מנכ"ל חדש ליבמ ישראל

IBM מינתה את דניאל מלכה למנכ"ל IBM Israel
IBM הודיעה על מינויו של דניאל מלכה למנהל הכללי של פעילות החברה בישראל. דניאל מלכה, משנה למנכ"ל IBM ישראל, יחליף את המנכ"ל המקומי היוצא, ריק קפלן. המינוי ייכנס לתוקף ב-1.2.17.
דניאל מלכה הצטרף ל- IBM בשנת 1996, ומילא שורת תפקידי ניהול בכירים בתחומי השירותים והמכירות בישראל ובצרפת. בשלוש השנים האחרונות תיפקד מלכה כמשנה למנכ"ל החברה בישראל והוביל את מערך המכירות של החברה. קודם ל– IBM עבד מלכה באחת מחברות האינטגרציה המובילות בצרפת. למלכה תואר ראשון בהנדסה מהטכניון בחיפה ותואר שני במנהל עסקים מ-Henley Business School בלונדון.
עם מינויו, אמר המנכ"ל הנכנס דניאל מלכה: "היה לי הכבוד ללוות את ריק קפלן וליהנות מניסיונו העשיר בזירה הבינלאומית. אין ספק שבזכות יכולותיו ועבודתו הקשה של ריק הועמקה נוכחותה של IBM בישראל. אני מודה לריק ולמטה העולמי על הבעת האמון. כמי שעלה לישראל בגיל 18 עם חלומות גדולים, זהו כבוד גדול עבורי להוביל את פעילותה של IBM בישראל וזהו בהחלט מעמד מרגש. הטכנולוגיות הקוגניטיביות ומערכות הענן של IBM, בשילוב ההון האנושי שיש בחברתנו והחדשנות של מעבדות המחקר והפיתוח – הם שיובילו להמשך צמיחתה של החברה בישראל בשנים הבאות".
קפלן, סגן נשיא IBM העולמית, הגיע לישראל לפני כחמש שנים בכדי להרחיב פעילות החברה בארץ. במהלך שנות כהונתו כמנכ"ל צמחה הפעילות העסקית המקומית והועמקה נוכחות IBM בישראל. בין השאר, הוביל קפלן את הקמת: המרכז למצוינות סייבר בב"ש, IBM Alpha Zone – האקסלרטור הראשון של החברה העולמית, מרכז יישום אפליקציות באשדוד ושותפות בחממה לפיתוח טכנולוגיות בתחום הבריאות ((MindUp. קפלן פעל להידוק הממשק בין גופי המכירות והשירותים למעבדות המחקר והפיתוח הפזורות ברחבי ישראל לטובת העצמת הערך במתן פתרונות טכנולוגיים לשוק המקומי.
בתום חמש שנות כהונתו כמנכ"ל IBM ישראל, נקרא קפלן על ידי ההנהלה הבכירה להוביל את הפיתוח העסקי הגלובלי ביחידה לפתרונות חדשניים למגזר הפיננסי, יחידה שהוקמה זה עתה. התפקיד יכלול בין היתר, בחינה והוצאה לפועל של רכישות פוטנציאליות וגיבוש שותפויות אסטרטגיות עם ארגונים מובילים בעולם. במסגרת תפקידו החדש, קפלן ימשיך לסייע לפעילות המקומית של IBM מול לקוחות מרכזיים של החברה בישראל.
ריק קפלן, המנכ"ל היוצא, מסר: "לפני חמש שנים הגעתי מארה"ב לישראל ושמתי לעצמי כיעד לחבר את ישראל ל- IBM העולמית. לאחר עבודה אינטנסיבית, בעזרת עובדים מצוינים שליוו אותי ב- IBM ישראל, היעד הושג באופן שיישא פרי עוד שנים רבות קדימה. יותר מכל, חימם את ליבי לראות כל יום מחדש את המקצוענות והאחווה ב- IBM ישראל לצד היצירתיות ושיתוף הפעולה הפורה עם לקוחותינו ושותפינו העסקיים. אמשיך להיות שגריר נאמן של ישראל במטה החברה וברחבי העולם.
אני רוצה לנצל את ההזדמנות בכדי להודות לדניאל מלכה, שהיה יד ימיני לאורך שנותיי כאן, וסייע בהובלת השינוי והצמיחה של IBM ישראל, ולאחל לו הצלחה רבה בתפקיד משמעותי זה".

דילוג לתוכן