, יימנעו מהורדת קבצים ממקורות שאינם אמינים, ויריצו סריקות קבועות אחר איומי סייבר במחשבים שלהם", אמרה אלנה קרצ'נקו, ראש חטיבת מוצרי לקוחות פרטיים, מעבדת קספרסקי.
בנוסף, התוספת של כלי Privacy Cleaner מסייעת להסיר עקבות פעילות המשתמש ממחשבי חלונות, כולל היסטוריית דפדפן, רשימת המסמכים האחרונים שנפתחו וכו'. בנוסף, מאפיין מצלמת הרשת מונע יירוט של תמונות מהמצלמה, מודיע למשתמשים כאשר אפליקציות לגיטימיות ניגשות אליה, ומאפשר לחסום כליל את הגישה אל המצלמה.
מאחר ואופק איומי הסייבר מתפתח בהתמדה, אנו ממליצים למשתמשים לעדכן באופן קבוע את מוצר האבטחה שלהם בגרסאות אחרונות במטרה להבטיח כי ברשותם השיפורים העדכניים ביותר. כל מוצרי הדגל של מעבדת קספרסקי כוללים עדכונים אוטומטיים ושדרוגי חינם, ויכולים להיות מנוהלים מרחוק באמצעות חשבון My Kaspersky account..
קישור לגרסת ניסיון :  http://www.kaspersky.co.il/home-security/

דילוג לתוכן