מחקר של קיסייט: 85% מהארגונים יחלו אימוץ טכנולוגיות 5G במהלך השנה הקרובה

 

 

הסקר מעלה ביקוש לפתרונות בדיקה המיועדים להאיץ הפריסה של טכנולוגיות דור חמישי

קיסייט טכנולוגיות (Keysight Technologies) פרסמה את נתוני המחקר השנתי Keysight 2018 State of 5G, המגלה שארגונים משקיעים בטכנולוגיות דור חמישי על מנת להבטיח את מובילות השוק שלהם, לענות על ביקוש מצידם של המשתמשים, ולנצל לטובתם את הגמישות והסקיילביליות של הרשתות החדשות. המחקר התבצע בשיתוף עם חברת הייעוץ הבינ"ל Dimensional Research, והוא כלל מענה של 355 מנהלי טכנולוגיות בכירים ומנהלי אסטרטגיה בארגוני טכנולוגיה, הייטק וספקיות שירותי טלקום.

המחקר מראה כי 54% מהארגונים שנבדקו מצויים כבר היום בשלבים של פיתוח טכנולוגיות 5G, ו-31% מהארגונים יחלו בפיתוח של הטכנולוגיה במהלך השנה הקרובה. סך הכול 85% מהארגונים נמצאים כבר היום או יחלו פיתוח ויישום של הטכנולוגיה החדשה במהלך השנה הקרובה. רק 2% מהארגונים ציינו כי אימוץ ופיתוח בטכנולוגיות דור חמישי יחלו אצלם בעוד יותר משנתיים. עוד עולה מהנתונים כי 16% מהארגונים מצויים כבר כיום בשלבים שונים של פריסת טכנולוגיות דור חמישי.

המחקר גם מעלה כי שלושת הסקטורים שיראו את מירב התועלות מפיתוח הדור החמישי הינם: טלקום (71%), טכנולוגיה (66%), ושירותים פיננסיים (37%). הכוח המרכזי הדוחף את האימוץ של טכנולוגיות דור חמישי הוא הביקוש של הלקוחות (53%), ומעבר לרשתות גמישות וסקיילביליות (50%). עוד עולה מהסקר כי 46% מהמשיבים ציינו כי גורם מרכזי נוסף הדוחף ביצוע השקעות בתחום נוגע ברצון של הארגונים לשמור על מובילות שוק כבר בשלבים הראשונים של חיי הטכנולוגיה. יותר משני שליש מהארגונים שנבדקו מציינים כי הם נמצאים בתהליך לאיתור פתרונות בדיקה של טכנולוגיות דור חמישי, שיאפשרו להם להאיץ את הפיתוח והפריסה של טכנולוגיות 5G.

"כדי לספק מענה לביקושי הלקוחות וליצור הובלה בשוק, הרי שיצרניות ציוד וספקיות שירותים צריכות נגישות מוקדמת לכלים ויכולות של בדיקות לטכנולוגיות הדור החמישי", אמר קאילאש נאראיאן, סגן נשיא ומנהל כללי של תחום מכשירי תקשורת Wireless ומפעילות טלקום, בקיסייט טכנולוגיות. "שיתוף הפעולה של קיסייט עם השחקניות המובילות בתעשייה, ההבנה הטכנולוגית העמוקה שלה, והפתרונות לבדיקה מקצה לקצה של טכנולוגיות דור חמישי, מאפשרים לתעשיית המובייל להאיץ את התכנון והפיתוח של מוצרי 5G ולהביא אותם במהירות לשוק."

מרבית הארגונים שהשתתפו במחקר של קיסייט (63%) רואים ברמות גבוהות של מהימנות וזמני השהיה קטנים יותר כגורמים המרכזיים לאימוץ טכנולוגיות דור חמישי. אספקטים אלו חשובים במיוחד כדי לתמוך בהזדמנויות עסקיות חדשות שתציע הטכנולוגיה. הארגונים ציינו את שלוש התועלות המרכזיות מאימוץ הטכנולוגיה – רשתות מהירות יותר, אימוץ נרחב יותר של כלי IoT, ותפוצה של קונספט המכונית המקושרת (connected car). הצפי הוא שמינוף טכנולוגיות הקשורות ל-5G, בהן: רוחב פס גדול יותר בתדרים מסוג millimeter-wave, שימוש במתודלוגיית אנטנות חכמות מסוג MIMO, ורשתות וירטואליות, יאפשרו להביא לחדשנות טכנולוגית רחבה במגוון של ורטיקלים, ויאפשרו לארגונים להציע מוצרים ופתרונות חדשים.

"העובדה שרבים מהמשתתפים במחקר שלנו ציינו שהם נמצאים בתהליך לאיתור של פתרונות בדיקה מראה שהחברות העוסקות בפיתוח ופריסה של הטכנולוגיה רוצות לוודא שיישומי הדור החמישי שלהן יפעלו בצורה מיטבית, דבר שיבטיח להן לשמר מובילות שוק", ציין רוג'ר ניקולס, מנהל תכנית 5G, בקיסייט. "רבים מהפיתוחים והטכנולוגיות הללו הינם חדשים לעולמות תקשורת הרדיו וזו הסיבה שהתעשייה נמצאת במהלך לאיתור ואימוץ כלים שיסייעו להם לבצע אנליזה, פיתוח, מדידה או ולידציה של הפיתוחים המבוצעים על גבי הטכנולוגיה החדשה."

קיסייט הינה ספקית של פתרונות מקצה לקצה לתחומי התכנון (design), סימולציה (simulation), ובדיקה (test) לעולמות הדור החמישי – כולל פיתוח של חומרה ותוכנה לעולמות אלו. הפתרונות של קיסייט מסייעים בפריסה ואופטימיזציה של הטכנולוגיה, והפלטפורמה שלה כוללת רכיבי תוכנה וחומרה התומכים בסטנדרטים האחרונים של טכנולוגיות ה-5G, מה שמסייע בתהליכי הולידציה של פיתוח וייצור מכשירים, אנטנות, רשתות ורכיבים נוספים הקשורים לרשתות החדשות מבוססות דור חמישי.

 

דילוג לתוכן