מכללת אפקה להנדסה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת ליברץ מצ'כיה – Technical University of Liberec

מכללת אפקה להנדסה חתמה אמש (ד') על הסכם לשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הטכנולוגית של ליברץ, צ'כיה (Technical University of Liberec). זאת במסגרת פגישה של שר המדע ח"כ אופיר אקוניס עם סגן ראש ממשלת צ'כיה המבקר בישראל.
שיתוף הפעולה בין המוסדות האקדמיים יכלול מחקר יישומי משותף, חילופי מידע וחילופי סטודנטים בנושאי ההנדסה המכנית, הנדסת תוכנה ומערכות תבוניות. מדובר בחיזוק רשמי לעבודה משותפת בין שני הגופים אשר החלה בחודשים האחרונים תחת חסותה של שגרירות צ'כיה בישראל.

החתימה על ההסכם תאפשר למכללה ולתעשייה הישראלית ערוץ נוסף למינוף היזמות והחדשנות הטכנולוגית של ישראל עם האקדמיה והתעשייה הענפה בצ'כיה. זאת כיוון שהאוניברסיטה הצ'כית נחשבת למובילה בתחומי המדע וההנדסה וממוקמת בחבל בוהמיה, בעל אופי תעשייתי מובהק. בין היתר האוניברסיטה ממוקמת בסמיכות למקום מושבה של חברת סקודה, יצרנית הרכבים הצ'כית מקבוצת VW, ומספר חברות נוספות מתעשיית הרכב המקומית.

"שיתוף פעולה בין לאומי בין מוסדות אקדמיים תורם לחיזוק תהליך הכשרת המהנדסים העתידיים ובו זמנית תורם גם לתעשייה הישראלית", אומר אלון ברנע, סגן נשיא מכללת אפקה ומנכ"ל אפקה יישומים בע"מ, "שיתופי פעולה בינלאומיים עם מוסדות אקדמיים מקבילים מעניקים אפשרות לקדם העמקת קשרי מחקר יישומי בין אנשי סגל עם התעשייה המקומית ובמקביל להעשיר את חווית הלימוד של הסטודנטים להנדסה שזוכים כבר בתחילת דרכם לעבוד על פרויקטים משותפים עם סטודנטים זרים כפי שנעשה בתעשייה הגלובלית של ימינו ".

דילוג לתוכן