מוזיאון רכבת ישראל וארכיון המורשת קוראים לך!

חובבי רכבת? בואו להתנדב במוזיאון הרכבת ולהיות חלק בחיבור המורשת הרכבתית לציבור בישראל; יש ברשותכם פריט היסטורי הקשור לרכבות? נשמח לאמצו בארכיון המורשת ולשמר את ההיסטוריה של הרכבת בישראל גם לדורות הבאים

למתנדבים והתורמים תוענק תעודת "ידיד מורשת רכבת ישראל" אשר תודפס על גבי כרטיס רב קו בעיצוב ייחודי

 

 

 

חובבי רכבת? מתעניינים בהיסטוריה? ברשותכם פריטים היסטוריים מעולם התוכן הרכבתי בישראל? מוזיאון רכבת ישראל וארכיון המורשת של הרכבת, הממוקמים בחיפה, מקימים את מעגל "ידידי מורשת רכבת ישראל" ומחפשים אתכם.

 

רכבת ישראל בתנופת פיתוח, ומתקדמת לדור הבא: קווים ותחנות חדשות, טכנולוגיות מתקדמות, מנהרות וגשרים, כל אלה הופכים את רכבת ישראל לקטר התחבורתי של המשק הישראלי.

אך עם העתיד המלהיב, לא שוכחים ברכבת ישראל את המורשת. מוזיאון רכבת ישראל הממוקם בצומת הרכבות ההיסטורי בחיפה, ומארח מידי שנה עשרות אלפי מבקרים, מתפתח, משתדרג, ומרחיב את פעילותו. כך למשל, שוחזר בחודשים האחרונים רציף "חיפה מזרח" ההיסטורי, ממנו יצאו בעבר רכבות לכל המזרח התיכון ואף לאירופה ואסיה. רציף זה היה חלק מרכבת העמק ההיסטורית, שלוחה של מסילת הברזל החיג'אזית שנבנתה על ידי האימפריה העות'מאנית. רכבת ישראל חידשה לאחרונה את הרציף ובמהלך חגים ואירועים מגיעות אליו רכבות מיוחדות עבור מבקרי המוזיאון.

 

כחלק מתהליך השדרוג שמוזיאון הרכבת מוביל בימים אלו, מתוכננת הרחבה משמעותית של הפעילות, ימי הפתיחה ושעות הפעילות, והגדלת מספר המוצגים שבו, במטרה לחשוף קהל רחב יותר להיסטוריה המרתקת של הרכבת בארץ ישראל, ולחשיבותה בתהליך פיתוח הארץ והקמת המדינה. בין היתר מתוכננת הפעלת המוזיאון גם בימי ו' (בנוסף לימי חול) וכן פתיחת חנות מזכרות בה יימכרו גם פריטי אספנות ייחודיים מאוסף המוזיאון, זאת לצד כמובן, תהליך מתמשך להוספת מוצגים ושחזור מוצגים קיימים.

 

כיצד מתנדבים למוזיאון רכבת ישראל

במטרה להדק את הקשר עם חובבי הרכבת בישראל, מפרסם כעת המוזיאון "קול קורא" למתנדבים אשר ייקחו חלק בשימור האוסף, בהדרכה ובסיוע למבקרים בו.

המתנדבים שייבחרו ייקחו חלק בהפעלת המוזיאון וחנות המזכרות וישמשו כמדריכים, משגיחים ומוכרים, ויעברו הכשרה והדרכה מתאימה על-ידי צוות המוזיאון. המתנדבים יאיישו משמרות של כ-4 שעות כל אחת, יתחייבו למספר משמרות קבועות, יירשמו כמתנדבים של רכבת ישראל ויהיו זכאים לזכויות המגיעות על-פי חוק למתנדבים. בנוסף, יוכלו לנסוע ללא תשלום בין מקום מגוריהם לתחנת חיפה מרכז השמונה, ממנה ניתן להגיע למוזיאון הרכבת.

 

ומה אם יש לכם פריטי רכבת מהעבר

ארכיון המורשת שבמוזיאון יוצא גם הוא ב"קול קורא" לקהל הרחב לחלוק עם הארכיון ולמען הציבור, פריטים היסטוריים הקשורים לתולדות הרכבת בארץ מתוך אוספים פרטיים. ארכיון הרכבת אחראי על איסוף מסמכים חשובים של רכבת ישראל עצמה וכן תמונות, מפות ופריטי מידע נוספים הקשורים לכלל נושא הרכבות בארץ ישראל בכל התקופות. ארכיון המורשת מתגייס לשם שמירת פריטים ומסמכים היסטוריים, כך שלא יאבדו ו/או יהרסו עם השנים.

 

אזרחים רבים שומרים פריטים הקשורים לתולדות הרכבת שקיבלו ממשפחתם, מצאו או רכשו. בין הפריטים המיוחדים שנתרמו בשנים האחרונות לארכיון:

·         לוח זמנים נדיר משנת 1924, שנתרם מארה"ב על-ידי בנו של חייל בריגדה יהודית ששירת בארץ; מצורפת תמונה

·         אוסף בולים נרחב בנושא רכבות מכל העולם שתרמה משפחתו של עובד רכבת לשעבר; מצורפות דוגמאות

·         אוסף תיקי מסמכים פנימיים המכילים מידע שלא יסולא מפז הנוגע לתפעול ברכבת ישראל בשנות ה-50 וה-60 וגם תמונות רבות, ביניהן גם תמונה ייחודית ונדירה מהקמת קו הרכבת הראשון בארץ ישראל, בין יפו לירושלים. התמונה צולמה על ידי אחד ממהנדסי ההקמה של הקו, שנחנך לפני יותר מ-125 שנה, בשנת 1892; מצורפת תמונה

 

ארכיון המורשת של רכבת ישראל ישמח לקבל פריטים כאלו, ואף מציע לבעליהם לקבל סריקה של החומרים הרלוונטיים, כך שיוכלו להמשיך ולהחזיק בהם דיגיטלית .

 

ציבור המתנדבים והתורמים, יוכרו על ידי רכבת ישראל כ"ידידי מורשת", ותוענק להם תעודה ייחודית, אשר תודפס על גבי כרטיס רב קו בעיצוב מיוחד, המציג את עברה המפואר של הרכבת בארץ ישראל, לצד ההווה המתקדם.

לפרטים נוספים: דוברות רכבת ישראל

דילוג לתוכן