מהפיכת התשלומים הדיגיטליים בתחבורה הציבורית עולה הילוך

חברת הטכנולוגיה פיסנטרה ולאומי קארד יפעילו את מיזם התשלומים הדיגיטליים בהובלת משרד התחבורה, חברת אגד ופורום מפעילי התחבורה הציבורית

 

שירות "רב קו אונליין" החל בימים האחרונים בפיילוט בקרב 1,000 נוסעים בגוש דן, במסגרתו יוכלו לטעון את הרב קו שלהם דרך המחשב האישי

 

לאומי קארד הודיעה היום (ב') כי נבחרה לשמש כסולק למיזם "שירות רב קו אונליין" של משרד התחבורה, חברת אגד ופורום מפעילי התחבורה הציבורית.

המיזם, שנחשף לאחרונה על רקע תחילת עבודות הרכבת הקלה בתל אביב והגברת האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית המרכזיים בגוש דן, החל בימים האחרונים בפיילוט שיאפשר לכ- 1,000 נוסעים לטעון את כרטיס הרב קו שלהם באמצעות כרטיס אשראי, דרך המחשב האישי. משתתפי הפיילוט יקבלו לידיהם קורא כרטיסים חכם ללא תשלום, ויטענו באמצעותו את כרטיס הרב קו בסכום המבוקש. הפיילוט צפוי להתרחב לכלל הציבור בשבועות הקרובים.

 

כיום, בעלי כרטיס רב קו יכולים לטעון את הכרטיס באמצעות נהג האוטובוס או על ידי עמדות טעינה הפרוסות ברחבי הארץ ובמרכזי שירות. המשמעות היא שהרוב המוחלט של התשלום עבור תחבורה ציבורית מתבצע במזומן.

מטרת "שירות רב קו אונליין" היא ליצור פתרון מודרני לעולם התחבורה הציבורית, שיאפשר, בין היתר, לכל מחשב ביתי לשמש כעמדת טעינה של כרטיס הרב קו ולחסוך לנוסעים זמן יקר בהמתנה לטעינת הכרטיס אצל נהג האוטובוס או בעמדות השירות.

 

את השירות מפעילה חברת Pcentra (פיסנטרה), המתמחה בפתרונות תכנה, חומרה ושירותים מקוונים. לצורך הפעלת השירות חברה פיסנטרה ללאומי קארד, אשר תספק את שירותי הסליקה.

 

שוק התחבורה הציבורית מוערך בכ- 5 מיליארד שקל בשנה, כאשר על פי ההערכות כ- 65% מהתשלומים מתבצעים באמצעות כרטיסי רב קו.

בלאומי קארד מעריכים כי היקף הטעינות הדיגיטליות מהבית יעמוד על כ-  200 מיליון שקל בשנה הראשונה לפעילות.

 

אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה בלאומי קארד: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת פיסנטרה, המאפשר לנו להרחיב את היצע השירותים ופתרונות התשלום הדיגיטליים שאנו מעניקים ללקוחותינו, גם אל עולם התחבורה הציבורית. כחלק משיתוף הפעולה אנו נאפשר לעובדי לאומי קארד להשתלב כנסיינים בפיילוט של משרד התחבורה, אגד ופורום מפעילי התחבורה הציבורית". עוד הוסיף מימון כי בקרוב יתרחב השירות ויתאפשר גם באמצעות אפליקציית מובייל.

דילוג לתוכן