מינסוטה בחרה בשירותי הענן של מיקרוסופט

33 אלף משתמשים יעברו להשתמש בשירותי הענן לשיתוף ותקשורת של מיקרוסופט שלטונות מדינת מינסוטה הודיעו על בחירתם בחבילת היישומים העסקיים מבוססת שירותי הענן של מיקרוסופט Microsoft Online Services. במסגרת הפרויקט יעבירו שלטונות מדינת מינסוטה, שהיא המדינה ה-12 בגודלה בארצות הברית, 33 אלף עובדי מדינה לשימוש בשירותי דואר אלקטרוני, תקשורת אחודה ושיתוף מידע במודל צריכה משירותי הענן של מיקרוסופט. מינסוטה היא המדינה הראשונה בארצות הברית שמבצעת העברה של שירותי IT לצריכה מהענן.

הבחירה של שלטונות מינסוטה בענן של מיקרוסופט נבעו בראש ובראשונה מהפחתת עלויות משמעותית שתיווצר כתוצאה מהעברת ניהול ותחזוקה של נכסי ה-IT מהרמה המקומית של המדינה לצריכה במודל שירותי הענן ממרכזי המחשוב של מיקרוסופט, וזאת במקביל לשדרוג משמעותי של היכולות והשירות שמקבלים המשתמשים. בנוסף, מבדיקה שביצע גוף ה-IT של מדינת מינסוטה מתברר כי המעבר לענן יגרור גם שיפור ברמת אבטחת המידע של תשתיות ה-IT לעומת החלופה של ניהול התשתיות ברמה המקומית.

המעבר לענן יכלול את שירותי התקשורת האחודה והשיתוף הבאים: שירות דוא"ל Exchange Online, שירות הפורטל ושיתוף הידע הארגוני SharePoint Online, שירות התקשורת הארגונית Office Communications Online, ושירות הוידאו קונפרנס הארגוני Office LiveMeeting.העברה של תיבות הדואר האלקטרוני ליכלול את תשתיות האימייל במינסוטה, תשתיות המסרים המידיים הארגוניות (IM), כלים מקוונים לשיתוף מידע וכלי קונפרנס.

בין היתרונות הנוספים של המעבר לענן של מיקרוסופט ברמה הארגונית: מעבר פשוט של התשתיות הפיסיות מבוססות פלטפורמת מיקרוסופט לאלו שבענן, יכולות פשוטות לניהול מרחוק של תשתיות המחשוב במרכזי המחשוב של מיקרוסופט וזמינות של שותפים להטמעה של המעבר ולניהול תשתיות הענן. ברמת המשתמש הסופי המעבר יאפשר מעבר מתיבות דוא"ל בגודל 100 מגה בייט ל-5 ג'יגה בייט לכול משתמש ופונקציונאליות משופרת של שירותי הקולאבורציה והתקשורת בין המשתמשים.

חבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services מכילה כלים לתקשורת ושיתוף מידע הנצרכים כשירות ממרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט ברחבי העולם. חבילת היישומים זמינה בכ-36 מדינות ברחבי העולם ויותר ממיליון משתמשים ארגוניים עברו לשימוש בפלטפורמה זו. בין הארגונים שבחרו בה: 13 מתוך 20 חברות הטלקום המובילות בעולם, 15 מ-20 הבנקים הגדולים בעולם, ו-16 מתוך 20 חברות התרופות הבינלאומיות. בין הארגונים שבחרו בחבילה: מקדונלדס, קוקה קולה, GSK, פיליפס ועוד. כ-700 ארגונים בישראל השתתפו בבדיקת חבילת היישומים Microsoft Online Services, וכ-200 כבר עברו לשימוש מלא בה. למיקרוסופט גם100 שותפים עסקיים בישראל שעוסקים בהפצה והטמעה של פלטפורמת הענן.

מיקרוסופט השקיעה בפלטפורמת הענן שלה כ-3.5 מיליארד דולר בפיתוח ובהקמת תשתיות חומרה, והיא כוללת את כל סל המוצרים של החברה שהותאמו לסביבה זו לרבות: מערכת ההפעלה לשרתים, בסיס הנתונים, אפליקציות ושירותי אפליקציות, כלי פיתוח ועוד. אסטרטגיית Software Plus Services מאפשרת לכל ארגון לבחור את אופן השימוש בהם: בשרתי העסק (On Premise), ישירות ממרכזי המחשוב שהקימה מיקרוסופט (Cloud Services) או במודל היברידי של שילוב בין שניהם.

גופאל חאנא, CIO של מדינת מינסוטה: "אני גאה שמדינת מינסוטה היא הגוף הממשלתי הגדול הראשון שמאמץ שירותי הוסטינג מקוונים לשימוש של אפליקציות התקשורת והקולבורציה. חדשנות מהסוג הזה תאפשר לרשויות המדינה להעביר את שירות המדינה למאה ה-21."

גייל תומאס-פלין, סגנית נשיא לממשל המקומי במיקרוסופט: "המציאות כוללת מצב בו התקציבים קטנים ומאידך הציפיות לשירות מתגברות, כך שמדינות נוהגות בתבונה בבחינה של שירותי ענן לצורך שימוש בהם ברמה האסטרטגית והעסקית."

סער רוזנברג, מנהל שיווק תקשורת אחודה במיקרוסופט ישראל: "יותר ויותר ארגונים מזהים את היתרון של צריכת שירותי מחשוב מהענן. הגמישות של פלטפורמת הענן של מיקרוסופט מאפשרת לה להתאים לכול קצוות המשתמשים ולמגוון של ארגונים – החל בארגוני אנטרפרייז עולמיים בהם עשרות אלפי משתמשים בקצה האחד, וכלה בצרכים של עסק קטן עם חמישה משתמשים בקצה השני."

דילוג לתוכן