מעבדת קספרסקי בשיתוף Mensa משיקה את "מבחן החשיבה הגלובלי"

מעבדת קספרסקי בשיתוף Mensa משיקה את "מבחן החשיבה הגלובלי" הנתמך על ידי קבוצת הפורמולה 1 סקודריה פרארי
מעבדת קספרסקי ו-Mensa מזמינות משתמשי אינטרנט לקחת חלק באתגר מיוחד – "מבחן החשיבה הגלובלי" (Global Think Test), בסיוע אגדת הקריקט סאשקין טנדולקר וקמעבדת קספרסקי ו-Mensa מזמינות משתמשי אינטרנט לקחת חלק באתגר מיוחד – "מבחן החשיבה הגלובלי" (Global Think Test), בסיוע אגדת הקריקט סאשקין טנדולקר וקבוצת הפורמולה 1 המצליחה Scuderia Ferrari.

מבחן החשיבה הגלובלי מורכב מסדרה של משחקי חשיבה מקוונים, חידונים ופאזלים, שנוצרו במיוחד כדי לאפשר למשתתפים לחדד את יכולות החשיבה והחישוביות שלהם.

בעולם המקוון המאוכלס במספר גדל והולך של איומים, ההיגיון הבריא משחק תפקיד חשוב ביותר. משתמשים צריכים להיות מסוגלים לזהות מצבים מסוכנים במהירות – ולעיתים קרובות מדובר בבחירת פעולה המנוגדת לאינסטינקטים הרגילים שלנו. כיצורים חברתיים, אנו מובלים על ידי עקרונות כגון אימון, סמכות, עזרה, סקרנות והדדיות, שכולם יכולים להיות מנוצלים על ידי עברייני רשת. לכן, אנו זקוקים לאמן את עצמנו כדי לקבל את ההחלטות הנכונות במהירות, ומעבדת קספרסקי עיצבה את "מבחן החשיבה הגלובלי" כדי לראות אם משתמשים מסוגלים לעשות זאת.

"עירנות ומיקוד יכולים לסייע לך לנצח במשחקי מחשב, אבל גם גם יכולים לסייע להרחיק עברייני רשת. אנו יכולים להימנע מאיומים רבים פשוט על ידי שמירה על עירנות", אומר יוג'ין קספרסקי, יו"ר ומנכ"ל מעבדת קספרסקי. "אם משהו הוא טוב מכדי להיות אמיתי, הוא כנראה כזה. וברוב המקרים, ישנם סימנים המסגירים אתרים מזויפים. אם דעתך אינה מוסחת על ידי דברים אחרים ואתה מאומן להישאר ממוקד, אתה אמור להיות מסוגל לזהות אותם".

אתר מבחן החשיבה הגלובלי עמוס בסוגים שונים של משחקי אימון חשיבה, פאזלים ומבחני IQ שיסייעו למשתמשים לאמן את חושיהם. הוא גם מספק לכולם את ההזדמנות להירשם לתחרות הגדולה – יום מבחן החשיבה הגלובלי – ולזכות בפרסים גדולים.

ה- 6 בספטמבר, 2014, הוא יום מבחן החשיבה הגלובלי, הוא אתגר בינלאומי מקוון המזמין את כל המשתתפים להעמיד את כח החשיבה שלהם במבחן האולטימטיבי, ולהתחרות ראש בראש אל מול המוחות הטובים בעולם. הזוכה באתגר זה, אשר יקבל את הניקוד הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר, יהפוך לאלוף מבחן החשיבה הגלובלי של קספרסקי, ויזכה בפרס של 25 אלף דולר במזומן. הזוכה יוכרז ב- 7 בספמטבר, 2014.

התוכן הייחודי עבור מבחן החשיבה הגלובלי נוצר באמצעות מותגים בינלאומיים מוכרים.

מנסה (mensa), אגודת ה- IQ הגבוה הוותיקה בעולם, יצרה וניסחה עשרות אתגרים ושאלות IQ שייסעו לבחון את היכולות הקוגניטיביות של המשתתפים. "מבחן החשיבה הגלובלי הוא דרך חדשית לפנות לאנשים שאוהבים פתרון אתגרים וחושבים בדרכים יצירתיות. mensa שמחה מאוד להיות מעורבת בפרויקט זה, ומקווה כי משתתפים רבים יחשפו את הפוטנציאל שלהם וישקלו להצטרף לאגודה, מכל מקום בעולם", אמר מיכאל פינאן, מנהל mensa העולמית.

פרארי, שבשנה שעברה בחרה במעבדת קספרסקי כספקית אבטחת מידע, הכינה תוכן ייעודי הקשור לפורמולה 1, בצורת משחקים, פאזלים ומבחני וידאו, כך שמשתתפים יכולים לדבוק בקבוצת הספורט המוטורי האהובה שלהם בזמן שהם מחדדים את יכולות החשיבה. פרארי גם מציעה פרסים ייחודיים, כולל זוג כפפות מירוצים החתומות על ידי פרננדו אלונזו וקימי רייקון, ומסע ממומן למירוץ הגראנד פרי באבו דאבי.

"בדומה לתחרות שלעולם לא עוצרת בפורמולה 1, שמירה על בטיחות באינטרנט היא אתגר שמשתנה תמיד, כשאיומים הופכים למורכבים יותר. בעוד ששיעור הזמן שאנו מבלים ברשת ממשיך לצמוח, אנו נדרשים להיות עירניים יותר לאיומים אפשריים הצומחים בסביבה זו. יכולות חדשות נדרשות עבור סביבה זו, בה מנצלים העבריינים אינסטינקטים אנושיים בסיסיים לצורך יצירת רווחים. מבחן החשיבה הגלובלי של קספרסקי, עם התוכן של פרארי פורמולה 1, הוא דרך מרתקת בה הקהילה המקוונת יכולה לאתגר את עצמה תוך כדי לימוד הגנה עצמית. כך, שבכל הנוגע לאבטחה באינטרנט, אתה יכול להיות בנקודת הפתיחה המובילה במירוץ ההגנה", אמר ניל מרטין, ראש מחלקת מחקר בסקודריה פרארי.

סאקין טנדולקר, שגריר של המותג מעבדת קספרסקי, גם הוא תומך במחבן החשיבה הגלובלי ומציג משימות ושאלות וידאו משלו. הזוכה באתגר האישי של סאקין, Tendulko, סוג של סודוקו יזכה במחבט חתום מ"אגדת הקריקט"

לכל מי שלוקח חלק במבחן מובטח לפחות פרס אחד – גרסת ניסיון של Kaspersky Internet Security החדש – פתרון לאבטחת מספר מכשירים. הוא קל לשימוש, עם רישיון אחד, בגישה מרובת פלטפורמות, ומגן כמעט על כל שילוב של מחשבים אישיים, מחשבי מק, סמארטפונים וטאבלטים של אנדרואיד.

תחרות מבחן החשיבה הגלובלי היא באנגלית, אך התחרות פתוחה למתחרים מכל העולם.
 

דילוג לתוכן