מחקר של סימנטק מצביע על עלייה בחשיבות שעסקים קטנים ובינוניים (SMB) מקנים להגנת מידע

סימנטק פרסמה את ממצאי סקר הגנת מידע SMB שלה לשנת 2010 (2010 SMB Information Protection Survey). הסקר מצא כי עסקים קטנים ובינוניים (SMBs) עם 10 עד 499 עובדים, נותנים עתה את עדיפות ה-IT הגבוהה ביותר שלהם להגנת ואבטחת מידע.

 
סימנטק פרסמה את ממצאי סקר הגנת מידע SMB  שלה לשנת 2010 (2010 SMB Information Protection Survey). הסקר מצא כי עסקים קטנים ובינוניים (SMBs) עם 10 עד 499 עובדים, נותנים עתה את עדיפות ה-IT הגבוהה ביותר שלהם להגנת ואבטחת מידע.
 
זאת בניגוד לסקר שפורסם לפני חמישה עשר חודשים, כאשר אחוז גבוה לא הפעילו אפילו את נהלי ההגנה הבסיסיים ביותר.
 
שינוי זה מוסבר בכך שארגוני SMB ניצבים בפני איומים מוגברים של תקיפות סייבר, מחשבים ומכשירים האובדים למחזיקיהם, ואובדן של נתונים חשאיים או קנייניים.
המחקר מבוסס על סקר של 2,152 מנהלי SMB  ומקבלי החלטות IT ב-28 ארצות, שבוצע בחודש מאי 2010.
 
"ארגונים קטנים ובינוניים ניצבים בפני סיכונים גוברים למידע החשאי שלהם – כולל מספרי חשבונות בנקים, מידע כרטיסי אשראי ורשומות של לקוחות ועובדים", אומר ראם מגן, מנהל מכירות ערוצי הפצה ועסקים קטנים בסימנטק ישראל. "בין אם מדובר בתקיפות של נוזקות (Malware), נפילת שרת, או אובדן של מידע חשאי; אובדן מידע עלול להיות בעל השפעה גדולה אם לא קריטית, על SMB. בסקר הקודם של סימנטק עלה כי ארגונים אלה לא עשו דבר כדי להגן על המידע שלהם. משמח לראות שגופי SMB מודעים היום לסיכונים בפניהם הם ניצבים, וכי הם נוקטים בפעולה להגנה מלאה יותר על המידע שלהם."
 
בין ממצאי המחקר:

SMBs שהשתתפו בסקר הראו עניין גובר והשקעה גדלה בהגנת מידע. הם מדרגים אובדן נתונים ותקיפת סייבר כסיכונים העסקיים הגדולים ביותר שלהם, לפני פעילות פשיעה מסורתית, אסונות טבע וטרור. SMBs משקיעים עתה 66% מזמן צוות ה-IT לעבודה על הגנת מידע, כולל אבטחת מחשבים, גיבוי והתאוששות, ארכוב מידע ומוכנות לאסונות.

ל- 85% מה- SMBs יש תוכנית מוכנות לאסונות, אך עדיין יש עבודה לעשות, מפני שרק 23% מדרגים את תוכניתם כטובה או מצוינת.

אובדן של מידע עסקי קריטי מאיים על SMBs. 74% מה-SMBs שהשתתפו בסקר, מודאגים במידה כלשהי או רבה מאובדן מידע אלקטרוני. בפועל 42% איבדו מידע חשאי או קנייני בעבר. כתוצאה 100% מהם דיווחו על הפסדים ישירים כמו אובדן הכנסות או עלויות פיננסיות ישירות.
אחת הבעיות העיקריות של SMBs היא איבוד מכשירים. כמעט 66% דיווחו על כך שעובדיהם איבדו מכשירים כמו מחשבים ניידים, סמרטפונים או iPad במהלך 12 החודשים האחרונים ל- 100% היו לפחות מספר מכשירים שכאשר אבדו היו ללא הגנת סיסמאות, ולא ניתן היה למחוק מרחוק את הנתונים בהם כדי להגן על המידע העסקי החשאי שלהם.
תקיפות סייבר הן איום קריטי ל-SMBs כ- 73% מהמשיבים היו קרבנות של תקיפות סייבר בשנה האחרונה. 30% מתקיפות אלה דורגו כמוצלחות במידה כלשהי או רבה. 100% מה-SMBs שנפגעו חוו נזקים כמו השבתות מערכת, גניבה של מידע אישי של לקוחות או עובדים, ואובדן של מידע כרטיסי אשראי. נזקים אלה הובילו לעלויות ישירות אצל כל המשיבים ,כמו אובדן פרודוקטיביות, אובדן הכנסות ואובדן אמון לקוחות.

בתמונה- ראם מגן
 
המלצות סימנטק בעקבות המחקר:

חינוך עובדים: לפתח קווים מנחים לאבטחת אינטרנט, ולחנך עובדים לאבטחת אינטרנט, בטיחות, והאיומים העדכניים ביותר. חלק מההדרכה צריכה להתמקד בחשיבות של שינוי תכוף של סיסמאות והגנה על מכשירים ניידים.
לאבטח מידע עסקי חשוב: הגנה על מידע הנה קריטית לעסקים מכל הגדלים, ו-SMBs ניצבים בפני סיכונים מוגברים למידע החשאי שלהם. המשמעות של פריצת אבטחה אחת לנתונים עלולה להיות הרס פיננסי לעסק. יש להטמיע פתרון הגנה מלא על מנת לאבטח מידע קנייני– בין אם זה מידע על כרטיסי אשראי, נתוני לקוחות או רשומות עובדים.
להטמיע תוכנית גיבוי והתאוששות יעילה: הגנת המידע הנה יותר מאשר הטמעת פתרון אנטי וירוס. גיבוי והתאוששות הם רכיב קריטי של הגנת מידע מושלמת כדי לשמור על פעולה חלקה של מחשבים שולחניים, שרתים ויישומים של SMB במקרה של פגיעה– בין אם זה שיטפון, רעידת אדמה, וירוס,נפילת מערכת או טעות אנוש. המשמעות של השבתה אחת יכולה להיות אי שביעות רצון לקוחות ותקלה יקרה, העלולות להיות קטסטרופליות לעסק.
לאבטח נכסי אימייל ו- Web:

בחירה בפתרון דואר אלקטרוני ואינטרנט היכול לחסום איומי דואר זבל ואימייל
ל-SMBs, יכולה להגן על מידע רגיש ולפנות זמן רב יותר לפעילויות יומיות שוטפות. מפיצי תקיפות ספאם ופישינג (התחזות לאתרים לגיטימיים) ישתמשו באירועים ובשיטות של הנדסה חברתית כדי לפתות משתמשים למסור מידע אישי כמו כרטיסי אשראי וחשבונות בנק.
 

דילוג לתוכן