מטריקס ביצעה פרוייקט קונסולידציה בעמותת יד שרה בהיקף של כ- 600 אלף שקל

חטיבת אינטגרציה ותשתיות של מטריקס השלימה פרויקט קונסולידציה, רחב היקף, בעמותת יד שרה, להחלפת השרתים והקמת מערכות מרכזיות לאחסון וגיבוי. היקף הפרויקט מוערך בכ – 600 אלף שקל. במסגרת הפרויקט התקינה מטריקס בעמותת יד שרה 10 שרתי להב (Blade) של IBM, מערך אחסון מרכזי N3300, של IBM NetApp וספריית גיבוי. המערכות מיועדות להחליף כ 25 שרתים שהריצו את היישומים ומערכות הליבה של העמותה כגון: מערכת ההשאלה, מערכת מוקד המצוקה, שירותי דואר, שירותי טרמינל סרבר, שירותי Active directory, תשתית לפיתוח וכו'.
הפרויקט כלל הקמה של תשתית מרכזית לאחסון וגיבוי, ושדרוג השרתים למערך שרתי להב של IBM אשר חוברו למערך האחסון המרכזי. הפתרון מספק מענה לצרכי השרידות וההגנה על מידע הגבוהים כפי שהגדירה העמותה. פרויקט זה לווה בבדיקות מעבדה קפדניות אשר בוצעו במשרדי מטריקס טרם הטמעתם באתר.
בנוסף, שופץ חדר השרתים ובוצע שדרוג למערכות החשמל, המיזוג והבקרה. השיפוץ כלל בינוי כולל של הקירות והרצפה על מנת שהחדר יוכל לתמוך במערך התשתיות ובציוד החדש.
לאחרונה התקיים טקס חנוכת חדר השרתים החדש של יד שרה, בהשתתפותו של מנכ"ל יד שרה שלמה לוברבאום ושרה פאר מנהלת חטיבת אינטגרציה ותשתיות במטריקס.
לדברי אירית חצרנוב, מנהלת אגף מערכות המידע, יד שרה: "בזכות העבודה המצוינת שנעשתה על יד אנשי מטריקס והציוד החדש שהותקן, אנחנו עומדים בפני דור חדש של פתרונות מחשוב ושירותים ללקוחות יד שרה ולמתנדבים שלנו, כמו מעבר לפלטפורמת פיתוח מתקדמת, שדרוג מערכות ליבה ואתר האינטרנט, הפורטל הארגוני ומערכות ניהול הידע"."אנחנו רואים שיפור ניכר בביצועים ובחווית המשתמש בעקבות שדרוג התשתיות והמעבר לוירטואליזציה" מוסיף אריאל קשיר, מנהל הרשת והתשתיות של יד שרה.
לדברי עוז בן מיור, מנהל הלקוח, חטיבת אינטגרצייה ותשתיות במטריקס: "תשתיות המחשוב של עמותת יד שרה עברו שדרוג משמעותי הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הלוגי, אנו מאמינים כי בעזרת התשתית החדשה תוכל עמותת יד שרה להמשיך לספק את שירותיה נאמנה לכלל משתמשי העמותה ולשפר משמעותית את זמני התגובה וזמינות השירותים". גולן שלום מנהל מכירות תקשורת בחטיבת האינטגרציה והתשתיות במטריקס: "לאחר תכנון מפורט והכנה מקדימה עבר חדר השרתים כולו, בלילה אחד, שדרוג כולל. ארונות חדשים לשרתים, חשמל, מיזוג, הגבהת רצפה, בניית קיר מפריד ועוד, כל זה ללא השבתה של פעילות יד שרה מול המשתמשים".

אודות יד שרה
יד שרה היא אגודת מתנדבים גדולה המעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית,לסיפוק הצרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים. שירותים אלו מקדמים את האפשרות של הפרט להתגורר בביתו, בחיק המשפחה ובקרב הקהילה. השירותים המובילים ביד שרה הם: שירות השאלה של ציוד רפואי – שיקומי הפועל באמצעות סניפי יד שרה הפזורים בכל רחבי הארץ. שירותי הסעה למוגבלי תנועה, שירות לחצני מצוקה ממוחשבים, שירות לתעסוקה יוצרת למרותקי בית, מרכזי יום שיקומיים. כמו כן מעניקה העמותה שירותים ייעודיים לילדים ולאוכלוסיית גיל הזהב, כגון: מרפאת שיניים גריאטרית, סיוע משפטי לקשישים, מועדונים לפעילויות תרבות וחברה, ניידת לתיקוני בית קלים, שירותי מידע על זכויות ונותני שירותים לאוכלוסייה זו ועוד.

אודות מטריקס
מטריקס, המעסיקה כ- 4,200 מקצועני IT הינה חברת טכנולוגית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, פיתוח ויישום טכנולוגיות, בדיקות תוכנה, פתרונות ומוצרי תוכנה, שירותי תשתית, שירותי ייעוץ, אופשור, מיקור חוץ, הדרכה והטמעה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, פתרונות חומרה מובילים ותשתיות IT. עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מהמובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.

מטריקס נסחרת בבורסה לנירות ערך בת"א במדד תל אביב 100. מחזור המכירות של מטריקס במהלך שנת 2008 הגיע ל- 1.43 מיליארד שקל, הרווח הנקי הגיע ל- 67.5 מיליון שקל ותזרים המזומנים גדל ל- 98 מיליון שקל. חברות המחקר STKI ו- IDC דירגו את מטריקס במקום הראשון בענף שירותי התוכנה בישראל. מניותיה של חברת מטריקס הגיעו לראש טבלת המניות הפופולריות ברשימת ת"א 100 בקרב הקרנות הגדולות במשק עם שיעור האחזקות הגבוה ביותר. הנהלת מטריקס נמצאת בעשיריה הראשונה של ההנהלות המוערכות ביותר בת"א 100 על פי דירוג העיתון כלכליסט. מטריקס נסחרת גם במדד היוקרתי של 20 החברות הגדולות המחלקות דיבידנד – תל דיב 20.

דילוג לתוכן