מחקר של נימבל סטורג' חושף כי חברות בארה"ב מאבדות זמן עבודה בהיקף של 7.5 מיליארד דולר בשנה בשל עיכובים בביצועי אפליקציות

המחקר בדק עד כמה דור המילניום סובל מן העיכובים בהשוואה לדור הבייבי בום וכיצד מתייחסים לבעיות ביצועים באזורים שונים בעולם
נימבל סטורג', המתמחה בפיתוח פתרונות אחסון פלאש, הציגה סקר גלובלי החושף את ההשפעה של עיכובים בביצועי אפליקציות על ביצועים של חברות.
דוח Mind the Gap, שנערך על ידי נימבל סטורג' בשיתוף פעולה עם Oxford Economics, מצא כי עיכובים בהפצה וברענון של נתוני אפליקציות – פערי אפליקציה-נתונים – יכולים לגרום להפחתה משמעותית של התפוקה ולהפסדים כלכליים. בהתבסס על חישובים הנגזרים מתוצאות סקר שביצעו החברות עולה כי חברות בארה"ב עלולות להפסיד עד ל- 7.5 מיליארד דולר בשנה של זמן עבודה כתוצאה מעיכובים וזמני השבתה.
במסגרת הסקר נסקרו 3,000 מומחי IT ומשתמשי אפליקציות עסקיות הממוקמים בארה"ב, גרמניה, בריטניה, אוסטרליה, סינגפור ודרום אסיה. כמעט שני שליש מכל המשיבים ו- 76% מהמשיבים בארה"ב דיווחו כי מהירות האפליקציות בהן הם משתמשים משפיעה באופן משמעותי על היכולת שלהם לפעול בצורה מירבית במקום העבודה. כ- 71% מכל המשתמשים העסקיים חווים רמה מסוימת של השהיה כאשר הם ניגשים לתוכנה בעבודה, כש- 285 אומרים כי הם חווים עיכובים באפליקציות כל הזמן. מעל ל– 50% מכל המשיבים אומרים כי הם סובלניים פחות לעיכובים מאשר היו לפני 5 שנים
עם זאת, נראה כי מקצועני IT אינם מודעים להיקף הבעיה המתרחשת בארגונים שלהם, כשהם מאפשרים לעיכובים קטנים של פער אפליקציה-נתונים להצטבר לכאב ראש גדול.
בעוד 40% מהמשתמשים העסקיים אומרים כי הם נמנעים משימוש באפליקציות מסוימות בעבודה מכיוון שהן פועלות לאט מידי, רק 18 אחוז ממקצועני ה- IT חושבים כי המשתמשים שלהם "אינם שבעי רצון" או "אינם שבעי רצון מאוד" מהדרך בה מערכות התוכנה עובדות בארגון. דוח הקשור בכך, "האם Machine Learning מונע השבתת אפליקציות?", מנתח נתונים שנאספו על ידי נימבל סטורג' ומצביע על הגורמים המשפיעים ביותר על המהירות בה משתמשים ניגשים לנתונים עליהם אפליקציות מתבססות.
דור המילניום חווה את השפעות פער אפליקציה-נתונים יותר מהאחרים
למעלה משלושה רבעים (77 אחוזים) מבני דור המילניום אומרים כי ביצועים לא אופטימליים של יישומים פוגעים ביכולת להוציא מעצמם את המירב, בהשוואה לחצי בלבד מקרב בני דור הבייבי בום ו- 72 אחוזים מדור ה- X. חצי מבני דור המילניום שנסקרו אומרים כי הפסיקו להשתמש באפליקציות מכיוון שהן פעלו לאט מידי – משמעותית יותר ממשתמשים בקבוצות גיל אחרות. למעלה משלושה רבעים (78%) מבני דור המילניום אומרים כי לעיתים קרובות או באופן קבוע הם חווים השהיה כאשר הם ניגשים או מזינים מידע בתוכנה עסקית, בהשוואה ל- 60% מקרב דור הבייבי בום.
