מיקרוסופט משיקה בישראל את חבילת שירותי הענן

השירותים החדשים יאפשרו למגזר העסקי לצרוך את כל הפתרונות הנדרשים, מתוך האינטרנט, כשירות שדומה לצריכת חשמל.מיקרוסופט השיקה בישראל את פלטפורמת שירותי הענן שלה הכוללת את תשתיות המחשוב בענן Windows Azure, שתהיה זמינה בישראל החל מה-9 באפריל, וחבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services, שתהיה זמינה בישראל החל מה-12 באפריל. בנוסף, משיקה מיקרוסופט חבילה שתאפשר לארגונים להפוך את מרכז המחשוב שלהם לבעל יכולות "ענן פרטי" (Private Cloud).
 
פלטפורמת הענן של מיקרוסופט כוללת את כל סל המוצרים של החברה שהותאמו לסביבה זו לרבות: מערכת ההפעלה לשרתים, בסיס הנתונים, אפליקציות ושירותי אפליקציות, כלי פיתוח ומודל הפיתוח ועוד. אסטרטגיית Software Plus Services מאפשרת לכל ארגון לבחור את אופן השימוש בהם: בשרתי העסק (On Premise), ישירות ממרכזי מחשוב ייעודיים שהקימה מיקרוסופט (Cloud Services) או שילוב כלשהו בין שניהם. מיקרוסופט השקיעה בפלטפורמת הענן שלה כ-3.5 מיליארד דולר בפיתוח ובהקמת תשתיות חומרה. לצורך הפעלת שירותי הענן הקימה החברה 6 מגה דטה סנטרים: שניים בצפון אמריקה, שניים באירופה ושניים במזרח הרחוק. גודלו של כל מגה דטה סנטר כגודלו של קניון, כ-65 אלף מטר מרובע, וכל אחד מהם מכיל כ-4,000 עד 6,000 קרונות ענק המכילים כל אחד בין 1,500 ל-2,800 שרתים.
 
דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: "אנו שמחים להיות בין המדינות הראשונות בהן מושקים שירותי הענן של מיקרוסופט. זהו מהלך אסטרטגי שהוא ללא ספק אחד החשובים, לנו ולשוק ה-IT, בעשור הנוכחי. מודל הענן מציע ללקוחותינו במגזר העסקי בשורה חדשה של ייעול, חסכון ותפעול חכם וגמיש של מערך ה-IT. מיקרוסופט ערוכה לספק עתה פתרונות ענן המותאמים לצרכים של עשרות אלפי עסקים בישראל – החל מסטארט-אפ או עסק עם 5 עובדים ועד ארגון של אלפי עובדים. להערכתי, השוק הישראלי, שהתאפיין מאז ומתמיד באימוץ מוקדם של טכנולוגיות ותפישות חדשות, ידע להפיק את מירב התועלת גם מעידן הענן שהפך עתה לחלק מרכזי מהמציאות העסקית." 
 
תשתיות המחשוב בענן Windows Azure כוללות זמינות של כוח מחשוב מבוסס מערכת ההפעלה לשרתים Windows Server 2008. תשתיות אלו מאפשרות לצרוך כשירות כוח עיבוד להרצה של אפליקציות, פיתוח, ניהול ואחסון ישירות ממרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט. כמו כן, משיקה מיקרוסופט את SQL Azure, בסיס נתונים ארגוני שמתארח על גבי שרתי מיקרוסופט במרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט, ואשר מבוסס על יכולות בסיס הנתונים SQL Server. מיקרוסופט מתחייבת לזמינות כוח העיבוד של לפחות 99.95% מהזמן, וזמינות האחסון בהיקף של לפחות 99.9% מהזמן. בין הארגונים שבחרו לשלב את כוח המחשוב שלהם בענן של מיקרוסופט: סימנס, 3M, AP, דומינוס פיצה ועוד.
 
חבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services מכילה כלים לתקשורת ושיתופיות מידע הנצרכים כשירות ישירות ממרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט ותומכים בעברית בצורה מלאה. שירותים אלו כוללים בין השאר: שירות הדואר האלקטרוני Exchange Online, שירות הפורטל הארגוני ופלטפורמת ניהול הידע SharePoint Online, שירות תקשורת ארגונית Office Communications Online ושירות הפגישות בזמן אמת Office LiveMeeting. חבילת היישומים פועלת בכ-36 מדינות ברחבי העולם ויותר ממיליון משתמשים. בין הארגונים שבחרו בחבילה: מקדונלדס, קוקה קולה, GSK, פיליפס ועוד. כ-300 ארגונים בישראל השתתפו בבדיקת חבילת היישומים Microsoft Online Services, וכ-70 כבר עברו לשימוש מלא בה.
 
את פלטפורמת מחשוב הענן Windows Azure ניתן לצרוך מהאתר:
 http://www.microsoft.com/windowsazure/
 
את פלטפורמת היישומים העסקיים Microsoft Online Services ניתן לצרוך מהאתר:
http://www.microsoft.com/online/he-il/default.mspx

דילוג לתוכן