מחקר של מסטרקארד בחן 2 מיליון פוסטים ברשתות חברתיות שעסקו בנושא תשלומים ניידים

97% מהשיחות מזכירים את Apple Pay, Samsung Pay ו-Android Pay

טכנולוגיית “Selfie Pay” היוותה את הנושא המרכזי ב-55% מהשיחות שהתמקדו בטכנולוגיה ביומטרית

מחקר של מסטרקרד חושף שב-2015 הצרכנים אימצו את המבחר הגדל והולך של אפשרויות תשלום ניידות העומד לרשותם. מגמה זו מעידה על ההתפתחות שחלה מאז 2014 כאשר הצרכנים נשאלו “מה יהיה הדבר הבא?” בתחום התשלומים. לאמיתו של דבר, מחזיקי הכרטיסים מבקשים כיום מהבנקים והקמעונאים לספק להם אפשרויות תשלום נוספות והיקף התגובות על כך במדיה החברתית גדל ביותר מפי שניים מאז 2014.
מסטרקרד פרסמה ממצאים מהמחקר השנתי הרביעי על תשלומים ניידים, שנערך בשיתוף עם PRIME Research . המחקר עקב אחר 2 מיליון פוסטים במדיה החברתית בעולם שעסקו בתשלומים ניידים בטוויטר, פייסבוק, אינסטגרם, פורומים, Weibo (סין), גוגל+ ו-YouTube במהלך 2015, לעומת 85,000 פוסטים שעסקו בנושא זה ב-2012, השנה הראשונה לעריכת המחקר.
בנוסף לעניין הגובר של הצרכנים בתשלומים ניידים, הגישה לאפשרות זו נעשתה חיובית יותר ב-2015 עם 95% מהצרכנים בעלי דעה חיובית או ניטרלית לגבי טכנולוגיית תשלומים ניידים. "זהו אות חיובי לכך שאחרי שלוש שנות מעקב אפשר לומר שהצרכנים מאמצים במלואו את דור התשלומים הבא," אמרה מרסי כהן , סגנית נשיא לטכנולוגיה דיגיטלית במסטרקרד.
יותר אפשרויות תשלום
אזכורים של Apple Pay, Samsung Pay ו-Android Pay היוו 97% מהשיחות שעסקו בתשלומים ניידים ב-2015 והתמקדו בהשקות מוצרים ושיפורי השירות. מלבד דיונים על ארנקים דיגיטליים, כרטיסים ללא מגע היוו נושא דיון חשוב (47%) ואחריהם פתרונות ביומטריים (33%), תשלומים אישיים (14%) והתקנים לבישים (6%).
השיח על כרטיסים ללא מגע התמקד בשיפור האימוץ הגלובלי של הטכנולוגיה באמצעות מערכות הסעת המונים כגון אלו בלונדון, שיקדו וסט. פטרבורג וכן בזמינות הטכנולוגיה באירועי ספורט גדולים ברחבי העולם.
טכנולוגיה ביומטרית הייתה נושא חם ב-2015 כפי שניתן ללמוד מהממצאים ב-163 מדינות בעולם שייוצגו בשיח החברתי. טכנולוגיית תשלומים באמצעות טביעות אצבע ואק"ג הפכו לנושא מרכזי בקרב משתמשים לאורך כל השנה בעוד שטכנולוגיית זיהוי פנים (“Selfie Pay”) היוותה את הנושא המרכזי ב-55% מהשיחות שהתמקדו בטכנולוגיה ביומטרית.
מספר אזכורי ההתקנים הלבישים ברבעון האחרון של 2015 היה גדול פי 30 מאשר ברבעון הראשון של השנה.
השיח התעצם בכל העולם
ארנקים דיגיטליים הם כעת נושא שגור בשיח החברתי ברחבי העולם. בשנה האחרונה חלה עלייה במספר הדיונים על נושא זה בכל האזורים בעולם לרבות אסיה פסיפיק (עלייה של 159%), אירופה (+144%), אמריקה הלטינית והקריבים (+20%), המזרח התיכון ואפריקה (+111%) וצפון אמריקה (+519%).

האבטחה היא הגורם העיקרי לדאגה
בטיחות ואבטחה בתשלומים הניידים הם הנושאים המניעים את השיח עם עדות לגישה חיובית יותר במהלך 2015 עם 94% המפגינים גישה חיובית או ניטרלית, שיפור של 3 נקודות האחוז בהשוואה למחקר של 2014. נתונים אלה משקפים את המגמה בכל שנות המחקר מ-77% בעלי גישה חיובית או ניטרלית ב-2013 ו-70% ב-2012. תחומי ההתמקדות כללו את סוף עידן הסיסמאות ואפשרויות חדשות לאימות זהות ביומטרי.

 

דילוג לתוכן