מיקרוסופט בשיתוף עם עמותת NPTech קיימו יום לתמיכה טכנולוגית בעמותות

מיקרוסופט ישראל ומרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, קיימו את אירוע NGO IT Day – מפגש המיועד לעמותות חברתיות, בשיתוף עם NPTechמטרתו של האירוע הייתה לדון ביישומים טכנולוגיים בשירות המגזר השלישי, תוך היכרות עם פתרונות מיקרוסופט לייעול הניהול בעמותות. למפגש, שהתקיים במשרדי מיקרוסופט ישראל ברעננה, הגיעו נציגים מכ-40 עמותות. האירוע כלל מפגש של מתנדבים מקרב עובדי מיקרוסופט ו-NPTech שקיימו שיחות מיפוי צרכים אישיות עם נציגי העמותות המשתתפות, במטרה לסייע להם בבחירת הכלים המתאימים לקידום פעילותן, וכן הסבר מעמיק על תכנית תרומת התוכנות של מיקרוסופט. בין העמותות שנטלו חלק במפגש היו אנוש, משולחן לשולחן – לקט ישראל, רוח טובה, עלם ועוד.
האירוע מהווה נדבך נוסף במסגרת תוכנית ייחודית לבניית יכולות טכנולוגיות אפקטיביות בקרב ארגוני המגזר השלישי בישראל, המפותחת ע"י מיקרוסופט ו-NPTech, במטרה לקדם את יכולתם של הארגונים לספק שירותים לקהילה, ולהעצים משמעותית את היקף פעילותם ויעילותם בתחומים השונים לרבות גיוס תרומות, ניהול מתנדבים, תקשורת ארגונית, ניהול פרוייקטים ועוד.
יום החשיפה מהווה מפגש ראשון של נציגי הארגונים עם הפתרונות הטכנולוגיים שמציעה מיקרוסופט על מנת לשפר את יכולת העבודה היום יומית של העמותה. בהמשך יוזמנו נציגי העמותות למפגשי הדרכה מקצועיים אשר יעמיקו את הידע ויאפשרו שימוש מושכל בפתרונות ממשפחת Office של מיקרוסופט, המוצעים לעמותות כתרומה במסגרת תכנית תרומת התוכנות של מיקרוסופט.
שיתוף הפעולה עם NPTech סביב הקמת התוכנית נוצר כמהלך משלים לתרומת התוכנות של מיקרוסופט, ובהמשך השנה צפויה NPTech להשיק "תוכנית הנגשת תוכנה" שמטרתה להגדיל את כמות הארגונים הנהנים מתרומת תוכנה ע"י מיקרוסופט, ובנוסף לספק להם חומרים משלימים, המסייעים בשימוש ובהבנת כלי התוכנה שיתקבלו כתרומה.
עו"ד אורלי פרידמן מרטון, מנהלת אחריות תאגידית במיקרוסופט ישראל: "הטכנולוגיה יכולה לשמש למגזר השלישי בישראל מכפיל כוח משמעותי שיאפשר לעמותות לא רק יעילות של התפעול היומיומי, אלא גם אפקטיביות רבה יותר של הפעילות שלהן בקהילה. בכוחה של הטכנולוגיה לאפשר לעמותות לנהל באופן פרודוקטיבי יותר את המשאבים שלהן, לשפר את הקשר שהן מקיימות עם תורמים, עובדים ומתנדבים, להגביר את יכולות שיתוף הפעולה שלהן ולהרחיב את מאגר הנהנים משירותיהן. מיקרוסופט מחויבת לסייע בבניית יכולות טכנולוגיות של עמותות כדי לקדם התפתחות חברתית כלכלית. כחלק ממחויבות זו, מקיימת מיקרוסופט תכנית שלמה של ליווי עמותה בתהליך – מחשיפה לפתרונות הטכנולוגיים הזמינים היום, דרך תכנית תרומת התוכנות של מיקרוסופט, המשך בסיוע של עובד מתנדב וכלה בהדרכה טכנולוגית."
רועי בילר, מנכ"ל NPTech: "שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט מהווה נדבך מרכזי בפעילות החברה שמטרתה לסייע לארגונים חברתיים לעשות שימוש אפקטיבי בכלי תוכנה לקידום מטרותיהם. דרך הקמת תוכנית הנגשת התוכנה אנו נפעל להעלאת המודעות לאפשרויות קבלת תוכנה כתרומה לארגונים חברתיים, ונסייע לארגונים בשימוש בכלים אלו לטובת העלאת הערך החברתי שהם מספקים לחברה הישראלית".

דילוג לתוכן