מות קדאפי מושך יצרני עוקץ ניגרי באינטרנט

יצרני העוקץ הניגרי מתחזים לקרובי קדאפי ומציעים לתווך בעסקאות של מאות מיליוני דולרים 
שולחי מכתבי העוקץ הניגרי נחשבים למהירי תגובה כאשר מתרחשים אירועים חדשותיים ברחבי העולם. מיד לאחר שנודע דבר מותו של שליט לוב, מועמר קדאפי, נפוצו ברחבי העולם מיליוני מכתבים פרי עטם של "קרובי משפחתו". בני משפחת קדאפי האבלה בטח היו מופתעים לדעת כמה דוא"ל בשמם נשלח ברחבי העולם. נראה כאילו בניו, בתו ואפילו חבריו של הרודן המת, במקום להשתתף בהלוויה ובבריחה מפני המורדים, עסוקים בישיבה מול מחשבים ניידים וחיבור מכתבים אין ספור במאמץ להעביר את העושר הרב המגיע להם בירושה. אם להאמין בעוקץ הניגרי רק ב"כסף כיס" של הרודן הצטברו מעל למאה מיליון דולרים. במסגרת הבדיקה שנעשה בידי מעבדת קספרסקי נספרו יותר מ- 300 מיליון דולר "פנויים".
 
הכי משתדלת בעניין זה היא "אישתו של קדאפי", אשר בשמה הספאמרים הניגרים מפיצים את מרבית המכתבים. הם מאמינים כנראה כי סיפורי הזוועה על החיים הקשים עם הרודן יכולים להיות סיבה מספיק טובה להתחלק בכסף עם קרובים. או עם רחוקים. או עם זרים גמורים. תלוי מי יקבל את הספאם.
 
למאמץ העילאי של רצון "לתרום את הכסף" לכל מען דבעי ניתן להוסיף את "כוחות האופוזיציה" ו"עורכי הדין", שהם בעלי הגישה לחשבונות המנוח.
 
ברור לכל כי העוקץ הניגרי הוא נוכלות לשמה. אשתו של קדאפי או אפילו עורכי דינו מעולם לא כתבו ולא יכתבו מכתבי דואר אלקטרוני הממוענים לאנשים אלמוניים, רק כדי להעניק לפלוני אלמוני מיליוני דולרים כמתווך לעסקת ענק. המשתמש, אשר ייפול קורבן לעוקץ יחל בשרשרת מייגעת של "תשלומי תיווך", "מיסים" וכדומה עד אשר יבין כי נעקץ. מומחי קספרסקי מתריעים כי יש לחשוד בכל מידע המתקבל ממקור לא ידוע, בטח ובטח מאחד הקורא לעצמו קרוב משפחה של הקולונל קדאפי.

 

דילוג לתוכן