"מכאוס לאופטימיזציה של שולחן העבודה"

יום עיון משותף עם חברת קומפוזיה, אשר יעסוק בפתרונות חדשניים לשיפור ביצועי העובדים בארגונים מטריקס עורכת יום עיון בנושא "מכאוס לאופטימיזציה של שולחן העבודה" של נציגי שירות לקוחות
 
ביום העיון יוצג פתרון של חברת קומפוזיה, המאפשר להתמקד בלקוח ולא בריבוי המערכות הנמצאות על שולחן העבודה
 
 
חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס עורכת יום עיון משותף עם חברת קומפוזיה, אשר יעסוק בפתרונות חדשניים לשיפור ביצועי העובדים  בארגונים המשרתים את לקוחותיהם באמצעות מספר מערכות כגון: מוקדי שירות, שיווק ומכירות, נקודות מכירה, סניפים המקבלים קהל וכדומה. יום העיון יעסוק בשאלה כיצד לאפשר לנציגי החברות להתמקד בלקוח או במשימות העסקיות האחרות ולא בריבוי המערכות הנמצאות על שולחן העבודה שלו.
 
ביום העיון תוצג ארכיטקטורה המאפשרת לקדם ממשקים מרכזיים ולהסתיר יישומיים משניים וכן כיצד לקשר יישומי לגאסי למערכות חוקים מתקדמות. ביום העיון יוצגו דוגמאות ליישום המערכת של חברת קומפוזיה בארגונים כמו: אופיס דיפו, בזק, אויס ואחרים. גבי שגיא, מנהל אגף מערכות ב- HOT, יציג את סיפור היישום של קומפוזיה בחברה.
 
יום העיון ייערך ב- 10 בפברואר 2010 במשרדי מטריקס, רח' אבא אבן 3 , הרצליה פיתוח.
 
רנית זקצר, CTO, מטריקס תציג בהרצאתה את הדיון בשאלות כמו: כיצד ניתן להטמיע מערכות חדשות לצד מערכות קיימות?  כיצד ניתן לשפר את מהירות ואיכות המענה של נציג השירות?, כיצד ניתן להטמיע הזדמנויות עסקיות חדשות, או תקנות חדשות ביום יום של העבודה וכיצד ניתן להבטיח מקסום של אינטראקציה עם לקוח על מנת לשפר את תפקוד נציג השירות.
 
אביב כץ, מנכ"ל קומפוזיה יציג טכנולוגיות חדשניות המאפשרות אינטגרציה חלקה בין היישומים השונים על שולחן העבודה, המאפשרות התמקדות בלקוח ולא בריבוי המערכות בארגון. אביב כץ יציג כיצד פתרונות קומפוזיה מסייעות  "לעטוף" מערכת בשולחן העבודה בממשק משתמש מותאם וייעודי וע"י כך לייעל משמעותית את תהליכי העבודה.
 
בנוסף יוצג בכנס כיצד הטכנולוגיה של קומפוזיה מאפשרת אינטגרציה של מערכות קיימות עם מערכות חדשות ו/או שירותי ענן חוץ ארגוני.
 
קומפוזיה מפתחת ומשווקת את מערכתService-Companion™ –  – ‏קו מוצרי ניהול תהליכי שרות ושיפור ביצועי תהליכי שרות (Performance Support) ‏המתקדם בעולם. מוצרי קומפוזיה מאפשרים לארגוני שרות לשפר את המדדים העיקריים שלהם לתפקוד השרות, יעילותו ואיכותו. המוצרים תומכים בתהליכים מורכבים וחוצי מערכות ומאפשרים ניהול תהליך העבודה בזמן אמת, ברמת התהליך כולו או שלב בתהליך. הפתרונות תומכים בכל סביבה טכנולוגית (תשתיות ויישומים) ללא צורך באינטגרציה וללא השפעה על הסביבה הטכנולוגית.
 
 

דילוג לתוכן