מזל טוב- WWW בת 20 !

20 שנה חלפו מאז שהוקמה הרשת הכלל עולמית, Word Wide Web שנועדה להציג ולשתף מסמכים ומידע על גבי רשת האינטרנט.אין להתבלבל בין רשת האינטרנט שהיא למעשה תשתית פיזית של שרתים ופרוטוקולים המאפשרת לכולם לדבר באותה סביבה לבין ההמצאה של טים ברנרס-לי המאפשרת אחסון וגישה של מסמכים ברשת קורים – Web.

מתוך ויקיפדיה:
World Wide Web (בקיצור "Web", בראשי תיבות WWW, ובתרגום חופשי לעברית: "רשת כלל עולמית"), היא מרחב של מסמכי היפרטקסט מקושרים המכונים דפי אינטרנט או דפי Web, וכוללים משאבים אלקטרוניים אחרים כמו תמונות, קובצי וידאו וצליל ותוכניות. הווב נגיש דרך האינטרנט.
 
הקישור בין הדפים מתקיים באמצעות היפרטקסט – טקסט שבחירה בו מובילה את המשתמש לדף אינטרנט אחר. דפי אינטרנט וההיפרטקסט נקראים באמצעות תוכנת דפדפן, שקוראת את דפי האינטרנט משרתי אינטרנט ומציגה אותם על המסך. מכלול של דפי אינטרנט שנוצרו על ידי גורם אחד, קשורים לאותו נושא ושמורים תחת שם דומיין אחד נקראים אתר אינטרנט.
קצב הגידול המהיר להפליא של הטכנולוגיה החדשה נבע מאימוץ שלה כמעט בצורה מידית על ידי המגזר המסחרי והפרטי, לצורכי פרסום ומסחר, חינוך, פורנוגרפיה, ועוד.
לאחר תקופת קליטה קצרה, אומצה הטכנולוגיה החדשה גם על ידי תעשיית מערכות המידע בארגונים, שחיפשו דרך לחזור למחשוב מרכזי החוסך בעלויות תחזוקה של מערכות מחשוב מבוזרות, מבלי לאבד את יתרונות המחשוב המבוזר כגון עיבוד מקומי ויכולות גרפיות.

 
תחנת העבודה ששימשה את טים ברנרס-לי ב-CERN, והיוותה את שרת הרשת הראשון
 
קרדיט תמונה: Coolcaesar

דילוג לתוכן