מטריקס ופאנדטק זכו בפרויקט להקמת מערכת לשירותי בנקאות עבור בנק ישראל

חטיבת פתרונות פיננסיים וטכנולוגיות במטריקס זכתה בשיתוף עם חברת פאנדטק במכרז של בנק ישראל, להקמת מערכת לשירותי בנקאות לניהול התשלומים והתקבולים עבור לקוחות הבנק, שעיקרם משרדי הממשלה. הפרויקט הוא עבור אגף החשבות במחלקת החשבות, מערכות תשלומים וסליקה בבחטיבת פתרונות פיננסיים וטכנולוגיות במטריקס זכתה בשיתוף עם חברת פאנדטק במכרז של בנק ישראל, להקמת מערכת לשירותי בנקאות לניהול התשלומים והתקבולים עבור לקוחות הבנק, שעיקרם משרדי הממשלה. הפרויקט הוא עבור אגף החשבות במחלקת החשבות, מערכות תשלומים וסליקה בבנק, ומטרתו לספק לבנק מערכת מתקדמת לניהול, מעקב ובקרה אחר מערך התשלומים והתקבולים ללקוחות הבנק תוך שיפור השירות ללקוחות. הפרויקט צפוי להתחיל בימים הקרובים.
במסגרת הפרויקט תטמיע מטריקס פתרון ייחודי למערכת תשלומים של חברת פאנדטק, המבוסס על פלטפורמת השירותים Global PAYplus-Services Platform. הפלטפורמה שנבחרה מציעה ארכיטקטורה חדשה מוטת שירותים (SOA) עם יכולות נרחבות ועשירות בתחום הטרנזקציות הבנקאיות, לצד ממשקים למערכות השונות של הבנק באמצעות פתרון SOA תשתיתי בשםMCx™ . MCx™ הוא מוצר אינטגרציה מתקדם המוטמע במספר רב של לקוחות פיננסים. בנוסף יכלול הפרויקט גם הקמת בסיס נתונים ייעודי למערכת וכן אספקת מעטפת של אבטחת מידע מתאימה למערכת מסוג זו.
במסגרת החוזה שנחתם תהיה מטריקס אחראית גם על תחזוקת המערכת וביצוע הדרכות והטמעות למשתמשי הבנק.
לדברי דליה רובינסון, מנהלת חטיבת פתרונות פיננסיים וטכנולוגיות של מטריקס, "למטריקס ידע וניסיון רב בביצוע פרויקטים בתחום הבנקאות והפיננסים ואנו שמחים על בחירתנו לביצוע פרויקט חשוב זה בבנק ישראל. שילוב היכולות שלנו יחד עם מערכת התשלומים המובילה של פאנדטק, יאפשרו לבנק לקבל מענה מלא ואיכותי לכל הפעולות הנדרשות סביב מערכת זו."
 

דילוג לתוכן