מחשבון לחישוב מחיר סופי ברכישות מחו"ל, כולל מיסים: 'קנה לי' kneli.co.il

קניות מקוונות מחו"ל הופכות נפוצות יותר ויותר, ואיתן גדל הצורך בהערכה מדויקת של מחירו הסופי של המוצר כולל חישוב עלויות המיסים הנלוות אליו. קניות מקוונות מחו"ל הופכות נפוצות יותר ויותר, ואיתן גדל הצורך בהערכה מדויקת של מחירו הסופי של המוצר כולל חישוב עלויות המיסים הנלוות אליו. כאשר מגיע מוצר מחו"ל לישראל, בין אם הוא נרכש באינטרנט ובין אם ניתן במתנה, מתלווים אליו שלושה סוגי מיסים:
• מכס: תשלום המוטל על כל הסחורות שנכנסות למדינה.
• מע"מ: המוטל בכל רכישה של מוצרי צריכה.
• מס קנייה: שנועד להגן על עסקים ישראלים ולעודד צריכה מקומית.

חישוב המסים משתנה על פי שוויו של המוצר ועל פי הקטגוריה אליה הוא משתייך ועד היום בירור עלות המיסים הנלווים, היה משימה מורכבת. ידוע כי ניתן לייבא בפטור מלא ממיסים, מוצרים שערכם עד 75 דולרים (כולל הובלה ודמי משלוח), למעט מוצרי טבק, אלכוהול וטלפונים ניידים אשר אינם פטורים ממיסים. אולם כל יתר המוצרים מחויבים במיסים ועל מנת לגלות מראש אילו מיסים וכמה, היה הכרח לגלוש לאתר המכס, לאתר את המוצר בטבלה המתאימה ולבצע חישובים רבים.

על צורך זה בדיוק עונה אתר קנה לי – מחשבון חינמי לחלוטין לביצוע רכישות נבונות ברשת, הימנעות מהוצאות בלתי צפויות וידיעה ברורה ומדויקת כמה בדיוק משלמים ועל מה.

לדברי אורן ראובני, מייסד- שותף קנה לי: "קנה לי הינו מחשבון חינמי, פשוט וקל לתפעול, המספק מחיר עלות סופית בשקלים לכל מוצר, כולל מיסים נלווים, כל שצריך לעשות הוא להכניס את מחיר המוצר, לבחור את הקטגוריה המתאימה ובלחיצת כפתור נחשף המחיר סופי, לאחר חישוב המיסים".
 

דילוג לתוכן