מיקרוסופט: הענן ייצור מיליוני משרות חדשות

מחקר חדש שהזמינה מיקרוסופט מ-IDC קובע כי מחשוב ענן ייצור כ-14 מיליון משרות חדשות ברחבי העולם עד שנת 2015מיקרוסופט פרסמה היום תוצאות מחקר שהזמינה מחברת IDC ולפיו מחשוב ענן ייצור כ-14 מיליון משרות חדשות ברחבי העולם עד שנת 2015. בנוסף קובע המחקר כי החדשנות הגלומה בענן תניב הכנסות של 1.1 טריליון דולר בשנת 2015. ההכנסות הללו יחד עם מרכיבי היעילות של הענן יובילו להשקעות רחבות היקף של הארגונים ולצמיחה בהיקף התעסוקה.
על פי המחקר, בישראל ייווצרו למעלה מ-30,000 משרות חדשות בעקבות חדירת הענן לכלכלה הישראלית, נתון שמשקף קצב גידול שנתי משוקלל של כ-34%.
דני ימין מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: "המחקר של IDC משקף תופעה שקורמת עור וגידים במהירות גם בישראל ויש בה הגיון כלכלי עמוק. סטארט-אפים ישראליים חדשניים מבוססי ענן נכנסים כמעט ללא עלויות לתהליכי פיתוח מואצים, מגיעים במהירות לשוק העולמי, צומחים, ומגייסים עובדים חדשים. באמצעות הענן ארגונים גדולים ועסקים רבים חוסכים בעלויות התפעול, מפנים משאבים לחדשנות ולצמיחה ועקב כך מגייסים גם הם עובדים. מחשוב הענן הוא, אם כן, מנוף גדול וחשוב לצמיחה".
ג'והן גאנץ, אנליסט ראשי וסגן נשיא בכיר ב-IDC: "עבור הרוב המכריע של הארגונים מחשוב ענן הוא עתיר תועלות וביניהן: גמישות וחדשנות במערך ה-IT, צמצום בהוצאות ההוניות וצמיחה בהכנסות. הטעות הרווחת כיום היא כי הענן צפוי לחסל משרות עבודה בעוד שלמעשה הוא ייצור משרות רבות. הצמיחה בתעסוקה תתחולל בכל היבשות ובעסקים וארגונים מכל גודל וסוג. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי לשווקים צומחים, ערים קטנות ועסקים קטנים תהיה גישה לאותן התועלות של הענן כמו לארגונים גדולים במדינות המתקדמות ביותר".
הדו"ח מציג את התפלגות הצמיחה בתעסוקה בחלוקה לשווקים ותעשיות ספציפיות. בנוסף קובע המחקר כי ההשקעות בענן הציבורי יחוללו את הצמיחה הגדולה ביותר בתעסוקה בהשוואה להשקעות בענן הפרטי. לממשלות יכולה להיות השפעה משמעותית על קצב הצמיחה של מקומות עבודה במדינותיהן.
מיקרוסופט מספקת סדרה של פתרונות שמאפשרים צמיחה של השימוש בטכנולוגיות ענן. הפתרונות מקיפים את הענן הציבורי והפרטי הן למשתמשים פרטיים והן לעסקים וארגונים מכל גודל וסוג. הם מאפשרים ללקוחות ליהנות מהתועלות של מחשוב ענן בתחום הקישוריות, שיתוף מידע, צמצום הוצאות וניצול הזדמנויות אסטרטגיות חדשות.
לעיון בדו"ח המלא:
http://www.microsoft.com/presspass/features/2012/mar12/03-05CloudComputingJobs.mspx

דילוג לתוכן