באיזו מידה אתה חושב שהארגון בו אתה עובד מוגן מאיומים שיכולים לפגוע במחשבי החברה?

מחצית מהעסקים בישראל נפגעו ממתקפת סייבר בשנתיים האחרונות

סקר חדש חושף נתונים על איומי אבטחת מידע בקרב עסקים בישראל. ממה ארגונים נפגעו בשנתיים האחרונות, עד כמה הם חושבים שהארגון שלהם מוגן מפני איומים ומה הוא איום הסייבר ממנו העסקים הכי חוששים?

סקר שערכה חברת אבטחת המידע ESET ישראל וביצע מכון גיאוקרטוגרפיה חושף נתונים חדשים על איומי אבטחת מידע בקרב עסקים בישראל. הסקר שנערך במהלך החודשים אפריל-מאי, דגם 100 מנהלי אבטחת מידע ו/או האחראים על קבלת ההחלטות בנושא מחשוב בעסקים בהם 50 עובדים ומעלה.

קרוב למחצית מהנשאלים (46%) דיווחו כי הארגון בו הם עובדים נפגע ממתקפות על מחשבי החברה במהלך השנתיים האחרונות. ההתקפות השכיחות ביותר הן מתקפות כופר (23%). וירוסים ונוזקות (10%) צויינו בקרב ארגונים עם מעל 100 עובדים ופישינג (6%) צוין יותר בארגונים מעל 300 עובדים.

האם קרה שהארגון נפגע כתוצאה מהתקפה בשנתיים האחרונות? אם כן, מאיזו התקפה?

כשני שליש מהנשאלים (62%) ציינו כי האיום ממנו הם הכי חוששים הוא מתקפות כופר. 11% ציינו כי האיום המפחיד ביותר הוא וירוסים, נוזקות ורוגלות, איומים אחרים צוינו בשיעורים נמוכים יותר. הרוב המוחלט חושש מאיומים בתחום אבטחת המידע, חוסר החשש מאיומי אבטחת מידע צוין בארגונים קטנים (עד 100 עובדים).

מאיזה איום על הארגון שלך, בתחום אבטחת המידע, אתה הכי חושש?

 

"אין ספק שהמודעות וההבנה של הנזק שמתקפות כופר יכולות לגרום לעסקים עלתה, בעיקר בעקבות מתקפות הכופר הגלובליות שאירעו במהלך שנת 2017" מסביר גיל נוילנדר, מנכ"ל ESET בישראל. "עם זאת במהלך השנה האחרונה אנחנו עדים לעלייה במקרים של נוזקות כופר שחודרות דרך חיבור מרוחק לא מאובטח RDP)), בדרך כלל עקב ניצול סיסמא חלשה. מרגע הכניסה לרשת התוקף יכול להצפין את כל המידע העסקי. כעת אנחנו משיקים פתרון אימות דו-שלבי חדשני ומבוסס אפליקציה, שיוצר שלב נוסף בהתחברות מרחוק על ידי סיסמא חד פעמית וחוסם את האפשרות לתקוף מרחוק ולנצל לרעה סיסמאות חלשות."

באשר לתפיסת ההגנה, כאשר נשאלו עד כמה הארגון שלהם מוגן, מרבית הנשאלים (71%) העידו כי הם סבורים שהארגון בו הם עובדים מוגן במידה רבה או רבה מאוד מפני איומים על המחשבים (ציון תפיסת ההגנה הוא 3.9 בסולם של 1-5). תפיסת ההגנה התחזקה ככל שהארגון גדול יותר.

 

באיזו מידה אתה חושב שהארגון בו אתה עובד מוגן מאיומים שיכולים לפגוע במחשבי החברה?

 

דילוג לתוכן