מיקרוסופט הכפילה תוך שנה את נתח השוק שלה בתחום הוירטואליזציה בישראל

ממחקר שוק הוירטואליזציה בישראל שביצעה חברת המחקר IDC מתברר כי טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט Hyper-V הכפילה תוך שנה את נתח השוק שלה בישראל: מ-10.9 אחוז בסוף שנת 2008 ל-21 אחוז בסוף שנת 2009. הסקר מתבסס על איסוף נתוני כמות המשלוחים של יצרניות שהסקר מראה בנוסף כי מגמת הגידול בנתח השוק של טכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוספט נמשכה לאורך שנת 2009 כולה – ברבעון הרביעי של שנת 2008 עמד נתח השוק של מיקרוסופט על 10.9 אחוז; רבעון ראשון של שנת 2009 גדל נתח השוק של מיקרוסופט ל- 13.2 אחוז; רבעון שני של שנת 2009 גדל נתח השוק של מיקרוסופט ל-17.4 אחוז; רבעון שלישי של שנת 2009 גדל נתח השוק של מיקרוסופט ל-18.6 אחוז; וברבעון הרביעי של שנת 2009 גדל נתח השוק של מיקרוסופט ל-21 אחוז.
מגמה מואצת זו נמשכת גם בשנת 2010 והחברה ממשיכה להרחיב את אחיזתה בכל המגזרים: פיננסים, קמעונאות, ממשלה ומגזר ציבורי ועוד.בין הארגונים הבולטים שהטמיעו את Hyper V ניתן לציין את: בית חולים הדסה, לאומי קארד, עירית תל אביב ועוד.
גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל: "הנתונים מצביעים על בטחון גובר של לקוחות ומטמיעים בטכנולוגיית הוירטואליזציה של מיקרוסופט. הגרסאות האחרונות של הפתרון מהוות קפיצת מדרגה מבחינת הלקוחות, דבר המתבטא במספר השרתים החדשים המותקנים עם טכנולוגיה זו".
תומר צוקר, מנהל קבוצת השרתים וכלי הפיתוח, מיקרוסופט ישראל: "הנתונים מעידים כי 2009 הייתה שנה של הבשלה ואימוץ מהיר של טכנולוגיית Hyper-V בקרב יותר ויותר מקבלי החלטות במגזר הארגוני והעסקי בישראל, שמביעים בה אמון. הגידול בנתח השוק של טכנולוגיית Hyper-V מצביע שזו נכנסה למיינסטרים של שוק ה-IT בישראל, והיא בשלה לשימוש הן ברמת האנטרפרייז והן בקרב ארגוני SMB."
מיקרוסופט השיקה בסוף שנת 2009 את הגרסה האחרונה של טכנולוגיית הוירטואליזציה שלה Hyper-V 2.0, שהינה חלק אינטגראלי ממערכת ההפעלה לשרתים Windows Server 2008 R2. טכנולוגיה זו מספקת פיתרון וירטואליזציה ארגוני מקצה לקצה לכול רוחב הארגון, מתחנות העבודה ועד למערך השרתים, וכוללת בין השאר תכונת Live Migration שמאפשרת מיגרציה מיידית של שרת וירטואלי בין שרתים פיסיים. בנוסף, טכנולוגיית Hyper-V מאפשרת לארגונים להקים תשתית לניהול ענן פרטי (Private Cloud), שעל בסיסה יכול הארגון להציע IT as s Service ללקוחותיו בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים.

דילוג לתוכן