מנכ"ל חדש למרכז היזמות של האוניברסיטה העברית: ד"ר אמנון דקל

המרכז יתרחב החל מהשנה הבאה ויהפוך להיות חממה מרכזית לפיתוח חברות הזנק בירושלים

 

HUstart המרכז ליזמות של האוניברסיטה העברית, המעודד חדשנות בקרב סטודנטים וחוקרים, הודיע ​​היום על מינויו של ד"ר אמנון דקל למנכ"ל. ד"ר דקל יוביל את התוכניות הלאומיות והבינלאומיות של HUstart שיהפכו את המרכז למשפיע ומרכזי בכלכלת ירושלים ומעבר לה. מנהיגות המרכז החדשה תפתח כלים שמשלבים את היזמות בסביבה האקדמאית של האוניברסיטה באמצעות קורסים אקדמיים, סדנאות ומעבדות מחקר. המרכז יאפשר הזדמנויות למנעד רחב יותר של סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שיוכלו לפתח רעיונות שיהפכו למודלים מעשיים וחדשניים.

"HUstart יכול להוביל את הדרך לשינוי תפקידה המסורתי של האקדמיה בתעשייה ולהפוך להיות מוקד הכוונה עבור כמות עצומה של אנרגיה יצירתית הקיימת באוניברסיטה העברית בכיוונים עסקיים שונים", אמר ד"ר דקל. "גישה רב תחומית היא המפתח להבטחת הרלוונטיות של האוניברסיטאות ושאר המוסדות האקדמיים והשארתם תוססים ומעודדים חדשנות ומקוריות."

 

במסגרת האסטרטגיה לקידום האוניברסיטה העברית והעיר ירושלים כמרכז מחקר והזדמנויות עסקיות, יטפח דקל שיתופי פעולה חדשים עם מוסדות ירושלמים ממגזרים וקהילות שונות, כולל מוסדות אקדמיים אחרים, ראשי תעשייה, ממשלה, צה"ל ועוד. אמנון דקל הוא בעל תואר דוקטור מבית הספר ע"ש רחל וסלים בנין להנדסה ומדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים וכיהן לאחרונה כיו"ר המחלקה להנדסת תוכנה בבית הספר שנקר להנדסה ולעיצוב. הוא ייסד שלוש חברות, משמש כיועץ ומנחה לחברות סטארט-אפ, מרצה ומלמד רבות, והוא מחברם של מאמרים רבים.

ישי פרנקל, סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית בירושלים, אמר כי "במהלך השנים ראינו מספר חברות חשובות צומחות מבין כותלי מהאוניברסיטה העברית. ביושבנו בבירתה של מדינת הסטארט-אפ, האוניברסיטה העברית ממלאת תפקיד חשוב בבניית תשתית פורייה לחדשנות".

כמו כן, מינה HUstart את איילת כהן לסמנכ"ל, אשר מביאה עמה ניסיון רב בבניית חדשנות אסטרטגית ופלטפורמות יזמות. בעבר עבדה במרכז סטארט-אפ ניישן, וייסדה את קבוצות Google Educators בישראל. כהן התנסתה בעבר גם בעבודה עם הרשות לפיתוח ירושלים ועם סיפטק. בתפקידים אלה זיהתה אתגרים במערכת הכלכלית בירושלים וסייעה במציאת פתרונות ופיתוח אסטרטגיות לקידום סביבת ההיי-טק בירושלים.

דילוג לתוכן