מיקרוסופט ונצ'רס מכריזה על Innovate.AI: תחרות גלובלית לסטארטאפים המעצבים את עתיד הבינה המלאכותית

מיקרוסופט ונצ'רס בשותפות עם קרן ורטקס המובילות את התחרות בישראל, יעניקו פרס של מיליון דולר לזוכה הישראלי | סך הפרסים בתחרות הגלובלית יעמוד על יותר מ-3.5 מיליון דולר לסטארטאפים הזוכים.

מיקרוסופט ונצ'רס בשיתוף עם קרנות הון הסיכון ורטקס ישראל, מדרונה ונצ'ר גרופ ו-Notion קפיטל, מודיעות היום (ג') על פתיחת התחרות העולמית Innovate.AI, שמטרתה לחשוף סטארט-אפים חדשים הפועלים לקידום עתיד הבינה המלאכותית (AI). סך הפרסים שמיקרוסופט ונצ'רס ושותפותיה יעניקו עומד על 3.5 מיליון דולר במימון הון סיכון ו-2 מיליון דולר בקרדיט לשימוש ב-Azure.

היום (שלישי) תיפתח ההרשמה לתחרות, המיועדת לחברות סטארט-אפ הרותמות את הבינה המלאכותית ליישומים, שירותים או פלטפורמות חכמות. החברות מוזמנות להגיש מועמדות דרך אתר האינטרנט של Microsoft Ventures בכדי להתחרות על ההזדמנות לזכות באחד מארבעה פרסים: מיליון דולר במימון הון סיכון ו-500 אלף דולר בקרדיט Azure יוענקו לסטארט-אפ הזוכה בכל אחד מהאזורים: צפון אמריקה, אירופה וישראל. הפרס רביעי יוענק לסטארטאפ המשתמש בבינה מלאכותית לטובת האנושות – AI for Good. פרס זה מורכב מ-500 אלף דולר במימון מיקרוסופט ונצ'רס ו-500 אלף דולר בקרדיט Azure. הפרס בתחרות בישראל בסך 1 מיליון דולר יוענק במשותף על ידי מיקרוסופט ונצ'רס וקרן ורטקס.

"במיקרוסופט, העתיד מושרש בקידום טכנולוגיות ה-AI" אמר מוני חסיד, מנכ"ל ומנהל דירקטור זרוע ההון סיכון של מיקרוסופט בישראל ואירופה. "אנחנו נלהבים להשיק את התחרות בשיתוף פעולה עם קבוצה חזקה של קרנות הון סיכון המכירות בחשיבות שימוש בטכנולוגיות הללו להגברת כושר ההמצאה והחדשנות האנושית בתחום ה-AI".

הנגשת הבינה המלאכותית והפיכתה לבעלת ערך לחברה האנושית בכל מקום בעולם, היא אחד מעקרונות הליבה של מיקרוסופט. על ידי התמקדות בחברות העוסקות בפיתוח משמעותי בתחום ה-AI, מיקרוסופט ונצ'רס מסייעת לממש את הפוטנציאל הטרנספורמטיבי של ה-AI – למקסם את היעילות ולסייע בפתרון חלק מהאתגרים הגדולים ביותר של החברה המודרנית. שיתוף הפעולה עם חברות החולקות את אותה מחויבות, היא צעד גדול קדימה בהאצת החדשנות בתחום ה-AI, הגורם לצמיחה בפיתוח ותכנון יישומים חכמים עתידיים.

עמנואל תימור, שותף מנהל בקרן ורטקס מסר כי "לטכנולוגיית בינה מלאכותית יש את היכולת לשנות את חיינו בכל אספקט שרק ניתן לחשוב עליו. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט ונצ'רס, ורואים בתחרות הזדמנות אסטרטגית וייחודית ליזמים המפתחים יישומים ותשתיות מבוססי בינה מלאכותית לפרוץ את גבולות הדמיון האנושי ולזכות במימון ראשוני משמעותי."
הגשת המועמדות תתאפשר בין ה-10 באוקטובר ל-31 בדצמבר בשלושה אזורים: מדינות האיחוד האירופי, ישראל וצפון אמריקה (קנדה, מקסיקו וארה"ב) לסטארטאפים שגייסו פחות מ-4 מיליון דולר במניות ו/או בחוב ערב הגשת הבקשה. החברות ידרשו להציג מוצר, שירות או פלטפורמה העושה שימוש בטכנולוגיות AI כפי שהוגדר במחקר מדעי רלוונטיים.

עד עשרה מועמדים סופיים מכל אזור יציגו את הפתרון שלהם באופן בלתי אמצעי ויתמודדו על פרס אזורי בשווי מיליון דולר. הסטארטאפים הזוכים עשויים להנות מהחשיפה שתיווצר בעקבות התחרות כמו גם מימון פוטנציאלי עתידי מקרנוות הון סיכון באזורם. הנחיות מלאות ומידע נוסף על התחרות ניתן למצוא בדף הגשת המועמדות באתר מיקרוסופט ונצ'רס.

 

דילוג לתוכן