מוטי גוטמן: "מצד אחד, בלי סדר שום דבר לא יכול להתקיים, אך מצד שני, בלי כאוס שום דבר לא יכול לנבוע"

מיקרוסופט ישראל ארחה את מטריקס ועשרות אורחיה, מארגונים מובילים במשק, בארוע ההשקה של שיטת לימוד מהפכנית שהביאה חטיבת ההדרכה של מטריקס לארץ – שיטת Mentored Learning. דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל פתח את הארוע בדברי ברכה. לאחריו עלה מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, וערך אנלוגיה מרתקת בין עולם המוסיקה לעולם ההדרכה. "אם נגני מוסיקה קלאסית מתאפיינים במשמעת גבוהה, ביצוע מדוייק לפי נהלים ועקרונות ידועים, התכוונות לקראת מטרות ברורות ומוגדרות, אחריות קבוצתית, נטיה ללכת עם המוכר והבטוח ורכישת ניסיון רב בביצוע אותו קטע מוסיקלי, הרי שנגני ג'אז נהנים מחופש יצירה, פתיחות וגמישות, מקפידים על ביטוי אישי ונוהים אחר הסיכון הטמון בלא נודע. הם חשים צורך בלתי פוסק בהתנסות ומבאים בנגינה שלהם הרבה רעננות ואולי גם סוג של תמימות. בדומה, ניתן להציג את ההבדלים בין הלימוד המסורתי המתנהל בצורה פרונטאלית לבין הלימוד המתקדם, המגוון, המותאם לצרכים האישיים של כל משתתף ומשתתף, כפי שמציעה שיטת "Mentored Learning.
 
"פיזיקאי אחד אמר פעם כי בלי סדר שום דבר לא יכול להתקיים, מאידך, כולנו יודעים כי בלי כאוס שום דבר חדש לא יכול לנבוע" הוסיף גוטמן וכדי ליישב את הסתירה הזאת, לפחות בעולם ההדרכה, הסביר כי מטריקס חברה ל- New Horizons, החברה הגדולה בעולם להכשרה טכנולוגית. "הבאנו לארץ שיטת לימוד שמגלמת את כל היתרונות הטמונים בשיטת הלימוד הפרונטאלית, ב- earning E – L ובשיטות הלימוד הנהוגות האחרות. הפתרון הזה קוסם לי גם כמעסיק המתמודד עם הבעיות הכרוכות בהכשרה טכנולוגית של העובדים שלו שצריכים כל הזמן להתעדכן בטכנולוגיה חדשה".
 
שחף כהן, מוביל טכנולוגי, חטיבת ההדרכה של מטריקס, הציג את שיטת הלימוד בפני האורחים הרבים, ברובם מנהלי הדרכה ומשאבי אנוש בארגונים מובילים במשק. כהן  סיכם כי "בשיטת Mentored Learning יש כל מה שיש בכיתה מסורתית והרבה מעבר לזה". נשאו דברים גם מייקל סמית', מנהל אזוריאירופה שלNew Horizons , וניר טנצר, סמנכ"ל פיתוח עסקי וקידום טכנולוגיות במיקרוסופט שדיבר על חדשנות טכנולוגית בעוד 15 שנים.
 
חטיבת ההדרכה של מטריקס מביאה לארץ את שיטת ההדרכה Mentored Learning שפותחה על ידי חברת New Horizons הבינלאומית. השיטה משלבת בין לימוד מתוקשב ללימוד מסורתי ורווחת בעולם כבר 11 שנה בכ- 80 מדינות ובכ- 300 מרכזי הדרכה. 40% מהדרכות מיקרוסופט בעולם מועברות באמצעות שיטה זו, על רקע זה בחרה מטריקס בשלב ראשון להשיק את השיטה על תכני מיקרוסופט.

בתמונה (מימין לשמאל):
יוסי לחמיש, מנכ"ל מכללת הי-טק, מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, מייקל סמית', מנהל אזוריאירופה  New Horizons, דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, ערן לסר, מנכ"ל משותף גון ברייס הדרכה ומטריקס גלולבל

דילוג לתוכן