מוצרי הפארמה והמזון מקבלים שכל

ענקית השבבים NXP משיקה פתרון המאפשר לכל תרופה או מזון טרי לשקף לצרכן את הטמפרטורה בה נשמר המוצר מרגע הפקתו במפעל ועד שהגיע לידיו
מה עבר על התרופה או על המזון הטרי בדרך מהמפעל ועד לצרכן או המשתמש הסופי, שאמור לקבל מוצר שנשמר בתנאי טמפרטורה אופטימלים? עד היום, יכולנו רק לקוות שכל החוליות בשרשרת האספקה עשו את מלאכתם נאמנה, והקפידו על הטמפרטורה התקינה.

פתרון חדש שמשיקה ענקית השבבים NXP מאפשר מעכשיו שקיפות מלאה של הטמפרטורה לאורך כל הדרך בצורה נוחה ויעילה, בשילוב רכיב זעיר ואפליקציה בטלפון החכם של הצרכן, או קורא חכם בבית המרקחת. מעקב כזה אחר שינויי הטמפרטורה מאפשר להימנע מנטילת תרופה או אכילה של מזון שנחשף לטמפרטורה שעשויה לפגוע במוצר.

הפתרון, בשם "אוגר טמפרטורה" Temperature Logger – NHS31xx)), עונה על הצורך באופטימיזציה לניטור ורישום הטמפרטורה של תרופה היוצאת מהמפעל לייצור תרופות, או לחילופין של מזון טרי בהובלה.

איך זה עובד?
חיישן חכם וזעיר המוצמד לאריזות התרופות או המזון אוסף את הטמפרטורה הפנימית באריזה מרגע הפקתה במפעל ועד הגעתה אל הצרכן. בשילוב עם ממשק NFC (=תקשורת טווח אפס, המשמשת להעברת נתונים בין מכשירים קרובים) מתאפשרת העברה אמינה, מהירה ומאובטחת של נתוני הטמפרטורה שנאספו, כשהחיווי הוא דרך אפליקציה בטלפון החכם של הצרכן או קורא NFC בבית המרקחת, והכול באופן מאובטח ומוצפן.

לדברי ברי גליק, מנהל מכירות אזורי ב-NXP ישראל: "שילוב של אריזות חכמות של תרופות או מזון, עם יכולת NFC (Near Field Communication) ואפליקציה חכמה מאפשר להתמודד עם רבים מהאתגרים המשמעותיים בשמירה על המוצרים, בדרך אלגנטית ואינטואיטיבית. המוצר הזה הוא חלק ממוצרי הפארמה החכמים של NXP, ומהמהפכה שעובר השוק הרפואי כולו, של ניטור עצמי על ידי הצרכן או המשתמש באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. NXP נערכת לעידן הזה עם מגוון חיישנים חכמים, בעלי יכולות דיוק גבוהות במיוחד, ביצועים גבוהים ויכולות מחשוב גדולות יותר."
ה-NHS3100, כפתרון אלקטרוני, הינו ייחודי ונבדל מפתרונות דומים המבוססים על טכנולוגיה כימית כיוון שניתן להתאים את הקושחה (firmware) למימוש פרופיל טמפרטורה עבור מוצר ספציפי. הדבר מאפשר ליצרני תרופות ומזון דרך יעילה לנטר גורמים היכולים לפגום במוצר בכך שנחשף לטמפרטורות גבוהות. כיוון שמדובר ברכיב שמוצמד לאריזות התרופות או המזון, זהו פתרון בעל יכולות גבוהות על אף גודלו הזעיר וצריכת ההספק הנמוכה שלו.

 

דילוג לתוכן