מחקר EuroEco: מערכת הניטור הביתית של ביוטרוניק מסייעת לחולי הלב ובלי להקפיץ את העלויות

"המחקר מדגים את העובדה שהעברת הטיפול בחולים למערכת ניטור ביתית יש לה גם הגיון כלכלי. מערכת ה-Home Monitoring תרמה להורדה בזמן הטיפול של הרופאים בחולים ולחסכון ניכר בכסף. זהו עתיד הרפואה – לראות את החולה בדרך היעילה האפשרית תוך שמירה על רמת שירות גבו"המחקר מדגים את העובדה שהעברת הטיפול בחולים למערכת ניטור ביתית יש לה גם הגיון כלכלי. מערכת ה-Home Monitoring תרמה להורדה בזמן הטיפול של הרופאים בחולים ולחסכון ניכר בכסף. זהו עתיד הרפואה – לראות את החולה בדרך היעילה האפשרית תוך שמירה על רמת שירות גבוהה"

תוצאות מחקר חדש EuroEco מגלות כי בתי חולים ורופאים המספקים לחוליהם מערכות ניטור ביתיות, אינם נדרשים לעמוד בהוצאות נוספות ולעתים הן אף מביאות עימן חסכון בכסף למערכת הרפואית, כאשר נעשה שימוש במערכות הניטור הביתי של ביוטרוניק (BIOTRONIK Home Monitoring) – בהשוואה לבדיקת מעקב סטנדרטית המתבצעת כיום. המחקר גילה כי המערכת תרמה גם להורדה בזמן הטיפול של הרופאים בחולים – וגם לחסכון ניכר בכסף. המחקר המבוקר, שמימנה ביוטרוניק, הוא הראשון מסוגו, שבחן את המשמעויות הכלכליות שבשימוש מערכות ניטור מרחוק עבור חולי לב – מנקודת הראייה של ספק השירות.

"חולים ורופאים כאחד מעדיפים שימוש במערכות ניטור ביתיות, שכן הן תורמות לבריאות החולים ומתריעות בפני הרופאים על החולים הנזקקים להם", אומר ד"ר היין הדבושל, ממרכז הלב 'האסל' בבלגיה. "העובדה שחולים לא צריכים להגיע למרפאות משחררת עבור הרופאים משאבים שמאפשרים לטפל בחולים נוספים. המחקר מדגים כי העברת הטיפול בחולים למערכת ניטור ביתית יש לה גם הגיון כלכלי. זהו עתיד הרפואה – לראות את החולה בדרך היעילה האפשרית תוך שמירה על רמת שירות גבוהה".

המחקר, בו לקחו חלק במשך שנתיים 312 חולים מושתלי דפיברילטורים, הראה כי העלות לבתי החולים היתה זהה כאשר קיבלו החולים מערכת ניטור לביתם, והן כאשר הם הסתפקו בביקורים פיזיים בבתי החולים. כאשר נבחנה העלות לחברות הביטוח המממנות, התגלה כי מערכות הניטור הביתיות עלו פחות למערכת (4307 ליש"ט, לעומת 4881 ליש"ט) בעיקר בשל עלויות אשפוז נמוכות יותר. הרופאים מצידם, השקיעו הרבה פחות זמן בחולים בעלי מערכות ניטור ביתיות. "התוצאות של מחקרים קליניים הן מצויינות, כך שיש גם תמיכה קלינית לשימוש במערכות הניטור", אומר ד"ר הדבושל. " יש כאן מצב ברור של win-win לכל המעורבים – המשלמים עבור המערכת, בתי החולים וכמובן החולים".

ביוטרוניק הינה חלוצה בניטור מרחוק באמצעות ה- Home Monitoring מאז היישום הקליני הראשון שלו בשנת 2000. כיום, ישנו שימוש נרחב ב- Home Monitoring ביותר מ- 3800 מרפאות וב- 55 מדינות ברחבי העולם. המערכת של ביוטרוניק עוקבת אחר מצבו של המטופל (והיחידה שמאושרת כמחליפה של מרפאות המעקב), שקיבלה אישורי FDA ו- CE, ובכך מאפשרת צמצום הביקורים של המטופלים בקליניקה לצורך מעקב, באופן בטוח, וזיהוי מוקדם של ארועים קליניים רלוונטיים. הדפיברילטורים של החברה הם בעלי יכולת לבצע מדידות אוטומטיות בטיחותיות של כלל הפרמטרים הטכניים והרפואיים הנבדקים במרפאה ומאפשרים שידור אוטומטי מרחוק של כל אותם הפרמטרים הנמדדים אל אתר Home Monitoring המוגדר לכל בית חולים, דבר המאפשר לנטר מרחוק את המטופלים – ללא כל צורך בהגעה פיזית למרפאה. שידור רגיל כולל פרמטרים כמו מצב הסוללה והאלקטרודות, תקינות המכשיר ואופן פעילותו וכמובן מידע על הפרעות קצב של החולה, אם היו, ועל הטיפולים בהן. במידה וישנה אנומליה בפרמטרים, המערכת שולחת התראה ישירות לאח/אחות האחראי/ת האמונים על מערכת הניטור ו/או לרופא המטפל (על ידי מייל, SMS ו/או פקס). ייחוד המערכת הוא בכך שהיא מאפשרת ניטור אלחוטי, אוטומטי, רציף ומרחוק של מצב המטופלים וסטטוס המוצר המושתל עם עדכון יומיומי שוטף וללא צורך בפעולת גומלין כלשהי מצידו של המטופל.
 

דילוג לתוכן