מהפכת ה-SaaS בישראל הפכה היום מתחזית למציאות

יריית הפתיחה : כ-50% מבעלי עסקים, שהשתתפו בכנס בתחום המחשוב, חתמו כשותפים לשיווק במודל SaaSכנס שותפי SaaS (תוכנה כשירות) בחסות חברת וובוקס מקבוצת קומליין, המציעה את מוצרי מיקרוסופט, אדמייל ובלקברי ב-SaaS, משך היום מעל 100 אנשי עסקים בתחום המחשוב לשמוע על ההזדמנויות העסקיות בתחום מחשוב הענן ההולך וגדל. כ-50% מהמשתתפים חתמו בסיום הכנס על הסכם שותפים דרכו יוכלו לספק שירותי SaaS ללקוחותיהם – ללא התחייבות ורכישה מוקדמת.
 
היום בשעת בוקר מוקדמת התכנסו מעל 100 נציגי חברות בתחום המחשוב בבית מיקרוסופט. הכנס היווה פעולת הסברה ראשונה מטעם וובוקס לספקי המחשוב, שמטרתה להציג כיצד ישתנה שוק המחשוב בשנים הקרובות. הובהר לקהל כי מצד אחד, נתונים שנאספים בשטח מראים כי פלח צרכני היישומים הממוחשבים יגדל ויכלול לקוחות רבים, שעד לפני זמן לא רב לא יכלו להרשות לעצמם מערכות מחשוב מתקדמות עקב העלות הגבוה הכרוכה בפרוייקטים מסוג זה. פלח זה יכול לספוג ללא קושי את התשלום הקטן יחסית, שאותו מציע מודל ה-SaaS ועוד ללא התחייבות מצד הלקוח. מצד שני לקוחות רבים, שעד היום נדרשו לרכוש חומרה ותוכנות לטובת ישומים שונים, ינצלו יותר ויותר את האפשרות לקבל את השירותים ללא הוצאות אלו, וכך תיווצר דרישה הולכת וגוברת לשירותי ה-SaaS. על ספקי המחשוב להכיר את התחום ולהיות ערוכים לספק פתרונות במודל עבודה זה שאם לא כן הם עלולים לאבד לקוחות רבים.
בין הדוברים בכנס היו מנכ"ל קבוצת קומליין, מר עדי פלאוט, שאמר: "עבורי הכנס היה פריצת דרך והצלחה. אנשים הביעו רמת קשב ועניין גבוהה והבינו את השינוי המהותי שעומד להתרחש בשוק. ניתן לראות זאת בתוצאות המרשימות – אחוז הנרשמים לתוכנית השותפים. חברת וובוקס תמשיך להוסיף שירותי SaaS למערך המוצרים והשירותים שלה והתחום ימשיך לתפוס תאוצה".
מנכ"ל קומסקיור (וחברת האם של וובוקס, אף היא מקבוצת קומליין), מר רונן מואס, דיבר על שוק ה-SaaS שהולך ומתפתח בישראל כהמשך למגמה העולמית, בין אם נרצה בכך או לא. לדברי מואס "עקב התרחבות פסי התקשורת, ירידת מחירי האכסון והופעת מוצרים שונים המיועדים לאספקה במודל התוכנה כשירות – שוק ה-SaaS פשוט חייב לגדול. זאת לא תופעה שאנו יצרנו אך קיבלנו החלטה כי אנו נוביל את הטמעת המודל בשוק הישראלי".

מנכ"ל וובוקס, מר עדי גלעד, הציג בכנס את תכנית השותפים המאפשרת לעסקים בתחום המחשוב להיכנס לתחום ה-SaaS, להרחיב את סל המוצרים שלהם ולהרוויח עמלות. על פי דבריו של גלעד "שמחתי לשמוע את תגובות הנוכחים, שהשירותים של וובוקס עונים על צרכים מידיים של לקוחותיהם ושתוכנית השותפים היא המנגנון לו הם חיכו על מנת להביא את הפתרונות ללקוחותיהם. וובוקס תעניק לשותפים את הכלים השיווקיים והטכנים שיאפשרו להם להכנס לעולם ה-SaaS בקלות ולהציע ללקוחותיהם את השירות הטוב ביותר".

דילוג לתוכן