מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל חתם על הסכם שיתוף פעולה עם ארגון החלל הבינלאומי Space Generation Advisory Council

מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל חתם על הסכם שיתוף פעולה ומזכר הבנות(MOU) עם ארגון החלל הבינלאומי Space Generation Advisory Council במסגרת כנס החלל הבינלאומי ה-11 על שם אילן רמון. ארגון זה מייעץ לאו"ם, מקיים פעילות בינלאומית ענפה בתחום החלל ומהווה רשת בינלאומית עצומה של מקצועני חלל וסטודנטים. ההסכם מאפשר למכון ולמועצת דור החלל לקיים סדנאות משותפות, לשתף פעולה בתחומי מחקר מגוונים ולשתף מידע ומשאבים לתועלת הדדית. ההסכם נחתם במהלך כנס החלל הבינלאומי ה-11 על ידי המנהלת הביצועית של הארגון ומהנדסת החלל, מינו ראטאנספבטי, ועל ידי טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר.

הסדנה הישראלית הראשונה לסטודנטים ומקצועני חלל צעירים(Young Professionals) מאורגנת במשותף על ידי המועצה המייעצת של דור החלל(SGAC – Space Generation Advisory Council) , סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל ומכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל. סדנה זו היא אירוע הצמוד לכנס החלל הבינלאומי על שם אילן רמון, ובכוונת המארגנים למסדה לאירוע שנתי.

הסדנה תכלול הרצאות העשרה ופעילות במתכונת של קבוצות דיון. השנה, עם התנעת הסדנה הראשונה, היא תיערך במשך חצי היום השני של כנס החלל הבינלאומי, מתוך שאיפה להאריכה בעתיד ולהוסיף לה תכנים. במסגרת הסדנה הראשונה של 2016, יעסקו המשתתפים בו בסוגיות הנוגעות ללוויינים זעירים והצורך לשמר עבורם מסלול ייחודי בחלל, וכן בסוגיית ההגעה לחלל, היינו שיגורם של לוויינים זעירים אלה.

תא"ל (במיל') אברהם עשהאל, ראש מכון פישר, אמר במהלך טקס החתימה: "חקר החלל והמצוינות המדעית-טכנולוגית מתחילים בגיל צעיר ומכאן חשיבותו של שיתוף הפעולה בין מכון פישר, שאת פעילות חקר החלל בו מוביל טל ענבר שנים רבות בהצלחה, יד ביד עם Space Generation Advisory Council. מכון פישר שמח לארח את הסדנה הישראלית הראשונה לסטודנטים ומקצועני חלל, וכולנו תקווה ורצון להמשיך ולפתח את שיתוף הפעולה ואת החינוך בתחום החלל לדור הצעיר גם בעתיד".
אודות מכון פישר
מכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל נוסד בשנת 1999 על ידי עמותת חיל האוויר, המאגדת את פורשי שירות הקבע של חיל האוויר הישראלי, במטרה לעודד ולבצע מחקר וחשיבה בתחום האוויר והחלל. מכון פישר השוכן בבית חיל האוויר בהרצליה, עוסק בעיקר בביצוע מחקרים, ארגון כנסים וימי עיון, ופרסום והפעלת מרכז מאגרי מידע בתחומי התעופה והחלל העומד לרשות הציבור. המכון מורכב ממרכזי מחקר בתחומים שונים: המרכז למחקר תעופתי, המרכז לחקר החלל והכטב"ם, המרכז למחקר הכוח האווירי בלוחמה א-סימטרית והמרכז לרפואה תעופתית.
בראש המכון עומד תא"ל (מיל.) אברהם עשהאל. למידע נוסף: www.fisherinstitute.org.il

 

דילוג לתוכן