מי עדן השלימה פרויקט וירטואליזציה מבוסס Windows Server 2008 R2 Hyper-V

במסגרת הפרויקט הוטמע פתרון הוירטואליזציה של מיקרוסופט Windows Server 2008 R2 Hyper-V שנבחר מבין מספר חלופות. מי עדן הינה ספקית המים המינרליים בכדים המובילה באירופה. החברה המונה כ- 2500 איש ובעלת צי רכבים של כ- 1000 משאיות, מנהלת כ- 100 סניפים ב-16 מדינות שונות וגדלה כל שנה בפעילות אורגנית ובאמצעות רכישות של חברות בתחום בו היא פועלת. כתוצאה מגידול זה, נדרשת החברה לשיפור ושדרוג רציף של ביצועי התקשורת והאינטרנט  בסניפיה . בכדי לספק את רמת הביצועים הנאותה נאלצה בעבר מי עדן להתקין בסניפים אלו מספר שרתים ייעודיים, שסיפקו מענה כשרתי אפליקציות ושרתי קבצים, בעיקר בסביבת מיקרוסופט. ריבוי השרתים בכל סניף הגדיל את הוצאות הרישוי, רכש החומרה, עלויות החשמל והמיזוג, וכן את הניהול והתחזוקה השוטפים.
פרויקט הוירטואליזציה נולד על רקע הצורך לחסוך בעלויות ולאפשר גמישות תפעולית, זאת תוך השתחררות מהתלות ברכש שרתים יקרים לצורך שדרוג והרחבת מערכות המידע.
פתרון הוירטואליזציה של מיקרוסופט נבחר מבין מספר חלופות הודות להתאמתו המוצלחת לשרתי מיקרוסופט האחרים בכל אחד מהסניפים (דוגמת Active Directory, Exchange, Domain Controllers' ושרתי הקבצים) וכן על בסיס יתרונות בשורה של פרמטרים: עלויות רישוי, עלויות תחזוקה שוטפת, הדרכה, רכש של רישיונות חדשים, TCO כללי, כוח אדם המכיר את הפיתרון, זמן הטמעה ופרויקטים מוכחים בישראל. המערך כולו פועל באינטגרציה מלאה עם System Center Configuration Manager  ומספק תשתית מרכזית נוחה להפצה ותחזוקה של המערכת.
פיתרון הוירטואליזציה Windows Server 2008 R2 Hyper-V סיפק למי עדן מענה מוצלח לצורך איחוד שרתי מיקרוסופט השונים בכל סניף לשרת פיזי מרכזי אחד והביא לחיסכון משמעותי בעלויות ובמשאבים שונים.
"הודות לפיתרון הוירטואליזציה שהביא לאיחוד השרתים יכולנו לנצל בצורה אופטימלית את הסכמי הרישוי שיש לנו עם מיקרוסופט ולהשיג חיסכון בעלויות הרישוי כמו גם ברכש החומרה. אמר ליאור גל, מנהל התשתיות של הקבוצה במי עדן, "מובן, שהפחתת מספר השרתים בכל סניף הביאה לחיסכון גם בסעיפי החשמל והמיזוג, וכן לצמצום שטח הרצפה הנדרש לשרתים. במקביל, הושגה יעילות רבה יותר בתחזוקת השרתים והניהול השוטף שלהם".
גל מוסיף ואומר, כי בין היתרונות הנוספים שהושגו כתוצאה מהטמעת פיתרון הוירטואליזציה Windows Server 2008 R2 Hyper-V, ישנו גם שיפור משמעותי בחוויית המשתמש.
"יישום פיתרון Hyper-V בסניפים אפשר לנו לספק את רמת הביצועים הנדרשת בכל סניף, על אף ביצועי התקשורת הירודים של חלק מהסניפים, תוך חיסכון מירבי. לביצועים אלה ישנה השפעה חיובית וחשובה על החוויה של המשתמשים בשטח ויכולתם לספק שירות מהיר ואיכותי ללקוחותיהם".
עוד מציין גל כי הטמעת ה-  Hyper-Vנעשתה על ידי כוחות ה-IT הפנימיים בחברה ללא צורך בסיוע חיצוני. "ההטמעה התגלתה כפשוטה וקלה, מה שאפשר לנו לבצע אותה בסניפים השונים במהירות ובצורה חלקה על ידי אנשינו, ללא צורך בהוצאות נוספות על ספקים חיצוניים".
דיאנה אורלן-נבו, מנהלת שיווק תחום שרתים במיקרוסופט ישראל ציינה: מי עדן מצטרפים לשורה ארוכה של לקוחות המוצאים יתרונות רבים בפתרון הוירטואליזציה שלנו וביניהם : הטמעה קלה וחלקה הודות למערכת ההפעלה המובילה בשוק Windows Server 2008 R2, בנוסף לכך הלקוח משתמש ברישוי קיים לסביבת Windows Server  ולא נדרש לקנות רישוי נוסף כדי להנות מפתרון וירטואליזציה מוביל. לקוחות מוצאים ערך לא רק בחיסכון אלא גם באינטגרציה והביצועים המעולים עם פתרונות מיקרוסופט אחרים.

דילוג לתוכן