מעבדות המחקר של טרנד מיקרו חושפות את השימוש לרעה של פושעי הסייבר באמצעי התשלום הווירטואליים של משחקי מחשב ברשת

קניית מטבע וירטואלי שמקורו במשחקי מחשב ברשת נשמע על פניו כמעשה תמים. אחרי הכל לא מדובר במעשה לא חוקי אלא במטבע וירטואלי המשמש במשחקי מחשב ברשת – קשה לדמיין כיצד הוא יכול להשפיע על המציאות היומיומית שלנו.
לרוע המזל, מעבדות המחקר של טרנד מיקרו מצאו כי המסחר במטבע וירטואלי שמקורו במשחקי מחשב ברשת, שנמצא בתחום "האפור", יכול להוביל לפשעים חמורים ביניהם הלבנת כספים ומימון של פשעי סייבר.
כדי להבין את התופעה מיפו מעבדות המחקר את התהליך : מהלך ראשון של פושעי הסייבר הוא רכישת כסף וירטואלי של משחקי מחשב אך לא בדרך קונבנציאלית אלא על ידי ניצול פרצות במשחק או על ידי גניבה שלו מחשבונו של אחד השחקנים. מהלך שני הוא פרסום המציע למכירה את הכסף הגנוב באתרים הייעודים לכך או דרך מדיה חברתית. מהלך שלישי הוא המכירה עצמה- לאחר קבלת הכסף הופכים אותו ל-Cryptocurrency (דוגמת ביטקוין) כך שיהיה קשה מאוד לאתר את מקורו. הכסף שעכשיו הפך למולבן ניתן לשימוש במספר אופנים: רכישה נוספת של מטבע וירטואלי מכירתו וקבלת תשלום בכסף אמיתי או מימון של פשעי סייבר.
רבים מאתרי המכירה של מטבע וירטואלי למשחקי מחשב ברשת מציעים למשתמש חווית קניה דומה מאוד לאתרי המכירות הפופולאריים ברשת. השגשוג שלהם מעיד כי הם עסק משתלם מאוד המניב תזרים יציב של הכנסות לבעליהם, עובדה שצריכה להדליק נורה אדומה ברשויות מכיוון שהרווחים, הרבה פעמים, מנותבים להתקפות סייבר, כך שההשפעה שלהם מגיעה מעבר לתעשיית משחקי המחשב.

שחקני משחקי מחשב ברשת צריכים להבין את ההשלכות של המשחקים הלא חוקיים שכן פושעי סייבר ינסו תמיד להגדיל את הכנסותיהם בצורה חוקית ושאינה חוקית. עצימת עיניים לערוץ פעילות זה תוביל להשלכות משמעותיות בעתיד בתחום המחשבים ובחיים האמיתיים. ההתקפות על ארגונים ימשיכו ואף יתגברו בשל המימון שמגיע מהתחום.
בשל כך נקראים הרשויות וארגונים לפעול כנגד אתרי משחקי רשת שמנוצלים על ידי פושעי סייבר לנטר את פעילותם ואף לסגור אותם בחקיקה מתאימה.

דילוג לתוכן