מטריקס השלימה פרויקט להקמת מעבדת בדיקת תשתיות רשת עבור חברת פלאפון

היקף החיסכון בפרויקט נאמד בכמיליון וחצי שקל בשנה

חטיבת האינטגרציה והתשתיות של מטריקס השלימה פרויקט העברה והקמה של מעבדת בדיקת תשתיות רשת לחברת פלאפון בקריית אריה בפתח תקווה בהיקף הנאמד במאות אלפי שקלים. הפרויקט נולד בעקבות צורך של חברת פלאפון להעתיק את מעבדת הבדיקות הקיימת בגבעתיים, תוך רצון להתייעל ולחסוך בעלויות. מהלך העברת המעבדה לרבות החיסכון בשכירות, ארנונה וחשמל, חסך לפלאפון כמיליון וחצי שקל בשנה.

החיסכון בעלויות התאפשר בזכות תכנון, מיפוי וביצוע עצמי של עובדי פלאפון בהובלת מנהל המעבדה קלמן רדאל ובשיתוף אנשי מטריקס. במסגרת הפרויקט שנמשך כשבעה חודשים בליווי מטריקס, בוצע סקר ומיפוי מערכות מקיף במעבדה הקיימת, הכנת תכנית תשתיות ותכנון המעבר, כאשר אופן העבודה שנבחר היה באמצעות כיבוי מסודר של כל מערכות המעבדה שבמתקן גבעתיים, פירוקן, שינוען, התקנתן והפעלתן מחדש בקריית אריה. אחד האתגרים בפרויקט היה לצמצם את מספר מסדי הציוד במעבדה מ-130 ל 72 סה"כ, לצורך כך הועברו מערכות רבות לסביבה וירטואלית.

לדברי עומר קרן, מנהל מחלקת תפעול המערכות בפלאפון, "מעבדת בדיקת הרשת מסייעת לחברה לשמור על הסטנדרטים הגבוהים של הרשת שלנו ולעמוד בדרישות התקינה הבינלאומיות. בנוסף, המעבדה מסייעת בפיתוחה ההנדסי של הרשת, במניעת תקלות ובפתרונן, בכך שהיא משמשת למעשה כסביבת בדיקות לכל שינוי חומרה או תוכנה, טרם יישומו בסביבה מבצעית. הבחירה במטריקס לביצוע הפרויקט, נבעה מניסיון מוצלח שלנו עמם לאורך השנים, היכרות מעמיקה שלהם עם מערך התשתיות שלנו ומומחים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר שנמנים על הצוות המקצועי שלה. אין ספק שהעבודה המקצועית והקפדנית של עובדי מטריקס סייעה רבות להצלחת הפרויקט וחזרתה של המעבדה לתפקוד מלא עם השלמת העברתה".

לדברי מיכאל רושקו, מנהל פרויקטים מחטיבת התשתיות והאינטרגציה של מטריקס, "מדובר בפרויקט מאתגר שתוכנן למסגרת זמן צפופה ומחייבת ללא אפשרויות חריגה מהזמן שהוגדר. למעבדה תפקיד משמעותי בפעילות השוטפת של החברה, ועל כן חשוב ביותר היה לבחור בדרך פעולה שתאפשר עבודה סדירה עד לרגע האחרון עם סגירת השאלטר ותצמצם למינימום את זמן השבתתה עד להפעלתה במיקום החדש. אנו שמחים שהמשאבים והחשיבה הרבה שהושקעו בפרויקט על ידינו באו לידי ביטוי ואיפשרו את הצלחתו".

דילוג לתוכן