ממצאים אזוריים מקומיים
משתמשים מארה"ב ודרום מזרח אסיה הם התובעניים ביותר מהתשתית הטכנולוגית שלהם. 76% מן הנסקרים בארה"ב ו- 73% מן הנסקרים בדרום מזרח אסיה מסכימים כי מהירות האפליקציות בהן הם משתמשים משפיעה באופן משמעותי על היכולת להוציא מעצמם את המירב. מעל לחצי (56%) מהמשיבים בארה"ב אומרים כי איבדו יותר מ- 10 אחוזים מיום העבודה שלהם בהמתנה לכך שהטכנולוגיה תספק את המידע שהם צריכים, בהשוואה ל- 42 אחוזים בבריטניה, 39 אחוזים באוסטרליה ו- 30 אחוזים בגרמניה.
"זה ברור לחלוטין מדוע משתמשים מצפים שהגישה לנתונים תהיה מיידית ורציפה. הבעיה העומדת בפני מקבלי החלטות ב- IT כעת היא כיצד לחזות ולמנוע צווארי בקבוק של ביצועים לפני שהמשתמשים חווים האטה בתגובה", אמר סורש וסודוואן, מנכ"ל נימבל סטורג' העולמית. "לצוואר הבקבוק בביצועים שבין הנתונים והאפליקציות, שאנו מכנים 'פער אפליקציה-נתונים', יש השפעה שלילית על זמן העבודה ובסופו של דבר הוא פוגע בביצועי עסקים. אנו מאמינים כי ניתן לשנות את מהירות התגובה של היישומים, עם ניתוח של בעיית הליבה. מחלקות IT יכולות לרתום יכולות של מדעי נתונים ו- Machine Learning כדי לחזות ולמנוע חסמים בתנועה של נתונים, ולהעצים עובדים כדי שיוציאו מעצמם את המרב".
האם לימוד מכונה יכול למנוע השבתת אפליקציות?
פער אפליקציה-נתונים משמעותי יכול לשבש אספקת נתונים, לפגוע בתפוקה של עובד, ליצור חוסר שביעות רצון, ולפגוע במהירות העסקים הכוללת של החברה ובמוניטין שלה. בעוד קל ושכיח להאשים את אחסון הנתונים כמקור העיקרי לפער אפליקציה-נתונים, הגורמים המובילים להאטת אפליקציות מגיעים ממגוון מקורות בתשתית ה- IT.
על פי מחקר של Nimble Labs – אשר ניתח יותר מ- 12,000 מקרים המתעדים פער אפליקציה-נתונים בקרב למלעה מ- 7,500 לקוחות של החברה– ל- 54% מהבעיות אין קשר לאחסון. רוב הבעיות מגיעות מאתגרים בהגדרות (28%), בעיות ממשקיות (11%), תהליכים שאינם קשורים לאחסון המשפיעים על ביצועים (8%) ובעיות מחשוב או מכונה וירטואלית (7%). מתוך 46 אחוז מהבעיות הקשורות לאחסון, בעיות חומרה ותוכנה, תמיכה בעדכוני תוכנה ועיכובים בביצועים הם השכיחים ביותר.
ממצאים אלה מפריחים את החשד הראשוני של מקצועני IT כי תשתית האחסון היא המקור המרכזי לבעיות בביצועי אפליקציות. הנחה מוקדמת זו מובילה מקצועני IT להטמיע טכנולוגיות אחסון מהירות מבוססות פלאש כדי להאיץ ביצועים, אבל פלאש לבדו אינו מטפל ב- 54 אחוזים מהבעיות שאינן קשורות לאחסון. כדי לסגור את הפער אפליקציה-נתונים, נימבל סטורג' מאמינה כי ארגוני IT צריכים למנף אנליטיקה לצרכי חיזוי אשר משלבת מדעני נתונים ו- Machine Learning, כדי להשיג אופטימיזציה של ביצועים וזמינות של אפליקציות.
"פלטפורמת Nimble Storage Predictive Flash משלבת ביצועי פלאש עם אנליטיקה לצרכי חיזוי על מנת להאיץ ביצועים", אמר רפי שקולניק, מנכ"ל נימבל סטורג' ישראל ואפריקה. "כלי ה- InfoSight צופה ומונע בעיות בסביבת ה- IT בין אפליקציה-לאחסון אשר יכולות להאיט אספקת נתונים באופן משמעותי. פלטפורמת Predictive Flash מאפשרת לארגוני IT להאיץ את כל האפליקציות הפועלות ב סביבת ה- IT, ולספק גישה מיידית למידע חיוני כדי שהארגון ישמור על יתרון תחרותי".

דילוג לתוכן