מסמך עבודה משותף ל-Karamba Security וענקית הרכב היפנית DENSO קובע: טכנולוגיית ההגנה של Karamba מייתרת את השימוש בפתרונות הגנה מוכרים

חשיפת המסמך תתבצע במהלך כנס שנתי של ארגון SAE במישיגן, ארה"ב
חברת DENSO הנחשבת לאחת החברות המובילות בעולם לאספקת טכנולוגיה מתקדמת לשוק הרכב גיבשה בשיתוף אנשי הטכנולוגיה ב- Karamba Security הישראלית, מסמך המתאר את הממצאים שהתקבלו כתוצאה מפיילוט משותף ל-2 החברות. במסגרת הפיילוט מוכיחה קרמבה סקיוריטי כי ביכולתה להגן על ה-מערכות הרכב מפני מתקפות לא מזוהות. חברת DENSO פועלת באמצעות 200 נציגויות ב-38 מדינות ברחבי העולם ומחזור המכירות שלה ב2017 עמד על 40.4 מיליארד דולר. חברת קרמבה סקיוריטי פיתחה טכנולוגיה חדשנית להגנה על מערכות הבקרה של הרכב האוטונומי והיא מתמחה במניעת גישה והשפעות של גורמים עוינים חיצוניים.

מסמך העבודה המשותף, שבכתיבתו השתתפו ד"ר גופלקרישנן אייר, אמיר קשאני, מוטונורי אנדו ומסומי אגאווה מדנסו, ואסף הראל וטל בן דוד מקרמבה, יוצג השבוע בכנס השנתי של ארגון SAE המאגד כ-130,000 מהנדסים בכירים בתחום הרכב האוטונומי.

יזם שותף ומדען ראשי בקרמבה, אסף הראל: "מערכות הרכב מורכבות ממיליוני שורות קוד, שכשהן מנוצלות לרעה באמצעות פוגענים ונוזקות זדוניות, עלולות לפגוע בצורה הרסנית בבטיחותו של הנהג וכל מי שמשתמש ברכב. שיתוף הפעולה שלנו עם דנסו הוכיח כיצד הפתרון הטכנולוגי הייחודי שלנו מנטרל איומי סייבר על הרכב האוטונומי באמצעות שמירה על ההגדרות המקוריות כפי שקבע יצרן הרכב".

ה-POC שמוצג במסמך העבודה המשותף ממחיש כי באמצעות הטכנולוגיה של קרמבה ניתן למנוע פגיעה זדונית ברכב אוטונומי. העבודה ממחישה כי הטכנולוגיה של קרמבה יודעת להתמודד גם עם איומים חדשים שאינם מוכרים דוגמת zero days. המשמעות היא שיצרניות רכב יכולות להסתפק בפתרון טכנולוגי אחד במקום להעמיס מגוון רחב של כלי הגנה מסורתיים. עוד עולה ממסמך העבודה המשותף כי במהלך ההתמודדות עם מתקפה חיצונית ההשפעה של תוכנת ההגנה של קרמבה על ביצועי הרכב הינה זניחה, דבר שמאפשר לנהג ביטחון מלא בפעילות הרכב האוטונומי.

דילוג לתוכן