מיקרוסופט וארגון "מתן" ביום לתמיכה טכנולוגית בעמותות

מיקרוסופט ישראל ומרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל בשיתוף ארגון מתן קיימו השבוע את NGO IT Day – מפגש מיוחד לעמותות חברתיות לדיון על טכנולוגיה בשירות המגזר השלישי.מיקרוסופט ישראל ומרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל בשיתוף ארגון מתן קיימו השבוע את NGO IT Day – מפגש מיוחד לעמותות חברתיות לדיון על טכנולוגיה בשירות המגזר השלישי. מטרת האירוע היכרות עם כלים טכנולוגיים של מיקרוסופט לייעול הניהול בעמותות. למפגש נרשמו נציגים מ-28 עמותות והוא כלל שיחת מיפוי אישית לכל עמותה עם מתנדבים מקרב עובדי מיקרוסופט, היכרות עם התוכנות הרלבנטיות לעמותות, והסבר על תכנית תרומת התוכנות של מיקרוסופט.
אבי נתן, מנהל תחום Engineering Excellence במרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל ומתנדב בפרויקט: "המפגש מהווה נדבך אסטרטגי בפעילות קשרי הקהילה של מיקרוסופט בישראל והינו חלק מפרויקט לתמיכה טכנולוגית בעמותות וארגוני סיוע חברתיים. ארגונים אלה זקוקים לפתרונות פשוטים ואמינים שיאפשרו מיקוד בפעילות הליבה והשגת תוצאות מיטביות. בעזרת הטכנולוגיה והליווי של מיקרוסופט אנו מתאימים פתרון לכל ארגון ועוזרים להטמעה מהירה."
אהובה ינאי, מנכ"ל ארגון מתן: "המפגש נערך במסגרת תכנית "מסלול מתן לפיתוח הניהול בעמותות", המנוהלת על ידי ארגון מתן בשיתוף KPMG. התכנית מקדמת את התפיסה הרואה בכלים הטכנולוגיים כלי ניהולי שחשוב שיהיה בארגז הכלים של כל מנהל עמותה. למרות החשיבות של הנושא, רבים מן המנהלים במגזר השלישי נמנעים מהשקעה בתשתיות הטכנולוגיות, הן בשל חוסר ידע והן בשל מחסור במשאבים. היום המשותף למתן ולמיקרוסופט, הנמנית על השותפים העסקיים של מתן, חשוב לא רק בשל החשיפה לכלים החדשניים ביותר אלא גם במתן אפשרות לקחת חלק בתכנית התרומות של החברה. אנו בטוחים כי המפגש הזה יהווה תרומה חשובה לקידום המודעות הטכנולוגית במגזר השלישי".
בסקר צרכים מקדים שקיימה מיקרוסופט התברר שהתוכנות הנדרשות והשימושיות ביותר במגזר העמותות הן: כלי Office על שימושיו השונים; מערכת ניהול קשרי הלקוחות Dynamics CRM שמשמשת לניהול מערך גיוס תורמים ומתנדבים; ופורטל ניהול הידע הארגוני Microsoft Office SharePoint Server (MOSS) המשמש בסיוע חיבור והזרמת מידע בין בעלי עניין שונים בתוך הארגון ומחוץ לארגון.
מיקרוסופט מקיימת תכנית לתרומת תוכנות עולמית במסגרתה נהנות עמותות מהאפשרות לקבל תוכנות תוצרת מיקרוסופט בחינם, וזאת כחלק מפעילות קשרי הקהילה של מיקרוסופט, שכוללת בין השאר גם את תכנית Unlimited Potential לצמצום של פערים דיגיטאליים.
הכנס שהתקיים השבוע מהווה שלב נוסף בתהליך שצובר תאוצה במסגרתו מיקרוסופט בישראל כבר הציגה את התכנית במסגרת כנס של מנהיגות אזרחית, קיימה מפגש עם מנכ"לים של עמותות ובמהלך השנה הקרובה צפויים מפגשי הדרכה וכנסים נוספים בהרכבים שונים של המגזר השלישי.
בין העמותות שנטלו חלק במפגש: בית איזי שפירא, בית השנטי, עמותת ידיד, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, מרכז פרס לשלום וידידים.

מימין לשמאל – דנה ווהל – מנהלת קשרי קהילה ואחריות חברתית, מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל; אבי נתן –  חבר הנהלת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל, מוביל את תוכנית הצטיינות בהנדסה ותוכנית המנטורינג ומתנדב בצוות הפרויקט ; רקפת מוסק – משנה למנכ"ל, מנהלת תקשורת שיווקית ומנהלת תחום פיתוח בעמותות בארגון מתן; הגר קוסטיאנובסקי, מנהלת קשרי קהילה במיקרוסופט ישראל.

מתנדבי מיקרוסופט בפעולה עם נציגי העמותות.

דילוג לתוכן