מוכרים לכם פחות ויאגרה במייל?

פעילות הספאם הפרמצבטי בירידה, התקפות הפישינג נגד פיי-פל צוללות, פייסבוק מחזקת את מעמדה כמטרת פישינג וארה"ב נעלמת מטבלאות הפצת הספאם – זה שעולה וזה שיורד על פי דו"ח ניטור הספאם של מעבדת קספרסקי לחודש נובמבר היקפי דואר הזבל המשווקים ויאגרה ותרופות אחרות ירדו במהלך חודש נובמבר בשיעורים ניכרים, בעיקר בשל סגירת אתר SpamIt.com ומעצר מפעילו הרוסי, איגור גוסב, מי שנודע בכינוי מלך הספאם, כך עולה מדו"ח ניטור הספאם של מעבדת קספרסקי לחודש נובמבר. מעבדת קספרסקי, יצרנית פתרונות ניהול אבטחת תוכן, מיוצגת בישראל על ידי פאוור תקשורת.

על פי הערכת כותבי המחקר, ירדה פעילות הספאם הפרמצבטי מ-40% מכלל משלוחי הספאם אל פחות מסף ה-30% בסוף החודש, גם בשל פעילות מניעה אינטנסיבית בארה"ב והערכות כי אתרי ספאם בארה"ב וקנדה הבינו כי גם הם עשויים להיות הבאים בתור על כוונת רשויות אכיפת החוק.

מדו"ח הניטור של קספרסקי עולה עוד כי פיי-פאל, שירות התשלומים של אי-ביי, שהיה ונותר היעד הבלתי מעורער של מתקפות פישינג, ממשיך להציג ירידה עיקבית בהתקפות המכוונת כלפיו. מהדו"ח עולה כי שיעור מתקפות הפישינג המקוונות על שירות התשלומים מכלל ההתקפות המקוונות צלל בין אוקטובר לנובמבר ב-27.1% – ל-34.23% – מחצית משיעור של 69.59% ממתקפות הפישינג שכוונו כנגד פיי-פאל בחודש יוני.

לעומתה, הציגה פייסבוק, המדורגת שניה בדירוג מתקפות הפישינג, עליה משמעותית משיעור של 8.38% באוקטובר לשיעור מתקפות מקוונת של 14.82% בנובמבר. השלישית בדירוג, ממשיכה להפגין ירידה איטית אך עיקבית, כשאל משתמשיה כוונו בנובמבר 3.74% ממתקפות הפישינג – ירידה מ-4.49% באוקטובר.

עוד עולה מדו"ח הניטור של קספרסקי, כי 76.8% מכלל הדואר הנשלח היום בעולם מכיל הודעות ספאם, עליה של 0.6% לעומת חודש אוקטובר. שינוי משמעותי נרשם החודש בדירוג מפיצות ספאם, כשארה"ב, מהמקורות הבולטים ביותר של דואר הזבל, נעלמה מהדירוג כליל, לאחר שבששת האחרונים איבדה את הבכורה כמפיצת הספאם הגדולה ביותר, ומאז ירדה בדירוג עד להיעלמותה בנובמבר. ביוני עוד היתה ארה"ב אחראית על הפצת 24.9% מהספאם העולמי ואילו באוקטובר ירדה לשיעור השתתפות של 1.4% בהפצת הספאם.

הודו, במקום השני באוקטובר עם שיעור של 8.5%, הדיחה את רוסיה, אלופת הטבלה באוקטובר, והיא חולשת בנובמבר על 10.4% מהפצת הספאם העולמי. רוסיה, שבחודש אוקטובר עוד היתה אחראית על 11.3% מהספאם העולמי, הידרדרה בנובמבר למקום הרביעי בדירוג מפיצות הספאם והיא אחראית על 5.6% מהפצת הספאם העולמי – מחצית מהחודש שעבר.

דילוג לתוכן