מעבדת קספרסקי מכריזה על פתרון הכשרת עובדים למודעות סייבר

מעבדת קספרסקי הכריזה על השקת טווח של תוכניות הכשרה מבוססות מחשב למודעות סייבר, אשר נועדו לשפר את עמידות האבטחה הכוללת של עסקים. התוכניות מייצרות תרבות ארגונית של אבטחת סייבר ויוצרות מוטיבציה בקרב עובדים, תוך העברת ידע חיוני לזיהוי ומניעת איומי סייבר. מוצרי הכשרה למודעות אבטחה פונים לצוותים בכל הרמות: החל מעובדים מהשורה ועד להנהלה בכירה. הכשרות מעין אלו חיוניות כדי לסייע לעסקים ולעובדים לשמור על מודעות ולהפחית את החשיפה לסיכון ונחיצותן עולה מממצאי מחקר שביצעה מעבדת קספרסקי המצביע על סבירות של 93% של שימוש בידע הנרכש בהכשרות אינטראקטיביות מבוססות מחשב והפחתה במספר אירועי האבטחה בכ- 90%.

טעויות אנוש אחראיות לרוב אירועי אבטחת הסייבר, כולל האיומים החמורים ביותר, כגון התקפות ממוקדות ופגיעה ממתקפות כופר. בממוצע, ארגון משלם 551,000 דולר כדי להתאושש מפירצת אבטחה, כאשר עסקים קטנים ובינוניים יוציאו 38 אלף דולר. איומים הקשורים להתנהגות משתמשים, כגון פישינג, נמצאים בראש רשימת 10 אירועי אבטחת הסייבר המזיקים ביותר מההיבט הכספי. כאשר הכשרות למודעות אבטחה מתוכננות ומוטמעות כראוי הן מקטינות את העומס על אנשי ה- IT, ומסייעות לחברות להגן על נתונים ארגוניים ולהפחית אובדן כספי הקשור לאירועי אבטחה.
"מודעות לאבטחה היא חלק חשוב מאסטרטגיית מודיעין הסייבר של ארגון, ועדיין 80% מה- CISO אינם מרוצים מהמצב הקיים. בתרחיש הגרוע ביותר שאנו רוצים להימנע ממנו, קיימת תפיסה בקרב העובדים שהכשרות אבטחה הן הכשרות דומות להגנת אש: משהו ברור מאליו, משעמם ובלתי נמנע, והן נתקלות בבורות וחוסר מוטיבציה", אמר סלאבה בורילין, מנהל תוכנית מודעות אבטחה, מעבדת קספרסקי. "הגישה שלנו לתוכניות הכשרה היא שונה. למרות שהן מבוססות על המומחיות שלנו באופק האיומים, הן ממוקדות בעיקר בהבנה של הפסיכולוגיה האנושית, ונועדו כדי להגביר את מעורבות המשתתף. אנו גם לוקחים בחשבון את הציפיות השונות של המשתתפים בהתבסס על רמת הניהול שלהם. כתוצאה מכך, אנו מציעים תוכניות הכשרה עם מעורבות גבוהה באמצעות טכנולוגיות הגיימיפיקציה העדכניות ביותר, אשר מייצרות תוצאות ממשיות ומדידות מבחינת שימור האבטחה הארגונית".
טווח תוכניות ההכשרה למודעות אבטחה של מעבדת קספרסקי מורכב מ- 3 מוצרים מרכזיים:
Kaspersky Interactive Protection Simulation נועדה להנהלה בכירה ומחברת יחדיו מקצוענים מתחומי שונים של קבלת החלטות, במטרה ליישר קו בין היעדים שלהם לבין הגנה על נכסי החברה. במפגש קצר ואינטנסיבי, ההנהלה הבכירה לומדת כיצד לטפל באירועי אבטחת סייבר, לשתף פעולה באופן יעיל עם אבטחת IT והחטיבות העסקיות בארגון, ולהבין את הקשר בין עלויות אבטחה ואובדן אפשרי של הכנסות ורווחים.
CyberSafety Management Games Training.. הכשרה שנוצרה במיוחד למנהלי ביניים כשהיעד הסופי הוא להניעם לשמור על סביבת סייבר בטוחה בתוך החטיבות שלהם. מודולים מבוססי מחשב שפותחו במיוחד עבור ארגונים, מספקים בסיס של ידע לגבי איומי סייבר עדכניים וההגנה מפניהם. תוכנית זו מסבירה מדוע על ההנהלה לדאוג לאבטחה, מסייעת להבחין בין התנהגות בטוחה לזו שאינה בטוחה, ולספק עשה ואל תעשה.
פלטפורמת Employee Skills Training נועדה לכל העובדים. הכשרה מבוססת מחשב זו מעריכה את יכולת אבטחת הסייבר הנוכחית והידע של העובד, מסייעת לעובדים להבין את התפיסה הנדרשת של אבטחה ארגונית, כולל אנטי פישינג, אבטחה פיסית והגנה על סמארטפונים, הגנה על נתונים, גלישה בטוחה ברשת, ועוד. תוצאות ההכשרה הן מדידות, והמודולים זמינים ברחבי העולם הודות לשותפות בין קספרסקי ו- Wombat Security.
כדי ללמוד יותר על תוכניות ההכשרה של מעבדת קספרסקי למודעות סייבר בקרו באתר הארגוני וב-שירות מודיעין האבטחה של מעבדת קספרסקי.

דילוג לתוכן