מחקר חדש של אורקל

רובוטיקה ובינה מלאכותית יהפכו בקרוב לנורמה ברוב העסקים, בזכות הענן – מקונספט למציאות ב-12 החודשים הקרובים:

"תעשייה 4.0", המהפכה התעשייתית הבאה:
כיצד הענן מניע את "עליית המכונות"

מחקר חדש של אורקל מצא ש-62% מהעסקים מטמיעים טכנולוגיית רובוטיקה או מתכוונים לעשות זאת
הטכנולוגיות שמגדירות את ה'מהפכה התעשייתית הרביעית', המכונה לרוב 'Industry 4.0', מתאפשרות על ידי תשתיות ענן. דוח של אורקל תחת הכותרת: סוללים את הדרך ל-industry 4.0 מצא שעסקים רואים בענן 'לוח חלק' (blank canvas), שעליו ניתן לבנות את אסטרטגיות החדשנות שלהם, החל מרובוטיקה ועד לאינטליגנציה מלאכותית.

המחקר בדק כיצד חברות ב-EMEA (אירופה, מזרח תיכון ואפריקה) מנהלות את המעבר שלהן ל'תעשיה 4.0' באמצעות סקר בקרב 1200 מקבלי החלטות בתחום הטכנולוגיה בחברות בינוניות וגדולות. הוא שופך אור על הטכנולוגיות בהן משקיעים ארגונים כדי להמשיך ולהצליח בעידן המידע (Data).

כך נמצא, שרוב העסקים כבר מיישמים, או מתכננים ליישם, אסטרטגיות חדשנות חדשות:

– 62% מיישמים או מתכוונים להטמיע טכנולוגיית רובוטיקה
– 60% כבר משתמשים או מתכוונים לעבוד עם אינטליגנציה מלאכותית

רוב החברות גם מזהות את הצורך בתשתית ענן על מנת ליישם את הטכנולוגיות האלו: 60% מאמינים שפלטפורמת ענן ארגונית מאפשרת לארגונים להפיק תועלת מחדשנות כמו רובוטיקה ואינטליגציה מלאכותית. נתון מענייין נוסף הוא שרוב גדול של הארגונים נמצאים בעיצומן של התוכניות להקמת מודל ענן אחוד ומשולב לרוחב הארגון.
רק ל-8% יש כיום מודל ענן משולב שעובד עם יישומים ישנים ועם פלטפורמות חדשות, בעוד ש-36% אומרים שהם מיישמים מודל כזה השנה ועוד 40% מצפים לעשות זאת בשנת 2017. ל-5% בלבד אין כל תכניות מוכנות לעשות את המעבר לענן.

מעניין לציין שכמעט מחצית (42%) מהעסקים לא מרגישים שה-IT הנוכחי שלהם יכול לתמוך ביוזמות של תעשייה 4.0.

לדברי פסקל ג'ירו, דירקטור בכיר, IaaS (תשתית כשירות) ופלטפורמת ענן באורקל, אזור EMEA: "למרות אקלים כלכלי בלתי ודאי, עסקים מבינים שבקצב המהיר של השוק היום, יתרון של מובילות טכנולוגית הוא בעל ערך יותר מאי פעם. כמה מהחברות המצליחות ביותר בעולם, כולל Uber ו-Airbnb הוקמו בשיא המשבר הפיננסי. זה רק מראה שההזדמנויות אף פעם לא נעלמות.
עם ראשיתו של עידן 'תעשייה 4.0' ניתן לראות חברות שהן – או בנתיב המהיר לחדשנות, או בנתיב האיטי לשם. עלייתן של תשתיות הענן המשולב מאפשרת לחברות להקדים את התחרות בדרך זולה יותר וקלה יותר."

טים ג'נינגס, מנהל מחקר ראשי בחברת האנליסטים Ovum (אנגליה), אומר: "ככל שעסקים ממשיכים בתהליך של דיגיטליזציה, הם זקוקים לתשתית דיגיטל גמישה וסקאלבילית כדי לתמוך בשינוי. פלטפורמת ענן משולבת שמספקת הן את שירותי התשתית (IaaS) והן שירותי הפלטפורמה (PaaS) מאפשרת לחברות לפתח במהירות פתרונות עסקיים חדשים, ולנצל לשם כך טכנולוגיות דיגיטל חדשות כמו אינטליגציה מלאכותית, ביג דאטה, והאינטרנט של הדברים (IoT)."

**למה הכוונה ברובוטיקה מבחינת המחקר?
קח לדוגמא אפליקציות של צ'טבוטים שחברות רבות משתמשות בהם כדי להעביר מידע ללקוחות באופן אוטומטי ועדכני. אפליקציות כאלו דורשות גישה למידע (דאטה) רלוונטי שנאסף לרוחב הארגון במהירות ובאפקטיבות. עם זאת, חברות כיום מוגבלות באופן שבו הן משתמשות בצ'טבוטים, ולא יכולות לייצר העתק מלא
של שיחה עם בן אנוש.
אימוץ אסטרטגיית ענן ארגוני יאפשר להעביר את הצ'טבוטים לניהול תהליכים חדש ולקישוריות בין אפליקציות, כך שהן יהיו יותר משמעותיות
באינטראקציה עם לקוחות. בנוסף, האינטראקציות המתוחכמות יותר הללו מספקות את ההזדמנות ליצור ולהטמיע מוצרים ושירותים טובים יותר.

דילוג לתוכן