מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, החליט לסיים את תפקידו: "אני עוזב את אינטל בתחושת סיפוק"

לאחר 33 שנים בחברה החליט נשיא אינטל ישראל לעבור לאתגרים חדשים. "הייתה לי הזכות להוביל קבוצות רבות באינטל, בשורה ארוכה של תפקידים. אבל מעבר לזה הייתה לי הזכות לעבוד עם אנשים יצירתיים, אנשים שלאורך הזמן הפכו לחברים טובים ", הוא אמר. באינטל הודו לו על פועלו: "תרומתו לחברה הייתה אדירה"

 

אינטל מודיעה היום (שני) כי מולי (שמואל) אדן, סגן נשיא בכירבחברה, נשיא אינטל ישראל ומנהל קבוצת המיחשוב התפיסתי (Perceptual Computing), החליט לסיים את עבודתו באינטל בכדי לחפש אתגרים חדשים.

 

מאז שהצטרף לחברה, מילא אדן תפקידי ניהול בכירים במרכזי הפיתוח, קבוצות המיחשוב הנייד, קבוצת מחשבי ה-PC וקבוצת המיחשוב התפיסתי של אינטל העולמית. את הקבוצה האחרונה מוביל אדן מאז הקמתה בשנת 2011.

אדן הצטרף לאינטל בשנת 1982 ושימש במספר רב של תפקידים טכנולוגיים וניהוליים, בתכנון מיקרו-מעבדים עבור כמה מהמעבדים של אינטל, בהם מעבדIntel Pentium MMX . מ-1999 עד 2003, שימש אדן כדירקטור ומנהל כללי של מרכז הפיתוח של אינטל בישראל. הוא היה אחראי לפיתוח המיקרו-מעבד ומערכי-השבבים הניידים, בהם טכנולוגיית העיבוד הנייד Intel Centrino ומעבד ה- Intel Pentium M.

 

בשנת 2004 התמנה אדן לסגן נשיא ומנהל שיווק בקבוצת הפלטפורמות הניידות, והיה אחראי להובלת הצמיחה במגזר מחשבי המחברת. ב-2005 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת הפלטפורמות הניידות והיה אחראי להרחבת קטגוריות מחשבי המחברת ולאחר מכן מחשבי הנטבוק. ב-2009 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת ה-PC, שם ניהל את תכנון הפלטפורמה, הארכיטקטורה, והשיווק של פתרונות ה-PC של אינטל למגזר המחשוב השולחני והנייד. ב-2011 מונה לתפקיד נשיא אינטל ישראל.

 

אדן אמר היום: "אני עוזב בתחושת סיפוק רב. הייתה לי הזכות להוביל קבוצות רבות באינטל, בשורה ארוכה של תפקידים, אבל מעבר לזה הייתה לי הזכות לעבוד עם אנשים יצירתיים, אנשים שלאורך הזמן הפכו לחברים טובים".

 

מאינטל נמסר:"ב-33 שנים בהן היה מולי באינטל נרשמו לזכותו הישגים טכנולוגיים רבים ומשמעותיים. תרומתו לחברה היתה אדירה ואנחנו מאחלים לו הצלחה רבה".

דילוג לתוכן