מטריקס מארחת את תשתית מחשוב הענן של נטפים בדטה סנטר של גלובל דטה סנטר בהרצליה

חברת מטריקס מארחת בדטה סנטר של גלובל דטה סנטר את תשתית מחשוב הענן של חברת נטפים. אירוח זה הוא חלק ממערך של שירותים מנוהלים (managed services) שמספקת גלובל דטה סנטר לאינטגרטורים מקומיים שמארחים במתקן שלה תשתיות מחשוב ענן של לקוחות הקצה שלהם. חברות אינטגרציה אחרות העושות שימוש בגלובל דטה סנטר במתווה דומה הן Cloudem מקבוצת א.מ.ת מחשוב, וחברת DNA-IT, שמציעה בין היתר במתקן גלובל דטה סנטר שירות לשמירת נתונים מאובטחים באתר מרוחק (vault).
משה לסמן, מנכ"ל גלובל דטה סנטר, מסר: "העובדה שחברות אינטגרציה עושות שימוש בדטה סנטר שלנו בכדי לארח את תשתיות הענן של לקוחות הקצה שלהן, היא הוכחה נוספת לכך שבמבט רחב הדטה סנטר והענן לא רק שאינם מתחרים ישירות זה בזה אלא מהווים שני תהליכים שמלבים ומאיצים זה את זה. הבחירה של אינטגרטורים בנו כשירות דטה סנטר מקומי היא מגמה מובהקת שאנו מזהים אצל חברות ישראליות בכלל. רובן המכריע של החברות המקומיות מעוניין בשירות מקצה לקצה בעברית במקום נגיש וקרוב מבחינה גיאוגרפית. תופעה זו האיצה את הצמיחה של הדטה סנטר שלנו באופן שמחזק את יכולתנו להעניק פתרונות לאינטגרטורים נוספים".
לפני מספר שבועות פרסמה חברת המחקר Research and Markets דוח המחזק את דבריו של לסמן בנוגע לביקוש לשירותים מנוהלים. על פי הדוח, השוק העולמי לשירותים מנוהלים צפוי לצמוח מהיקף של כ-152 מיליארד דולר בסיכום 2017 לגודל של כ-258 מיליארד דולר בשנת 2022 – קצב צמיחה שנתי ממוצע (CAGR) של 11%. חברות סטארט אפ וארגונים קטנים ובינוניים שמעוניינים לחסוך בהוצאות הוניות (CAPEX) וסובלים ממחסור ביכולות IT פנימיות, בוחרים בשירותים מנוהלים כמענה לצורכי ה-IT שלהם. מעבר לכך, אומרים האנליסטים, הטרנספורמציה הדיגיטלית שעוברים מוסדות ממשלה וכן גופי בנקאות, פיננסים וביטוח במטרה לשפר את יעילותם התפעולית, גם היא מחזקת את הצמיחה בתחום השירותים המנוהלים.
משה לסמן, שכיהן בעברו כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל, הקים את גלובל דטה סנטר ב-2013 בשיתוף ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה וחברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי. צוות ההנהלה של החברה כולל מנהלים עתירי ניסיון רלוונטי מחברות מובילות נוספות במשק הישראלי.

דילוג לתוכן