ממשיכים את המסע הדיגיטלי

הפארק הדיגיטלי החכם הראשון בישראל, פארק צח"ר, יוצא לדרך
המשרד לשיווין חברתי, משרד הכלכלה וחברת סיסקו חתמו היום (רביעי) על השקתו של פרויקט אזור תעשייה חכם בפארק צח"ר (צפת, חצור הגלילית וראש פינה), שיהווה מנוע צמיחה כלכלי לתושבי האזור * באירוע ההשקה לקחו חלק יו"ר סיסקו העולמית ג'ון ציימברס, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל

השרה גמליאל: "הפיכת צח"ר לאזור תעשייה חכם תהווה מנוע צמיחה כלכלי לתושבי האזור, השבחת התשתיות והידע הדיגיטלי ויצירת חממה טכנולוגית מתקדמת הם צעד משמעותי נוסף אשר ישמש אבן שואבת ליזמים. בכך, הדיגיטציה לפארק צח"ר תשיא תרומה מכרעת לצמצום הפערים בין הפריפריה והמרכז"

ג'ון צ'יימברס: "אנו רואים בישראל, שותפה מרכזית של סיסקו במסע הדיגיטלי ובקידום תוכנית הדיגיטציה ברחבי המדינה (CDA). הפארק החדש, הינו נדבך נוסף בחזון של סיסקו לעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לגשר על פערים גיאוגרפיים וחברתיים ואני שמח ונרגש לקחת חלק בהשקתו של המיזם המיוחד הזה"

המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית בהובלת המשרד לשוויון חברתי ובשיתוף חברת סיסקו, זכה היום (רביעי) ליישום משמעותי נוסף בשטח עם הכרזה משותפת של שני הגורמים ביחד עם משרד הכלכלה על השקתו של הפארק הדיגיטלי החכם הראשון בישראל, פארק צח"ר.
באירוע ההשקה המיוחד לפרויקט שנערך במשרדי ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי בבני ברק, לקחו חלק יו"ר סיסקו העולמית, ג'ון צ'יימברס שנמצא בארץ לרגל אירועי האזכרה לנשיא המדינה המנוח שמעון פרס ז"ל, והשרה לשוויון חברתי גילה גמליאל.
מטרת הפארק החדש, תהיה לשרת את היזמים מהאזור שיגיעו לעבוד בתחומו ולחבר אותם לעסקים נוספים בכל רחבי הארץ, מתוך רצון לייצר מנוע צמיחה כלכלי לתושבי האזור ולהוות יעד אטרקטיבי גם ליזמים ממקומות אחרים ברחבי הארץ.
הפארק הראשון מסוגו בישראל, שהוקם ופותח בידי המשרד לשוויון חברתי ומשרד הכלכלה, מבוסס על תשתית דיגיטלית מתקדמת של סיסקו שתאפשר תהליך מתמשך של הכנסת והטמעת פתרונות לרווחת עובדי הפארק הכוללים בין היתר: מערכת ביטחון ואמצעי בטיחות מבוססי טכנולוגיה, תשתיות IT חכמות, חדרי ישיבות וירטואליים בענן, תאורה חכמה הנדלקת לפי הצורך, מערכות וידאו קונפרנס מתקדמות והדרכות מרחוק ליזמים על ידי אנשים מקצוע מובילים.
השקת הפארק, מהווה המשך ישיר למזכר ההבנות שנחתם ביוני 2016, במהלך ביקורו הקודם של צ'יימברס בישראל, בין סיסקו לממשלת ישראל במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לשיתוף פעולה למטרת קידום דיגיטיזציה בישראל במגוון תחומים ביניהם: חינוך דיגיטלי, בריאות דיגיטלית, ערכים חכמות ועוד.

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, המובילה את המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית: "מיזם ישראל דיגיטלית מהווה אבן יסוד בעבודת המשרד לשוויון חברתי, בחתירתו לצמצום הפערים בחברה הישראלית וליצירת הזדמנות שווה עבור כל אזרחית ואזרח בישראל בפריפריה כמו במרכז. הפיכת צח"ר לאזור תעשייה חכם תהווה מנוע צמיחה כלכלי לתושבי האזור, השבחת התשתיות והידע הדיגיטלי ויצירת חממה טכנולוגית מתקדמת הם צעד משמעותי נוסף אשר ישמש אבן שואבת ליזמים. בכך, הדיגיטציה לפארק צח"ר תשיא תרומה מכרעת לצמצום הפערים בין הפריפריה והמרכז".

יו"ר סיסקו העולמית, ג'ון צ'יימברס: "אנו רואים בישראל, שותפה מרכזית של סיסקו במסע הדיגיטלי ובקידום תוכנית הדיגיטציה ברחבי המדינה (CDA). הפארק החדש, הינו נדבך נוסף בחזון של סיסקו לעשות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לגשר על פערים גיאוגרפיים וחברתיים ואני שמח ונרגש לקחת חלק בהשקתו של המיזם המיוחד הזה. אני רוצה להודות לשרה גמליאל ולשר כהן על קידום היוזמה ועל שיתוף הפעולה לאורך כל הדרך, אין לי ספק שצפויים לנו עוד הרבה מיזמים משותפים פורצי דרך בשנים הקרובות".

מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא: "סיסקו גאה על האפשרות להמשיך ולשתף פעולה עם ממשלת ישראל, במטרה להוביל ביחד איתה יד ביד את המסע הדיגיטלי בכל רחבי ישראל. בזכות תהליך הדיגיטזיציה נוכל ביחד עם הממשלה, לשפר את מערכות התחבורה והרפואה, לייצר הזדמנויות תעסוקה חדשות ולהוציא את ההי טק מהבועה של המרכז אל הפריפריה".

מיכאל בניון, מנכ"ל פארק התעשייה: "אנו שמחים על הבחירה של משרדי הממשלה וחברת סיסקו בצח"ר כפיילוט ל"אזור חכם". בשנים הקרובות , אנו מתכננים להוסיף לפארק הקיים 2100 דונם חדשים בנוסף ל-850 הקיימים שישמשו לתעסוקה, מסחר, תיירות ובילוי במטרה להפוך את צחר ללב הפועם והנושם של הגליל".

דילוג לתוכן