מחקר חדש מצביע על עלייה בשירותי ענן המסופקים לארגונים

HP משיקה תשתית מאוחדת לענן אשר מספקת גמישות וזריזות ללא פשרות
התשתית מעניקה לארגונים ביטחון, המשכיות ואפשרות בחירה בעת יישום סביבות היברידות. מחקר חדש מצביע על עלייה בשירותי ענן המסופקים לארגונים ללא מעורבות יחידת ה-IT
חברת HP ממשיכה לחדש בענן ומציגה את HP Converged Cloud – אסטרטגיה ופורטפוליו פתרונות, שמאפשרים לראשונה הקמה, ניהול ואבטחה של סביבות היברידיות על גבי ארכיטקטורה מאוחדת אחת. בכך יכולים ארגונים להאיץ תהליכים חדשניים, לשפר את הגמישות והזריזות ולהקטין עלויות שוטפות, תוך ניצול עוצמת הענן בקשת רחבה של תשתיות ויישומים.
היתרון העיקרי והייחודי של HP Converged Cloud הינו ההישענות על ארכיטקטורה נפוצה, שמעניקה יכולות גבוהות ברמה ארגונית ומיועדת לעננים פרטיים, מנוהלים ופומביים גם יחד, כמו גם לסביבות IT מסורתיות. הן התשתית והן האסטרטגיה ממוקדים בצרכי הלקוחות:
• חופש בחירה נרחב, בזכות גישה פתוחה ומבוססת סטנדרטים, אשר תומכת במגוון מכונות וירטואליות, מערכות הפעלה, סביבות פיתוח ותשתיות הטרוגניות – ונתמכת בסביבת שותפים ענפה.
• ביטחון ושקט נפשי, בזכות יכולות ניהול ואבטחה של המידע, היישומים והתשתית.
• המשכיות שנשענת על ארכיטקטורה נפוצה אחת.
פתרונות HP converged Cloud פותחו על בסיס התשתית המאוחדת HP converged Infrastructure, מערכת הניהול והאבטחה HP Converged Management and Security, פורטפוליו ניהול המידע HP Converged Information וגרסה מוקשחת של טכנולוגיית הקוד הפתוח OpenStack™.
מחקר חדש שנערך עבור HP על ידי Coleman Parkes Research לאחרונה, מצא כי ישנם שינויים מהותיים באופן בו ארגונים מספקים שירותים, וחשף כי ישנה עלייה במספר הארגונים שפונים לפתרון ענן מבלי לערב את מחלקת ה-IT. המחקר מציין כי באחד מכל שני ארגונים ישנה לפחות מחלקה אחת שצורכת שירותי ענן תוך עקיפת ה-IT הפנימי. 18% מהנשאלים אמרו כי אינם בטוחים בנוגע לסוגיה זו.
לאור התחזית לפיה השימוש במודלים מבוססי ענן יכפיל את עצמו עד שנת 2020, הארגונים נדרשים כבר היום לפתרונות שאינם מוסיפים למורכבות הקיימת ואינם חושפים את הארגון לסיכונים חדשים.
פורטפוליו HP Converged Cloud כולל:
• HP cloud Services – פתרון "תשתית כשירות" (Infrastructure-as-a-Service), המעניק כוח מחשוב או מכונות וירטואליות, נפחי אחסון ואספקת תכנים למשתמשי קצה על פי דרישה. בכך ניתן לפרוס שירותים חדשים בתוך דקות ולשלם על פי צריכה בפועל. הפתרון יהיה זמין כגרסת בטא החל ב-10 במאי.
• HP Cloud Maps – פתרון פתוח ואינטגרטיבי להקמת עננים ופריסה מהירה מאוד, המשלים את HP Cloudsystem ומספק תבניות ליצירת קטלוג שירותים.
• HP Service Virtualization 2.0 – מערכת לבדיקת איכות וביצועים של יישומים בענן ושל יישומים ניידים. הבדיקות מתבצעות ללא הפרעה למערכות שפועלות בזמן אמת, בזכות יצירה של סביבת בדיקה וירטואלית.
• Virtual Application Networks – מניעת צווארי הבקבוק שנוצרים בעת הקמת סביבות ענן על גבי רשתות תקשורת מסורתיות. הפתרון מאפשר אוטומציה של הניהול ומבטיח עמידה בזמני השירות המובטחים (SLA).
• שירותי התקשורת HP Virtual Network Protection Service ו-Network Cloud Optimization Service, לקביעת סף אבטחה גבוה, הקטנת רמת הסיכון ושיפור מידת אספקת השירותים בשיעור ניכר בהשוואה לפתרונות אחרים.
• Enterprise Cloud Services – שירותי מיקור חוץ לעננים פרטיים, המשכיות עסקית ותקשורת מאוחדת (Unified Communication), שמאפשרים לארגונים גמישות טובה יותר וזמני תגובה מהירים יותר. השירותים מאפשרים לארגונים לאמץ מודלים מתקדמים לתמחור, להתאים את המענה באופן דינמי לשינויים בדרישות, לחסוך עלויות שוטפות בתפעול ולנייד תקציבים לטובת מיזמים אסטרטגיים.
לצד אלו, הכריזה Autonomy, חברה מקבוצת HP, כי הענן הפרטי שלה – מבוסס טכנולוגיית Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL), התרחב עוד יותר וחיזק את מעמדו כענן הפרטי הגדול בעולם. כיום מנוהלים בענן פריטי תוכן, וידאו, דוא"ל ומולטימדיה בנפח העולה על 50 פטה-בית. הענן רץ על גבי כ-6,500 שרתים ב-14 מרכזי מחשוב ברחבי העולם.
עוד הציגה HP את שירותי התכנון למפתחי עננים HP Engineering Transformation Services; ואת שירותי ההדרכה HP Cloud Security Alliance Training Courses בתחומי האבטחה בענן.
ביל וכטה, סגן נשיא בכיר ומנהל אסטרטגיה ראשי בחטיבת התוכנה של HP, מסר כי "החיבור בין מחשוב ענן לבין הקישוריות הניידת, משנים את האופן בו גופים מקימים תשתיות, מפתחים יישומים ומספקים מידע. עם HP Converged Cloud, ארגונים יכולים לאגד שירותי ענן פומביים, פרטיים ומנוהלים, יחד עם תשתית ה-IT הקיימת שלהם, וליצור סביבה היברידית שקופה, שמאפשרת התאמה מיידית לצרכים משתנים".

דילוג לתוכן