מה משותף לזיו קורן וגדעון אוברזון? הם חלק מהנבחרת שתעצב את הפסנתרים בתחנות הרכבת

ראיתם ושמעתם את הפסנתרים בתחנות הרכבת?
עכשיו תראו איך הם ייראו אחרי שנבחרת אומנים תצבע אותם…

במאי 2015 השיקה רכבת ישראל את "מנגנים בתחנה", במה לנגני רחוב ולמוסיקאים בראשית דרכם, סטודנטים מבית הספר למוסיקה- רימון , סטודנטים , סטודנטים מהקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה. כמו כן כדי לשתף את קהל הנוסעים בחוויה הוצבו בתחנות, 10 פסנתרים והנוסעים מנגנים עליהם להנאת הנוסעים האחרים.

"מנגנים בתחנה" זכה לאהדה גבוהה בקרב מאד הנוסעים וכעת הוחלט באגף השיווק של רכבת ישראל, בדומה לפרויקט שנעשה ברחבי העולם ב- 50 ערים כדוגמת תחנת רכבת ליברפול, מוזיאון לונדון, ברוקלין ברידג' ,סנטרל פארק תחת המוטיב – PLAY ME, I'M YOURS במסגרתו אומנים מקומיים, הפכו את הפסנתרים ליצירת אמנות המשלבת את הפסנתרים במרחב האורבני וכך להניע את הציבור להיות מעורב יותר בסביבתו. מארת הפעילות הרכבת ישראל היא להפוך את הפסנתר להוסיף לצלילים צבע ,להפכו לאייקון אמנותי בתחנות הרכבת ולעודד את נוסעים לעצור ופשוט לנגן על הדרך. כל העבודות יאוחדו תחת המוטיב "פשוט לנגן על הדרך", שיופיע על כל הפסנתרים
בסיוע אוצרת האומנות גלית סמל, שהינה בעלת ניסיון עשיר באוצרות והפקת תערוכות ואירועי תרבות בכל רחבי הארץ ומשמשת גם כמנהלת מחלקת תערוכות ניידות במוזיאון תל אביב לאמנות, נבחרו עשרה אמנים ויוצרים ישראליים מוערכים בתחומם שייצרו אומנות מקורית על הפסנתרים בתחנות, בסגנונות שונים. כל אמן יבטא את סגנונו האישי והייחודי שיבוא לידי ביטוי בצביעה מפתיעה ובציור שובה עין.. בין האומנים המשתתפים בפרויקט ניתן למצוא את הצלם הבינלאומי עטור הפרסים זיו קורן, מעצב האופנה הידוע גדעון אוברזון, אמן הרחוב המוערך פילפלד ותמיר שפר ועוד רבים וטובים.
פעילות תתקיים בתחנות השונות בין התאריכים 27-29/6/16 והנוסעים יוכל לצפות בתהליך היצירה וכמובן – לנגן על הפסנתר המעוצב בתום הצביעה.

 

דילוג לתוכן