מועצה אזורית גלבוע – עומדת להיות אחת המועצות המובילות מבחינה אנרגטית בישראל

אבן דרך מרכזית בפרויקט התאורה בגלבוע: שיפור דרמטי בתאורת מגרשי הספורט ברחבי המועצה

 

מועצה אזורית הגלבוע עומדת להיות אחת המועצות המובילות מבחינה אנרגטית בישראל, הודות למהלך אסטרטגי משמעותי שהחלה בו לפני שנה, במהלכו מוחלפת כל מערכות התאורה במועצה. השבוע הגיע פרויקט זה לאבן דרך מרכזית, במהלכו סיימו להחליף את התאורה במגרשי הספורט במועצה (הפתוחים), ובאולמות הספורט המקורים.

 

הפרויקט התקדימי בגלבוע יוביל לחיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל השנתיות של המועצה, ולשיפור משמעותי בתאורת היישובים. עלות המהלך מוערכת בכ-15 מיליון שקל, ובמהלכו יוחלפו קרוב ל-7800 פנסים, וגופי תאורה ישנים המאירים את השטחים הציבוריים ברחבי המועצה. הפרויקט כולל תקשורת שליטה ובקרה ברמת הפנס הבודד, דבר המאפשר מעבר לחיסכון גם רמת שירות גבוהה יותר לתושב. הפרויקט כולל תחזוקה למערכת תאורת הלד החדשה למשך 8 שנים, ובמסגרתו אף יוקם מערך שליטה ובקרה במוקד המועצה.

 

עובד נור, ראש המועצה: "אנו מבקשים לשפר את רמת התאורה תוך חיסכון משמעותי והתייעלות אנרגטית, אך יותר מכול, הפרויקט בא לשפר את חיי תושבי המועצה. מכאן כבר הייתה קצרה הדרך לכלול בפרויקט גם את התאורה במגרשים ובאולמות הספורט בגלבוע, ובכך לספק טכנולוגיה מתקדמת ועוצמת אור איכותית לנוחות המשתמשים במתקנים ולקהל הצופים. הפרויקט לכשיושלם, יביא לחיסכון דרמטי בצריכת החשמל ולשיפור התאורה בכל הגלבוע, ובכך יהיה שכרנו".

 

לצורך ביצוע הפרויקט חברה לפעילות המועצה, חברת Boost Forward , שאף סייעה בהכנת סקר מיפוי של כ-75 מוסדות חינוך ומבני ציבור במועצה (גנים, בתי"ס, מתנסים, משרדים), במסגרתו נסקרו נתוני צריכת המבנים של תאורה ומיזוג אוויר לקראת ביצוע התייעלות אנרגטית בהם. ורדית ניב, מנכ"לית חברת Boost Forward , מצביעה על מגמה חדשה ברשויות שמניעה אותן לגבש אסטרטגיית ניהול חדשה, הכוללת שליטה ובקרה יעילות יותר על כל המערכות והאינטראקציה ביניהן. לדבריה: "המגמה היא שדרוג טכנולוגי של התשתיות השונות, ומעבר לשיטות וכלי עבודה ארגוניים המאפיינים את המאה ה-21, כשהמטרה הינה לספק טכנולוגיה לשירות האזרח ולחתור לשיפור וטיוב תשתיות חשמל וקווי תאורה."

 

התאורה החדשה שהותקנה במגרשי הספורט בגלבוע, כמו תאורת הרחוב ביישובי הגלבוע, באה לפתור לא רק את נושא עוצמת האור המופק מהתאורה, אלא כוללת מערכת חדשנית בעלת אורך חיים ארוך יותר, וכן תחזוקה חסכונית ביותר לאחר ההתקנה. כאמור זהו פרויקט אסטרטגי בגלבוע, בהובלתה של ענת מור, מנכל"ית המועצה, כאשר מי שמשמשת "כפרויקטורית" לכל המהלך, היא ליטל יהושע (עיר ללא אלימות), והיא זו  המלווה את תפעול המערכות המתקדמות.

 

דילוג לתוכן