מוטורולה סולושנס חושפת דור חדש של מערכות תקשורת מבצעית:

מכשירי קצה, ניידת סיור מקושרת, וכלי ניהול רשתחברת מוטורולה סולושנס חשפה דור חדש של מערכות תקשורת רדיו מבצעית יבשתית – TETRA (ראשי תיבות של TErrestrial Trunked Radio) למשימות קריטיות. במרכז רשימת החידושים של מוטורולה סולשנס עומדת סדרת מכשיר הקצה MTP3000. המערכות החדשות הוצגו לראשונה בשבוע שעבר, בכנס המשתמשים העולמי במערכות TETRA, שהתקיים בדובאי. המכשירים מציבים רף גבוה מאי-פעם של אבטחה, קלות שימוש והקשחה פיזית, באופן המאפשר להבטיח את התפקוד המבצעי הנדרש בארגוני ביטחון ציבורי ובחברות המבססות את עסקיהן על תקשורת רדיו.
משתמשים המצויים בתנועה בשטח נדרשים לפתרונות תקשורת מיידית, המופעלים במתכונת אינטואיטיבית תוך שמירה על ביטחונם האישי של המשתמשים. השילוב הזה של מיידיות אבטחה ובטחון עומד בלב פתרונות הדור הבא של מוטורולה לסביבת TETRA – החל ממסופים חדשים ועד לשירותים מתקדמים דוגמת ניטור בזמן אמת של ביצועי הרשת ואופטימיזציה מתמדת שלה, באופן המאפשר לשפר את רשתות התקשורת המשמשות למשימות בטחון הציבור, באמצעות שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר יחד עם צמצום עלות הבעלות הכוללת (TCO).
מוטורולה מציגה גם חזון מקיף ומשולב של ניידת סיור מבצעית, אשר פותחה לאורך חמש שנים של מאמץ הנדסי מעמיק, סימולציות ומחקרי שימוש. תא הנהג והנוסע של המכונית הזאת משלב את הטכנולוגיות החדשות ביותר, צגי שליטה קלים להפעלה ומערכות המייעלות את תהליכי ביצוע המשימות וקבלת ההחלטות בשטח, על ידי שוטרים העשויים להיות מעורבים במרדפים מורכבים. על מנת לייעל ולאפשר את הפעילות הזאת, בנתה מוטורולה ושילבה במכונית הסיור מקשי שליטה וכפתורי הפעלה המבצעים משימות מורכבות בהקשה בודדת, כמו גם מערכת המופעלת בפקודות קוליות. תחנת העבודה המשולבת ברכב הסיור מריצה יישומים דוגמת זיהוי אוטומטי של לוחיות רישוי, והזרמה בזמן אמת של תקשורת וידיאו על גבי רשתות LTE ורשתות TEDS (תקן הרשת המשופר של מערכות TETRA). כך, נהנים השוטרים בניידת מיכולות רחבות ומקיפות יותר מאי-פעם.
גופי ביטחון הציבור וארגונים גדולים נדרשים להציע לאנשיהם כלים שיאפשרו פעילות מבצעית גמישה, במתכונת שתפתח את הדרך להתמודדות עם עומסי עבודה ומשימות גדולים יותר במסגרת משאבים מוגבלים. בינתיים, דורשים ארגונים מידע נוסף עבור היישומים המרכזיים שלהם, שיאפשר לשפר את הפעילות בעזרת יכולות הנולדות בעולם תקשורת הפס הרחב. מוטורולה מחווייבת לעתיד מערכות TETRA ורשתות TEDS כסביבת הליבה של מערכות תקשורת למשימות קריטיות. הקונגרס העולמי של מערכות TETRA – TWC  – איפשר לחברה להציג דרכים חדשות להרחיב את היקף הכיסוי של פתרונות TETRA, בעזרת שילוב טכנולוגיות תקשורת פס רחב, יישומי מולטימדיה ומכשירים מתקדמים.
מוטורולה מובילה גם בפיתוח מכשירי LTE, יישומים ושירותים לסביבת התקשורת החדשה. כך, השיקה החברה את המכשירים הראשונים בטכנולוגיית LTE, דוגמת LEX700 ליישומי ביטחון ציבורי.

פתרונות חדשים
רשימת ההשקות החדשות של מוטורולה בכנס כללה את סדרת מכשירי הקצה MTP3000, הנישאים ביד; פלטרפורמת Dimetra IP Micro המאפשרת להפעיל טכנולוגיית TEDS בשירות רשתות מסחריות וארגוניות; ודור חדש של מערכת אוטומטית להערכת כיסוי הרשת, TRACES.
 
 
 
מכשיר הקשר MTP3000
MTP3000 מגדיר מחדש רמות גבוהות מאי-פעם של ביטחון למשתמש הקצה במכשירי קשר, בזכות איכות קול משופרת, טווח קליטה גדול ב- 14% המבטיח כיסוי טוב יותר בתוך מבנים, ומערכת קול מתקדמת. סדרת MTP3000 מאפשרת למשתמשים בארגונים ובגופי ביטחון ליהנות מחופש בחירה במכשיר המתאים לצרכים המיוחדים לכל אחד מהם, ללא צורך להתפשר על איכות הקול או ביטחון השימוש והמשתמש.
 
פלטפורמת תקשורת רדיו Dimetra IP Micro
הדור החדש של מערכות Dimetra IP Micro עונה לצרכים המיוחדים המאפיינים ארגונים המבקשים להשתמש ברשתות TETRA להפעלת הדור הבא של יישומים, כתשתית לשירותים איכותיים עתידיים. הפלטפורמה החדשה של Dimetra IP Micro אותה הציגה מוטורולה מאפשרת לרשתות TEDS להציע תעבורת נתונים משופרת בסביבת תקשורת מנות, ביישומים דוגמת חיפוש בבסיסי נתונים או דיווח במהלך הפעילות השוטפת. בנוסף, מציעה מערכת Dimetra IP Micro אופציה לאימות זיהוי משתמש ולהצפנה של תקשורת אינפרא-אדומה, במתכונת העונה לצרכים מוגדרים במגזר הארגוני.
 
TRACES – מערכת למדידת כיסוי וביצועי רשת
הגרסה החדשה של TRACES, המבוססת על היכולת הייחודית של מערכות התקשורת שלה לנטר ולנתח בזמת אמת את ביצועי הרשת, ולהציג תמונה ויזואלית קלה לניווט המאפשרת קבלת החלטות מהירה. הדור החדש של מערכות TRACES יאפשר למנהלי הרשת לאסוף נתונים אודות היקף הכיסוי שלה וביצועיה ישירות ממכשירי TETRA הנמצאים בידי משתמשי הקצה – על מנת להציג תמונה מקיפה של תשתית הרשת לפתור במהירות בעיות העשויות להתגלות במהלך העבודה.

דילוג לתוכן