מחקר בינלאומי חדש של ריג'ס מעלה כי

46% מהעובדים מוכנים לוותר על הצעת עבודה שאינה כוללת גמישות בשעות ובמיקום העבודה וכמחצית מהעובדים מדווחים כי היו נשארים במקום עבודתם הקודם לו הוצעה להם גמישות

מעסיקים בארגונים ובחברות שונות כמו גם מעסיקים פרטיים בעולם ובישראל הבינו כי בעידן שבו הכל הפך להיות יותר נייד, זמין ונגיש, העובדים כבר אינם חייבים להתייצב מדי בוקר במשרד. ובפועל, הגמישות בעבודה הפכה לקלף מנצח בידי המעסיק הן בתהליך גיוס עובדים מוכשרים והן כמפתח לשימור ונאמנות העובדים .

במחקר החדש אותו יזמה ריג'ס החברה הגדולה בעולם להשכרת מרחבי עבודה ומתן שירותי משרד בהתאמה אישית, אשר נערך בחודש שעבר בקרב כ-40,000 אנשי עסקים ביותר מ-120 מדינות, ובכלל זה בישראל, עולה בבירור כי לגמישות ערך חשוב מאוד בעיני העובדים. רבים מציינים כי הם נוטים לוותר על הצעת עבודה שאינה כוללת גמישות כלל וכמחצית מהנשאלים ציינו כי היו נשארים במקום העבודה הקודם שלהם למשך זמן רב יותר אילו רק הוצע להם יתר גמישות בשעות ובמיקום העבודה.
עוד עולה מן המחקר כי אנשי עסקים לא רק חושבים שעבודה גמישה מאפשרת לעובד בנינוחות הודות לצמצום בנסיעות המייגעות לעבודה (57%), אלא גם שעובדים הנהנים מגמישות בעבודה מציינים שהיא מאפשרת להם לקיים אורח חיים בריא יותר (69%) ופעילות בחדר כושר לעתים תכופות יותר (76%). והכי חשוב לדעת רוב הנשאלים – עבודה גמישה מסייעת להם לבלות זמן איכות ארוך יותר עם בני משפחה והחברים (94%) . רוב גדול כ- 95% מבין הנשאלים ציינו כי בבחירה בין שתי הצעות עבודה זהות היו בוחרים בזאת המציעה יותר גמישות.

רון יריב מנכ"ל ריג'ס ישראל מציין :"גמישות ובעיקר אפשרות לעבוד קרוב לבית מקבלת יותר ויותר חשיבות ככלי המסייע לעובדים למצוא את האיזון בין עבודתם המאומצת והמלחיצה לבין צרכיהם הפיזיים והאמוציונליים. עסקים שרוצים להיות אטרקטיביים ולמשוך עובדים מיומנים בעלי ערך גבוה אינם יכולים להרשות לעצמם להתעלם מהחשיבות הגוברת של האיזון בין עבודה לחיים פרטיים. ריג'ס מציעה ללקוחותיה סביבת עבודה גמישה, בטוחה ויעילה המאפשרת גם לעסקים צומחים מקום עבודה איכותי ובהתאמה מלאה לצרכים, בלי השקעה חד פעמית עצומה ובלי מחויבויות ארוכות טווח".

 

דילוג לתוכן