ילדים משחקים באפליקציית שחמטק

מי גאון של אמא ורק ב-16 ש"ח לחודש?

 

 

אפליקצית "שחמטק"

האפליקציה שתגרום להורים להיות מרוצים משעות בילוי במחשב ותעניק לילדיהם כלים ויכולות התמודדות עם אתגרי המאה 21 כבר מגיל 4.

מדי יום הורים רבים נאלצים להתמודד עם אתגרי הטכנולוגיה בניסיון להגביל את השימוש והצפייה במחשב ובטלויזיה עבור ילדינו.

אתגר בהחלט לא פשוט וקל להתמודדות.  יחד עם זאת  מסתבר,  שקיימת אפליקצית שחמט – "שחמטק" מבית  הלומדה "שחמט אלתרמן".

החברה המובילה בישראל ובעולם ללימוד שחמט בדרך חוויתית, פיתחה מיזם טכנולוגי – "שחמטק", משחק סופר ידידותי, המיועד לילדים מגיל 3 ועד 12. האפליקציה מאפשרת למידת שחמט בדרך חוויתית, מאתגרת ומלאת צבע (החיים הם לא שחור לבן).  האפליקציה זכתה לאישור והמלצה של  משרד החינוך משנת תשע"ז . תכנית העשרה ללימוד שחמט מהווה עניין גם בקרב מוסדות חינוך וארגונים בחו"ל ואף נרכש בהולנד, קנדה, דרום קוריאה ועוד.

"אם מגיל מאד צעיר נטמיע חשיבה מתמטית דרך משחק חוויתי, הרי שמתמטיקה לא תפחיד אותם כי אם תהפוך למקצוע מאתגר וכיף ".

לדברי בוריס אלתרמן – רב אמן בשחמט ומנכ"ל החברה: "מקצוע המתמטיקה ידוע כמקצוע חשוב ואף שר החינוך מקדם יוזמה לחיזוק המקצוע במטרה שתלמידים רבים יעשו 5 יחידות. יחד עם זאת, אחד האתגרים במאה 21 הוא להפוך את המתמטיקה למקצוע חוויתי ולא מתוך כורח והכרח. אם מגיל מאד צעיר נטמיע בקרב הילדים חשיבה מתמטית דרך משחק חוויתי הרי שנצליח לשנות את הגישה שמתמטיקה זה לא מקצוע מפחיד אלא מקצוע מסקרן וכיף".

מי גאון של אמא?

משחק האפליקציה מסייע בהקניית יכולות ומיומנות לילדים המותאמות לאתגרי המאה 21 תוך כדי תרגול טקטיקות על גבי לוח השחמט האינטרקטיבי והצבעוני.  פיתוח יכולות כגון: אינטואיציה, תכנון, ריכוז וזיכרון, פיתוח חשיבה מתמטית, הנדסית ולוגית,  חשיבה יצירתית ופתרון בעיות. נטילת אחראיות על צעדים שנעשים,  יכולת קבלת החלטות, יכולת פיתוח חשיבה, ניהול נכון של זמן ויעילות,  ואף סיוע בהתמצאות במרחב.

 

כפועל יוצא מתוך חווית המשחק הילד לומד שחמט, מתמטיקה ואפילו גיאומטריה. כל אלו הופכים לחלק בלתי נפרד מעולמו וילוו אותו גם בעתיד.

כיצד האפליקציה עובדת?

המשחק מחולק ל-8 עולמות ומעל 1500 שלבים . סיפור המשחק שבאפליקציה הוא: ילד שצריך לגבור על המפלצות , להציל את הכלים במשחק ולהתמודד מול סכנות והרפתקאות הניכרות בדרכו. האפליקציה מבוססת על "תורת המשחוק" המשלבת מרכיבים חיוביים המניעים את הילד להיות אקטיבי בכל החשיבה סביב המשחק, לעורר את יצר הסקרנות, להזדהות עם היותו הגיבור המציל את העולם מפני הטרולים המשתלטים. במקביל הולכת ועולה רמת המוטיבציה  של הילד לקראת השלב הבא.
הילד צובר נקודות ופותר תרגילי שחמט מרמת מתחילים של שלב מהלכי כלים ועד לרמת תכנון מהלכים מתקדמים ואסטרטגיה.
·         האפליקציה גם מאפשרת לבתי ספר הרוכשים את האפליקציה באופן מרוכז להשתתף באליפות שחמטק הלאומית לפתרון תרגילים המתקיימת במהלך השנה בהשתתפות ילדים מכל הארץ.

·         אפשרות לקיים משחק אונליין מול ילדים מכל רחבי הארץ בסביבה מאובטחת.

·         בשנה החולפת פתרו הילדים אשר השתתפו בתחרות מעל ל 3- מיליון תרגילים.

כתובת האתר:

www.altermanchess.com

התוכנית פותחה על ידי רב אמן בשחמט -בוריס אלתרמן ואשת החינוך – לובה אלתרמן לצד אנשי חינוך נוספים.

 

 

מצ"ב סרטון של ילד מאוקראינה משחק באפליקציה של שחמטק.

 

https://www.facebook.com/100007765717773/videos/2188584638077039/

 

דילוג לתוכן