מסטרקארד השיקה כרטיס חיוב אינטרקאטיבי הראשון מסוגו בעולם

הכרטיס יכלול מסך תצוגה, ויאפשר אימות עסקאות מרחוק ובדיקת יתרה בזמן אמיתי
כרטיס חיוב מהיר (Debit Card) מחליף את השימוש במזומן
מסטרקארד העולמית (ניו יורק: MA) השיקה את הדור הבא של כרטיס החיוב המהיר, הכולל מסך תצוגה זעיר ומקש מגע אינטראקטיבי. כרטיס זה הוא הראשון מסוגו בעולם, ופותח על ידי מסטרקארד בשיתוף חברת פתרונות האבטחה השוויצרית, NagraID.
 
כרטיס חיוב מהיר (Debit Card) נראה כמו כרטיס אשראי, אולם מהווה חלופה בטוחה לשימוש במזומן בעת ביצוע רכישה. אופן החיוב בכרטיס מסוג זה מבוסס על משיכה מיידית של הכסף ישירות מחשבון הבנק של מבצע העסקה, או מיתרת חשבון הקיימת על גבי הכרטיס עצמו (במידה וזהו כרטיס בעל יתרה ששולמה מראש).
 
כרטיס החיוב החדש פועל בדומה לכרטיס חיוב רגיל מבחינת אופן החיוב, אולם מאפשר למשתמש ניהול אינטראקטיבי קל וברור יותר של חשבונו, באמצעות מידע המוצג לבקשתו על גבי המסך הזעיר. המשתמש יוכל ליצור באמצעות הכרטיס סיסמאות משתנות לאבטחת עסקאות תשלום, לבדוק יתרה ותקורת הוצאות בחשבון, יתרת נקודות, רשימת עסקאות שהתבצעו, יתרת אשראי וכמובן לראות את סכום העסקה הנוכחית. בעתיד יאפשר הכרטיס גישה למידע נוסף, כמו תהליכי כרטוס נסיעות.

 
חידושים עיקריים בכרטיס החדש:
ביצוע עסקאות בטוחות יותר באינטרנט – אבטחת העסקאות בכרטיס החיוב החדש תתבצע על ידי תהליך אימות מרחוק של כל עסקה באופן חד פעמי, דבר שיאפשר שימוש קל ובטוח יותר בכרטיס בעת ביצוע עסקאות כמו קניות או פעולות בנקאיות באינטרנט.
 
בדיקת יתרה בזמן אמיתי לפני ביצוע רכישה – הכרטיס החדש יאפשר למשתמש להתעדכן ביתרת החשבון והאשראי שלו, דבר שיאפשר ניהול ומעקב קרוב יותר של המשתמש על הוצאותיו, ואשר ייצור חסכון עקב ביצוע רכישות מודעות יותר. בנוסף, צפוי הצרכן לחסוך גם בהוצאות ההתקשרות עם מרכזי שירות לקוחות על מנת לברר את גובה היתרה בחשבון לפני ביצוע קניה. מחקר בארה"ב העלה כי 70% מהשיחות למרכזי שירות לקוחות מגיעים מטלפונים ניידים, וכי 50% מתוכן הן פניות בירור לגבי היתרה הקיימת בחשבון.

דילוג לתוכן